אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח רכב » מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח רכב וכיצד מפעילים זאת בפועל?

מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח רכב וכיצד מפעילים זאת בפועל?

מחבר המאמר: יגאל מור
פורסם בקטגוריה: ביטוח רכב
המאמר נקרא 417 פעמים
תאריך פרסום: 25.10.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


כולם יודעים כי רכישת רכב מלווה תמיד בביטוח רכב, ובמיוחד נכון הדבר לגבי ביטוח חובה שכל בעל רכב מחויב לרכושו על פי חוק הפלת"ד, אולם האם פעם עצרתם ושאלתם עצמכם מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח הרכב וכיצד עליכם לפעול כאשר אתם מעוניינים להפעילו?

אז ככה ראשית נתחיל בביטוח חובה, ביטוח רכב זה מיועד לכסות נזקי גוף ונפש שנגרמו למעורבים בתאונת דרכים כתוצאה משימוש ברכב המבוטח, ללא הבחנה אם מדובר בנהג הרכב, בנוסעיו או בהולכי רגל, כולם חוסים תחת מטריית ביטוח החובה. כעת לאחר שאירעה תאונה ונפגעתם עליכם לפנות לחברת הביטוח המבטחת בבקשה לכסות את ההוצאות הרפואיות הנדרשות להשבת מצבכם לקדמותו וכן כיסוי כל שאר המעורבים בתאונת הדרכים כולל תביעות בגין כאב וסבל וכן אובדן כושר עבודה.

דעו לכם כי ישנם מקרים שבהם חברת הביטוח יכולה להסיר מכם כל אחריות ולהותירכם לבדכם במערכה ולכן הימנעו ממצבים אלו בכל מחיר, מדובר כמובן בנהיגה ללא רישיון נהיגה תקף, ללא ביטוח חובה תקף או תחת השפעת אלכוהול וסמים. כולם זוכרים לרכוש ביטוח חובה בזמן רכישת הרכב החדש, אך לעיתים נשכחת העובדה כי תוקף ביטוח הרכב מוגבל לשנה בלבד ונדרש לחדשו, ולכן זכרו לעקוב אחר מועד פקיעת הביטוח ולחדשו בעת הצורך.

אז עכשיו אתם מכוסים מבחינה פיסית ונפשית, אך בכדי להגן על נזק הרכוש שנגרם לרכבכם עליכם לרכוש ביטוח רכב נוסף המוכר בשם ביטוח מקיף. ביטוח מקיף מיועד לכסות נזקי רכוש שאירעו לרכב המבוטח בהתאם למוגדר מראש בפוליסת הביטוח. במסגרת הפוליסה מוגדרים מגוון אירועים בטיחותיים לבחירתכם, לדוגמא שריפה, רעידת אדמה, השחתה, שיטפון, סופה, גניבה, פריצה וכמובן תאונת דרכים. כעת לאחר שווידאתם מה בדיוק מכוסה אתם יכולים לנהוג בבטחה ובראש שקט, ואז נניח שהייתם מעורבים בתאונת דרכים, כיצד פועלים?

ראשית צריך להחליף פרטים עם בעל הרכב השני, פרטים מזהים ופרטי חברת ביטוח מבטחת, במידה ויש ברשותכם מצלמה מומלץ לצלם את הנזקים ברכבכם וברכב השני בכדי למנוע תביעות שווא. דבר יסודי אחד, אסור באופן שאינו משתמע לשני פנים לחתום מעולם על הצהרה שבה אתם מצהירים על אשמה ולקיחת אחריות בגין תאונת הדרכים. הצהרה מעין זו יכולה לגרום למצב שבו חברת הביטוח תסיר מכם כל אחריות. לכן זכרו גם אם אחריותכם זועקת לשמיים אל תחתמו על דבר, תתנו למומחים ולמחלקת התביעות של חברות הביטוח להתעסק בכך.

במידה והרכב מושבת צרו קשר עם חברת הגרירה המצויה בשיתוף פעולה עם חברת הביטוח, גררו את הרכב למוסך מורשה ואז צרו קשר עם חברת הביטוח בכדי שתשלח שמאי מטעמה שיבצע הערכת נזק וייקבע האם לתקן את הרכב או להכריזו עליו כבלתי שמיש.

הבחנה זו נקבעת בהתאם לעלות הנזק, במידה וחוצה את מחצית שווי הרכב, הרכב יוכרז כבלתי שמיש ואתם תקבלו את שוויו בהתאם למחירון לוי יצחק בכפוף לניכוי דמי השתתפות עצמית. מידה והנזק פחות מכך, יקבע השמאי את עלות התיקון שתכוסה על ידי חברת הביטוח ושוב תידרשו לשלם מכיסכם רק את דמי ההשתתפות העצמית. בדקו האם במסגרת ביטוח המקיף מגיע לכם בזמן שהרכב מושבת במוסך רכב חלופי לתקופה קצובה ומסוימת, הכל בהתאם למוגדר מראש בפוליסת ביטוח המקיף.אודות מחבר המאמר:

יגאל מורדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח רכב וכיצד מפעילים זאת בפועל? תגובות למאמר מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח רכב וכיצד מפעילים זאת בפועל?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח רכב וכיצד מפעילים זאת בפועל?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
מסלולי ביטוח לרכב שני
ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
מהו כתב מינוי סוכן?
תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב

הנך נמצא כאן: מה בדיוק מכוסה במסגרת ביטוח רכב וכיצד מפעילים זאת בפועל?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.