אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח רכב » ביטוח קולקטיב לרכב

ביטוח קולקטיב לרכב

מחבר המאמר: wobi
פורסם בקטגוריה: ביטוח רכב
המאמר נקרא 444 פעמים
תאריך פרסום: 09.12.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


לא קשה לחשוב על חברות, מוסדות או ארגונים שמאגדים תחתם מספר רחב של אנשים. לא כולם יודעים, אבל עצם עובדה זו מאפשר לקבל הנחה משמעותית במחירי ביטוח רכב עבורם. בין אם המדובר הוא בפוליסת ביטוח מקיף או בפוליסה אחרת, הרי שהשתייכות לקבוצה יכולה, במידה רבה, להיות צעד כלכלי מחושב עבור כל נהג.

מהות ביטוחי הקולקטיב

ביטוח קולקטיב, אם כן, הוא ביטוח אשר נרכש על ידי קבוצה של אנשים, אך עבור כל אחד מהם. ברוב המקרים, אין המדובר הוא בקבוצה אשר אין בין חבריה קשר של ממש: ביטוח רכב מסוג זה יאפיין בעיקר אנשים בעלי רקע משותף, דוגמת השתייכות למקום עבודה כלשהו או לארגון מסוים. הדגש העיקרי בו הוא על תנאים זהים לחלוטין לכל רוכש ורוכש.

כמובן שביטוח קולקטיב אינו מאפיין אך ורק את ענף ביטוחי הרכב, אך הוא נפוץ בו במיוחד. בעיקר ברורה התמונה לגבי ביטוח מקיף, הנגע לנזקים הנגרמים לכל אחד מכלי הרכב של ה"יחידים". מיותר לציין שבמקרה של ביטוח חובה, הנדרש מכל נהג באשר הוא, קשה למצוא ביטוחים קולקטיביים. כך גם לגבי ביטוח צד ג'.

המטרה: הוזלת עלויות

אז למה בעצם על קבוצה של אנשים להתאגד יחדיו לצורך רכישת הביטוח? התשובה הברורה לכך היא הוזלת עלויות. ממש כמו קבוצות רכישה של דירות או קופונים לבתי עסק, למשל, הרי שלקבוצה כוח כלכלי רב הרבה יותר מאשר ליחיד. חברות הביטוח מעדיפות, לכן, להעניק לכל אחד מחברי הקולקטיב את הביטוח במחיר זול באופן יחסי, מתוך ידיעה כי כמות הרוכשים הגדולה תבטיח, בכל מקרה, את הרווחים.

יתרון נוסף של רכישת ביטוח קולקטיבי הוא, פשוטו כמשמעו, כוח רב יותר אל מול הגורם הביטוחי. הדבר בא לידי ביטוי בכך שחבילת ההטבות שמאפיינת פוליסות מסוג זה רחבה לרוב יותר מאלה הפרטיות. ואגב, ככל שהקבוצה גדולה יותר, ברור כי תוצע עבורו הצעת ביטוח משתלמת יותר.

מי מממן את הביטוח?

ביטוח קולקטיב יכול להיות ממומן בשלושה אופנים, הכול בהתאם למדיניות המוסד או הארגון שאחראיים לו. אפשרות אחת היא שבעל הפוליסה (דוגמת המעביד) ישלם את הפוליסה עבור הכפופים לו, לרוב במחיר של הורדת החלק היחסי של הביטוח מתלוש המשכורת שלהם.

במקרים אחרים, הרי שכל ההוצאות נופלות אך ורק על בעל הרכב, כשראש הקולקטיב רק אחראי להתארגנות וליצירת הקשר עם החברה. גם מימון משותף של המעביד או חברי הקבוצה אפשרי בהחלט. בכל המקרים, אגב, נדרשת הסכמה בכתב של כל אחד מהיחידים בקבוצה על עצם ההתאגדות יחדיו.

המשך הפוליסה

כשזה נוגע לפוליסות ביטוח מקיף, למשל, ההמשכיות משחקת תפקיד מרכזי. אחרי הכול, רבים מעוניינים לחדש את הפוליסה מדי שנה, ולזכות במחיר אטרקטיבי יותר עבור ה"נאמנות" לחברת הביטוח. כמו כן, נניח שאדם מסוים עוזב את מקום העבודה שלו, או נפרד מהקבוצה. האם הוא יזכה עדיין לאותם תנאים ביטוחיים?

התשובה לכך ברורה: הוא אמור להמשיך עם הפוליסה ללא כל בעיה. הסייג העיקרי לכך הוא פרק הזמן בו נדרש להגיש את הבקשה לביצוע ההמשכיות: אסור שזה יעלה על חודשיים מיום הפרישה. באותה מידה, גם כאשר ראש הקולקטיב מחליט להפסיק את ההסכם המחודש, חברת הביטוח אחראית לפנות לכל אחד מהמבוטחים ולהציע להם להמשיך עם הפוליסה, באופן יחידני.

האם יש חסרונות?

מעוניינים לרכוש ביטוח מקיף דרך קולקטיב? עליכם לדעת כי על אף היתרונות הרבים, ישנם מספר חסרונות שרצוי לתת עליהם את הדעת. המגרעה העיקרית נוגעת לכל אותם נהגים זהירים, עם לוח תביעות נקי, וללא עבירת תנועה אחת לרפואה- הם יכולים לקבל בהחלט ביטוח אטרקטיבי יותר בקרב החברות הפרטיות, ולו מכיוון שרמת הסיכון עבורם נמוכה יותר. אודות מחבר המאמר:

Wobi השוואת מחירי ביטוח רכבדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ביטוח קולקטיב לרכב תגובות למאמר ביטוח קולקטיב לרכב

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח קולקטיב לרכב. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
מסלולי ביטוח לרכב שני
ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
מהו כתב מינוי סוכן?
תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב

הנך נמצא כאן: ביטוח קולקטיב לרכב.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.