אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח רכב » חשיבות הביטוח המקיף לרכב

חשיבות הביטוח המקיף לרכב

מחבר המאמר: neri.bennun
פורסם בקטגוריה: ביטוח רכב
המאמר נקרא 637 פעמים
תאריך פרסום: 20.12.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


כל מי שרוצה לנהוג ברכב חייב להיות מבוטח בביטוח חובה. נוסף על ביטוח החובה, נהגים רבים אינם מרגישים כי הם יכולים לנהוג ברכב מבלי להצטייד בביטוח צד ג'. אולם, גם לביטוח מקיף ישנה חשיבות מיוחדת. אמנם ישנם מקרים בהם שווי הביטוח איננו מצדיק את רכישת הפוליסה עבור הרכב – כמו המצב עם אופנועים ישנים, למשל, אשר אינם יקרים במיוחד. במקרה כזה גובה פוליסת ביטוח מקיף – גם אם חברת הביטוח תסכים לבטח את הרכב – יהיה גבוה עד כדי כך שלא ישתלם לנהג לרכוש את הביטוח. בעבור שאר המקרים ועבור רוב המכוניות, ביטוח מקיף הוא עניין של הגנה על ההשקעה שלכם.

הגנו על ההשקעה שלכם

הסיבה הראשונה שבגללה חשוב להקפיד על ביטוח מקיף לרכב היא עלות הרכב. קניית רכב איננה עניין של מה בכך, והמדובר בעבור הרוב המכריע של האזרחים בישראל בהחלטה משמעותית הדורשת ניצול של חלק ניכר מהמשאבים שלנו. למעט העשירונים העליונים של ההכנסות בישראל, אשר יכולים להרשות לעצמם את זה, עבור רובנו המדובר בהוצאה מאוד משמעותית. לכן, חשוב להגן על ההשקעה.

אז ביטוח חובה מגן עלינו ועל אחרים ומכסה מפני כל נזקי הגוף שיכולים להיגרם למאן דהוא כתוצאה מהשימוש ברכב, וביטוח צד ג' מגן עלינו מפני מצב בו ניאלץ לשלם פיצוי גדול לצדדים שלישיים עבור נזקים שאנחנו גרמנו להם; אבל מי יפצה אותנו אם אין לנו את מי לתבוע? אם מישהו התנגש ברכב שלנו ולא השאיר את הפרטים שלו או במקרה של גניבה – מה אנחנו יכולים לעשות? אם דאגנו להצטייד בפוליסת ביטוח מקיף לרכב, הרי שאיננו חסרי אונים. במקרים אלה יפצה אותנו ביטוח רכב מקיף בגין הנזק שנגרם לנו, וכך נוכל לתקן את הרכב ולהחזיר אותו למצב בו היה לפני אותו נזק. ביטוח מקיף גם יפצה אותנו בגין אובדן ערך הרכב כתוצאה מהתאונה, כך שאיננו יוצאים נפסדים גם עם תיקון הנזק.

קביעת מחיר הביטוח

כאשר חברות הביטוח באות לקבוע את פרמיית הביטוח עבור ביטוח מקיף לרכב מסוים הן מביאות בחשבון את כל הפרמטרים של הרכב: מחירו, סוגו, מידת מעורבותו (סטטיסטית) בתאונות דרכים או עד כמה הרכב פופולארי בקרב גנבי רכבים; בנוסף גם פרמטרים של הנהג, כגון: ותק, גיל, מספר הנהגים ברכב וכיוצא באלו. הפרמייה באה לשקף את הסיכון הניבט עבור חברת הביטוח מן הרכב והנהג או הנהגים המשתמשים ברכב.

אולם, פוליסת ביטוח מקיף לרכב יכולה להכיל גם רכיבים נוספים, כגון למשל רכב חליפי במקרים בהם הרכב איננו שימושי עוד או במקרים של "טוטאל לוס". חברות ביטוח מסוימות מציעות בנוסף לשירותים אלה גם ליווי משפטי עבור נהגים הזקוקים לכך. כל אלה משפיעים גם הם על מחירו של ביטוח רכב מקיף לרכב מסוים.

בחירת חברת הביטוח

כאשר אתם מתלבטים בין חברות ביטוח שונות, מומלץ להביא בחשבון, בראש ובראשונה, את המוניטין של חברות הביטוח. ככל שהצלחתם לצמצם את המגוון למספר חברות המציעות ביטוח רכב מקיף המתאים לכם, הרי שנוחות ההתקשרות עם החברה, כגון אפשרות להזמין את השירות באינטרנט – היא יתרון מובהק. אודות מחבר המאמר:

 

בלוגר וכותב מאמרים בנושאי צרכנות חכמה, ודרכים יעילות לחסוךדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר חשיבות הביטוח המקיף לרכב תגובות למאמר חשיבות הביטוח המקיף לרכב

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר חשיבות הביטוח המקיף לרכב. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
מסלולי ביטוח לרכב שני
ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
מהו כתב מינוי סוכן?
תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב

הנך נמצא כאן: חשיבות הביטוח המקיף לרכב.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.