אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח רכב » ביטוח רכב במדינת ישראל

ביטוח רכב במדינת ישראל

מחבר המאמר: יגאל כהן
פורסם בקטגוריה: ביטוח רכב
המאמר נקרא 367 פעמים
תאריך פרסום: 21.09.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


כבישי ישראל הם מתכון בטוח לצרות. הידעתם כי מדי שנה מתרחשות יותר מ-300,000 תאונות דרכים? נתון מבהיל לכל הדעות. נפגעים בגוף ובנפש, נזקי רכוש, צער וכאב לב, במעגל בלתי נגמר. לכן בכדי להגן על עצמכם מפני הסכנות האורבות לכם חיוני כי תרכשו ביטוח רכב שיעניק לכם הגנה ועזרה כספית במקרה הצורך.

ענף ביטוח רכב בישראל כולל מספר ביטוחים כאשר שני הפופולאריים מביניהם הינם ביטוח חובה לרכב וביטוח מקיף. לכל ביטוח מטרה וכיסוי משל עצמו וחשיבות עצומה. ביטוח חובה לרכב נועד לכיסוי נזקי גוף ונפש שאירעו למעורבים בתאונת דרכים כתוצאה משימוש הרכב המבוטח. לעומת זאת ביטוח מקיף לרכב אינו נוגע כלל בנזקי גוף ונפש אלא מתייחס אך ורק לנזקי הרכוש, לרכב המבוטח ולרכב צד ג' במקרה והיה מעורב גם הוא בתאונת הדרכים.

ביטוח חובה לרכב מכסה בני אדם ולא רכוש, ואינו מתייחס באופן בלעדי לבעל הביטוח עצמו אלא לכל מי שנפגע כתוצאה מהשימוש ברכב המבוטח, בין אם מדובר גם בנוסעי הרכב או הולכי רגל. ביטוח חובה לרכב מכונה כך היות ומדינת ישראל החליטה בחקיקה כי כל בעל רכב מנועי מחויב ברכישת ביטוח חובה לרכב ואין כל שיקול דעת בעניין.

בעל רכב שלא יפעל בהתאם לחוק ייחשב כעבריין וצפוי לענישה על פי הדין הפלילי. לא מדובר רק בקנס כספי גבוה אלא ייתכן אף מאסר בפועל. בתי המשפט מנסים בכל כוחם למנוע מצבים של נהיגה ללא ביטוח חובה לרכב ולפיכך נוהגים בענישה הרתעתית וחמורה.

מטרת ביטוח חובה לרכב היא להשיב את מצב בריאותו של הנפגע לקדמותו וזאת באמצעות כיסוי ההוצאות הרפואיות כגון ניתוח, אשפוז וכו' וכן פיצוי בגין כושר השתכרות, כאב וסבל.

ביטוח מקיף לרכב הינו וולונטרי ואין חובה לרוכשו. ביטוח רכב זה נועד כאמור לכיסוי נזקי רכוש שאירעו לרכב המבוטח. פוליסת ביטוח רכב מקיף כוללת מגוון אירועים ביטוחים שבגינם יופעל ביטוח מקיף לרכב ובעל הרכב יכוסה בכל ההוצאות הנדרשות לצרכי תיקון הרכב בכפוף לדמי השתתפות עצמית בהתאם למוגדר בפוליסת הביטוח.

ביטוח מקיף לרכב כולל אף מצב של אובדן מוחלט והחזר כספי מלא בהתאם לשווי הרכב לרוב בהתאם למחירון לוי יצחק. נניח במקרה של תאונת דרכים, הרכב הנפגע נלקח למוסך לצרכי טיפול ובדיקה. שמאי מטעם חברת הביטוח מגיע למוסך בכדי לבחון את נזקי הרכב ובצע הערכת שווי. במידה והנזקים עוברים את מחצית שווי הרכב, לא כדאי מבחינת חברת הביטוח לתקנו והרכב מוכרז כלא שמיש וכאובדן מוחלט ובעל הרכב יקבל בתמורה את שווי הרכב בניכוי דמי ההשתתפות העצמית.

גם במקרה של גניבה, בעל הרכב זכאי להחזר מלא של שווי הרכב בניכוי דמי ההשתתפות העצמית. ישנם מקרים שבהם פוליסת הביטוח אינה כוללת דמי השתתפות עצמית בתמורה לתוספת מחיר בפרמיית הביטוח.

ביטוח רכב יהא תקף רק במקרה ונהגתם שלא תחת השפעת סמים או אלכוהול, עם רישיון נהיגה תקף וכמובן עם פוליסת ביטוח תקפה ומאושרת. פוליסת הביטוח נכנסת לתוקפה לאחר התשלום בבנק. עליכם לעקוב אחר מועד חידוש הפוליסה ולוודא כי ברשותכם פוליסת ביטוח רכב תקפה. אל תשחקו בגורל. אודות מחבר המאמר:

יגאל כהןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ביטוח רכב במדינת ישראל תגובות למאמר ביטוח רכב במדינת ישראל

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח רכב במדינת ישראל. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
מסלולי ביטוח לרכב שני
ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
מהו כתב מינוי סוכן?
תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב

הנך נמצא כאן: ביטוח רכב במדינת ישראל.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.