אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » אינטרנט » תוכנה טובה להתחלת עריכת וידאו לאינטרנט

תוכנה טובה להתחלת עריכת וידאו לאינטרנט

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: אינטרנט
המאמר נקרא 1536 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיתוכנה לעריכת וידאו לאינטרנט – חינמית, חוקית ופשוטה לתפעול.

מזה חודשים רבים אני מחפש תוכנה עליה אוכל להמליץ ללא חשש לאנשים שרוצים להתחיל להפיק עבור עצמם וידאו לאינטרנט. הנושא "חם" ואני נשאל שוב ושוב, על מה אוכל להמליץ למי שרק מתחיל את דרכו בתחום.

בחנתי מספר תוכנות בסיסיות בניהן Movie maker הידועה והמוכרת לכולנו, שמגיעה עם מערכת ההפעלה של חלונות וכעת במערכת הפעלה 7 היא אף טובה יותר, כמו כן בדקתי את הפרימייר אלמנטס, האחות הקטנה של הפרימייר, שגם היא כעת ניתנת לרכישה בחבילה מצומצמת. ואת הקאמטאסיה, שעיקר ייעודה הוא לכידת מסך,(על הקאמטאסיה בפוסט קרוב), אך ניתן לבצע בה גם עריכות.שלושתן טובות ולכל אחת מהן יתרונות ומגבלות משלה,

אבל התוכנה עליה אני רוצה להמליץ היא – Videospin. תוכנה חינמית, חוקית ופשוטה מאוד לתפעול. שאפשר להוריד בקלות ובמהירות  ישירות ברשת.

Videospin – היא תוכנה מבית Pinnacle, חברה שותפה לחברת AVID האגדית שדורות שלמים של  עורכי אופ-ליין ואון ליין בארץ גדול עליה. לפני מספר שנים התחברו להן שתי ענקיות הוידאו הללו, והן מציגות את התוכנה החינמית הזו, שהאוריינטציה שלה כולה היא: עריכת וידאו לאינטרנט.

ניתן להניח שהמודל העסקי כאן הוא לגרות אותנו לשדרג בהמשך לתכנה הבאה שלהם –  Pinnacle Studio 12,בה קיימות הרבה יותר יכולות עריכה. אבל מבחינתנו זה בסדר, ואנחנו נהנה ממה שהם מציעים כאן בחינם.

הערה: מגבלה שיש לתוכנה היא שאין דרך לדגום ישירות מהמצלמה באמצעות חיבור firewire, אלא רק לייבא קבצים, אולם מרבית המצלמות המשווקות כיום בשוק מייצרות ממילא קבצים דיגיטליים, אותם ניתן לייבא ישירות לתוכנה, כך שאין כאן מגבלה רצינית.

יתרונה הבולט של ה- Videospin הוא בפשטותה – תפעול, ממשק משתמש וייצוא הקבצים לאינטרנט כולם מעוצבים בחן ובפשטות, המקלים על מי שאך זה עתה עושה את צעדיו הראשונים בעולם הוידאו באינטרנט. ולכן בחרתי להמליץ דווקא עליה.

מה עושים – כאמור ניתן להוריד תוכנה ולהתחיל לעבוד מיד,  בהורדה תישאלו אם תרצו להוריד בתשלום חבילות מקודדים נוספת שמעניקה לכם אפשרויות רחבות יותר. בכל מקרה ניתן לעבוד באופן מלא 15 יום. וגם ללא החבילה המורחבת ניתן לערוך באופן מלא.

*החבילה נקראת  - Spin Pack  ויש בה מקודדם מסוג:AMR Audio, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3 / DivX, Dolby Digital 2 Channel Audio,3GP Video, שמאפשרים יותר אופציות ייצוא לאחר העריכה.

לאחר ההורדה וההתקנה של התוכנה (ראה הערות למטה),  נוכל להתחיל מיד בעריכה. אתר ההורדה – http://www.videospin.com/Redesign/ (קובץ ההורדה שוקל 148 מ"ב)

הסבר קצר על התוכנה – ממשק המשתמש נוח, אינטואיטיבי ומזמין. שלא כמו התוכנות המקצועיות, שם הממשק "כבד" ומאיים, כאן השכילו המפתחים לייצור סביבה מזמינה לאנשים שעריכה איננה עיסוקם. הממשק מחולק ל-2 לשוניות ראשיות: EDIT ו- Make Movie.

EDIT – תחת לשונית ראשונה "עריכה" נמצא שלושה אזורים:

1.האלבום - לכאן נכניס את כל מרכיבי הסרט, תמונות, סרטים, כותרות, מעברים, מוסיקה, ואפקטים מוזיקאליים. כל זאת בעזרת מערכת ניווט פשוטה וידידותית.

2.ציר הזמן, Timeline - כאן נבצע את כל פעולות העריכה שלנו. בעזרת גרירת מרכיבי הסרט מהאלבום, ויצירת רצף משמאל לימין.

