אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח רכב » שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע?

שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע?

מחבר המאמר: wobi
פורסם בקטגוריה: ביטוח רכב
המאמר נקרא 610 פעמים
תאריך פרסום: 15.01.13
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


יש הסבורים כי אישורו של ביטוח רכב, על ידי חברה המתמחה בתחום, הוא מובן מאליו. כשהם עושים זאת, הם מתעלמים מעובדה מרכזית אחת, והוא שישנם מספר גורמים שמקשים על רכישת ביטוח רכב, אפילו מסוג ביטוח חובה, או הופכים את הסיכוי לכך לנמוך ביותר. מקום מרכזי בכל זה תופס העבר של הנהג על הכביש, ובעיקר- האם באמתחתו שלילת רישיון או עבר פלילי. אנחנו ננסה להבין מדוע.

חשיבותו של העבר

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא שלא מעט גורמים עלולים להביא לכך שרישיונו של נהג מסוים יישלל. תאונת דרכים, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או התעלמות סדרתית מחוקי התנועה הם רק חלק מבין אלה. באותו אופן, עלול אותו נהג להחזיק גם בשורה של אישומים פליליים, החורגים בהרבה מגבולות הכביש: גניבה, הונאה, הטרדה מינית וכן הלאה.

לכאורה, נתונים אלה חסרי חשיבות כשזה נוגע לפוליסות ביטוח חובה, ביטוח מקיף, או ביטוח צד ג'. אולם, אז נכנס לתמהיל מרכיב מרכזי אחד, והוא רמת ה"סיכון" של חברת הביטוח, כלומר, הסבירות למימוש הביטוח בפועל. לא צריך להיות גאון סטטיסטי כדי להבין כי נהג שמאחוריו היסטוריה של עבירות תנועה, סביר יותר שיפעיל את הביטוח בעתיד. לכן, עומדים עבור חברת הביטוח מספר כלים מרכזיים, אליהם נתייחס כעת.

העלאת מחיר הפרמיה, או אי אישור הפוליסה?

חברות ביטוח רכב, כמובן, יכולות לבחור במדיניות המתאימה להן כשזה נוגע לנהגים עם עבר "בעייתי". הן רשאיות, למשל, להקשות על הנהג מבחינת המחיר שהוא נדרש לשלם. היות והסיכון של חברת הביטוח גדל, הרי שעל הנהג, לפי היגיון בריא, לשלם מעט יותר על הפוליסה. זוהי מדיניות ברורה, שקשה למצוא אנשים שיחלקו עליה.

יחד עם זאת, יש לזכור כי אישור הביטוח, אפילו כשזה נוגע לפוליסת ביטוח חובה, אינו מובן מאליו. אדרבא, קשה למצוא חברות ביטוח שיסכימו לבטח נהג אשר הרישיון שלו נשלל מספר פעמים. במצב "פשוט" יותר, בו יש לאדם, למשל, שלילה אחת- הרי שהנסיבות המסוימות של המקרה הן שיילקחו בחשבון.

נקודת המוצא: חברות הביטוח יודעות (כמעט) הכול

יש לזכור כי פוליסת ביטוח רכב מבוססת, במידה רבה, על הצהרתו של הנהג, גם בכל הנוגע לעבר שלו על הכביש. כך, הוא ממלא טפסים אשר מתייחסים לסוגיות אלה בדיוק. ועדיין, יש הבוחרים "להתעלם" מההיסטוריה שלהם, ולהצהיר על דף תביעות נקי לחלוטין, אפילו אם המצב רחוק מלהיות כזה.

פעולה מסוג זה מתבררת, לא פעם, כטעות גדולה. לכל חברת ביטוח יש כיום מאגרים ממוחשבים מעודכנים, ואנשיה נמצאים בקשר הדוק עם הרשויות השונות בישראל. כך, בכל פעם שהמבוטח המיועד נתפס ב"קלקתו", הרי שהסיכויים לאישור הפוליסה קטנים עוד יותר. מעבר לכך, כמובן, שמרמה מהווה עבירה נוספת על החוק.

נהגים, זכרו: הכול נועד בשבילכם

בין הנהגים השונים, ניתן למצוא כאלה אשר מביעים ספקנות נוכח הנסיונות של חברות הביטוח להערים עליהם קשיים עקב עברם על הכביש, וסבורים כי המטרה בכך היא לסחוט כספים נוספים. גם מחשבה מסוג זה רחוקה מלהיות מדויקת במציאות הנוכחית של ישראל, או לכל הפחות: מתעלמת מההיבט החשוב באמת של הבעיה.

ביטוח חובה, ביטוח מקיף או צד ג', אינם תחליף לנהיגה זהירה בשום אופן. ברור כי נהג אשר סבור כי הביטוח יוכל להושיע אותו פעם אחר פעם כשהוא עובר על עבירות התנועה, לא ישיג את מטרתו. רצוי שכל נהג יקח את שלילת הרישיון או עבירות התנועה במלוא הרצינות, ויבין כי מניעת הישנות שלהם נועדה, קודם כל, עבורו- זה הצעד שיאפשר לו, אולי, לשמור על בריאותו בעתיד.אודות מחבר המאמר:

Wobi השוואת מחירי ביטוח רכב אונלייןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע? תגובות למאמר שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
מסלולי ביטוח לרכב שני
ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
מהו כתב מינוי סוכן?
תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב

הנך נמצא כאן: שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.