בעזרת כלי החיתוך, ניתן לחתוך ולמשוך כל אחד ממרכיבי הסרט לאורך הרצוי לנו.     

לאחר סידור הרצף נכניס אפקטים שגם הם מוכנים לנו. עכשיו נשאר להוסיף כותרות, מתוך ממשק הכותרות הנוח לתפעול.

כעת כל שנותר הוא להוסיף אפקטים מוזיקליים ומוזיקה, בין אם מתוך המבחר בתוכנה, או מתוך המחשב שלנו.

3. נגן הוידאו – לאחר ותוך כדי יצירת הסרט שלנו ניתן ורצוי לצפות בו בנגן המובנה הקיים לנו מצד ימין. נוכל לבדוק אם נדרשים שינויים, אם המוזיקה טובה לנו, אם הכותרות במקום וכו. וכאשר הכל לשביעות רצוננו, נעבור לשלב הייצוא של הסרט.

כעת לאחר שסיימנו את הסרט הגיע השלב האמיתי – הצגתו בפני העולם. גם כאן עומד לרשותנו ממשק נוח ומהיר, לייצוא הסרט שלנו למספר פורמטים.

לשונית מרכזית שנייה – ייצוא הסרט, Make Movie: ניתן לייצא ישירות לפורמט של יוטיוב, או יאהו, למכשיר סלולרי, או לפורמט מחשב. יש גם כפתור שמקשר אותנו ישירות ליוטיוב להעלאת הסרט שזה עתה ייצרנו. ניתן לבחור פורמט ואף לשנות לו את הפרמטרים.

תמיכה – באתר התוכנה ניתן להעזר בקהילה של פיניקל והתוכנה, ולהעזר בפורומים התוססים שם עם עשרות אלפי הפוסטים והתגובות : http://community.videospin.com/ . הפורום אומנם באנגלית אבל המידע בו רב ושווה להתעמק.ישנו גם חלון חיפוש בו נוכל להכניס את המושג אותו אנו מחפשים ולקבל את כל הפוסטים בנושא. בדף ה – faq נקבל את כל המידע על דרישות המערכת וההתקנהhttp://avid.custkb.com/avid/app/selfservice/search.jsp?DocId=222237

כעת כל שנשאר לכם הוא לרוץ וליצור תוכן וידאו איכותי לאינטרנט. בברכת יצירה פורייה,

דני זקס,  Video-pro

מתוך הבלוג שלנו:

http://www.video-pro.co.il/

***********************************************************************************************************

מספר הערות -

אין בכתבה זו משום המלצה חד משמעית להתקנת התוכנה. התוכנה מתאימה ליצירת סרטים פשוטים לאינטרנט ולא ליצירת סרטים מורכבים . יש לבצע את ההתקנה בתשומת לב כמו כל תוכנה ולהבין את כל ההיבטים בהתקנת תוכנה חדשה. באם קיימות תוכנות עריכה נוספות על המחשב שלכם, יש לקרוא את הנחיות ההתקנה בכדי שלא תיווצרנה  התנגשויות בין התוכנות. כותב המאמר אינו אחראי בשום אופן על ההתקנה או השלכותיה. בעריכות לאינטרנט – חשוב להשתמש רק בחומרי גלם חוקיים. בתחילת העבודה עם התוכנה מומלץ לצפות בהדרכה שמובנית גם היא בתוך התוכנה, ולקבל טיפים לתפעול טוב יותר. אם לא רכשנו את חבילת ה-SpinPack – לאחר 15 יום מההתקנה תמשיך המערכת לעבוד, אולם לא תהיה אפשרות לייצא או לערוך קבצי -MPEG-2, MPEG-4/DivX, 3GP, MOV.


אודות מחבר המאמר:

המאמר מובא כהמלצה לבעלי עסק שרוצים להתחיל ולשווק בעזרת הכלי החזק ביותר כיום- שיווק וידאו באיטנטרנט.דירוג המאמר: 1.0

תגובות למאמר תוכנה טובה להתחלת עריכת וידאו לאינטרנט תגובות למאמר תוכנה טובה להתחלת עריכת וידאו לאינטרנט

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר תוכנה טובה להתחלת עריכת וידאו לאינטרנט. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא אינטרנט

שיווק וקידום באינטרנט
איך להרוויח כסף ולהיות מאושר
איך מרימים את העסק עם אינסטגרם בשלושה שלבים?
מה זה מחשוב ענן
חיתולים למבוגרים ומוצרי ספיגה
חיתולים למבוגרים
טיפים חיוניים להגברת אופטימיזציה למנועי חיפוש באתר האינטרנט או בבלוג
גיבוי בענן – הצעד הראשון לאקזיט מצליח
בנפתולי הרשת
כאן לא גרים המתחזים של חיים הכט
שירותי מחשוב ענן לעסקים
העלאת תמונות
נמאס צאנשי מקצוע?
אוהבים את הרשת?
משקפי גוגל יוצרת טכנולוגיה חדישה

הנך נמצא כאן: תוכנה טובה להתחלת עריכת וידאו לאינטרנט.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.