אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח רכב » מוסכי הסדר בפוליסות ביטוח רכב

מוסכי הסדר בפוליסות ביטוח רכב

מחבר המאמר: gonen73
פורסם בקטגוריה: ביטוח רכב
המאמר נקרא 455 פעמים
תאריך פרסום: 13.02.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


פולסות ביטוח רכב רבות  מעניקות עדיפות גבוהה כאשר באים לתקן את כלי הרכב המבוטח באחד ממוסכי הסדר. לרוב, מדובר בהטבות הניתנות למבוטחים אם רק יסכימו לתקן את כלי הרכב במוסך ההסדר – הנחות בגובה השתתפות העצמית, קבלת רכב חליפי וכו'. אחת השאלות עליהן אין מענה ברור היא האם הלקוח, בעל הרכב, אכן מרוויח מהסדר זה אותו יש לחברות הביטוח ולמוסכים.

פוליסות ביטוח רכב נחלקות לשני סוגי פוליסה עיקריים: ביטוח חובה, שהוא ביטוח המעניק פיצוי למבוטח במקרים בהם נגרם לנהג הרכב, הנוסעים ברכב או הולכי רגל שהיו מעורבים בתאונת דרכים נזק גופני. במקרים מסוימים הפיצוי ניתן גם בעבור נזק נפשי וכבר היו גם תקדימים בהם ניתן פיצוי לבני משפחה שספגו נזק נפשי. פוליסה זו אינה מושפעת למעשה בנושא מוסכי ההסדר. הפוליסה שמושפעת מנושא מוסכי ההסדר היא פוליסת ביטוח מקיף לרכב. פוליסה זו מעניקה כיסוי לנזק אשר נגרם לרכב המבוטח במקרים שונים ביניהם גם גניבת הרכב ופריצה אליו, נזקי טבע שונים וגם נזקים אשר נגרמו לרכב בעת תאונת דרכים.

מהו מוסך הסדר?

מוסך הסדר הוא מוסך אשר חברת הביטוח היא הלקוחה שלו. על פי תקנות המסחר על המוסך לבצע את עבודתו נאמנה לטובת הלקוח, אולם במקרה של מוסכי הסדר, כיוון וקיים טשטוש ולא לגמרי ברור מי הלקוח של המוסך – בעל הרכב או חברת הביטוח, נוצר למעשה ניגוד אינטרסים היכול לפעול לרעת בעל הרכב.

מצד אחד, האינטרנס של חברת הביטוח היא לבצע את תיקון הרכב במחיר הזול ביותר ובמשך הזמן הקצר ביותר. ככל שהתשלום עבור התיקון יהיה נמוך יותר כך הפיצוי אותו תצטרך חברת הביטוח לשלם למבוטח נמוך יותר, ואילו קיצור משך התיקון יביא לקיצור משך הזמן בו מושכר רכב חליפי לטובת בעל הרכב. מצד שני האינטרס הברור של בעל הרכב הוא לקבל את התיקון הטוב ביותר אותו ניתן לקבל עבור רכבו. משמעות תיקון טוב הוא תיקון הנעשה באמצעות חלפים חדשים ומקוריים אשר עלותם גבוהה בהרבה מעלותם של חלפים מחודשים או חלפים שאינם מקוריים וכן בדיקת יסודית של הרכב לאחר תיקונו.

במקרים רבים זוכה כלי הרכב לתיקון חלקי במוסכי הסדר כיוון והלקוח המשלם (חברת הביטוח) לוחצת עליהם להשתמש בספקי חלפים מסוימיםוכאשר החלק הנחוץ אינו במלאי לתקן את הרכב על ידי תיקונים זמניים שאינם איכותיים ואף אינם בטיחותיים על מנת לקצר את משך שהות הרכב במוסך.

בעל הרכב יכול להחליט כי הוא מתעקש לתקן את רכבו במוסך מורשה ולקבל איכות תיקון טובה, וגם לקבל על כך פיצוי בהתאם לחוק, אולם במקרים מסוימים הוא עלול לותר על כמה מאות שקלים אותם לא קיבל כהנחה על דמי ההשתתפות העצמית או לותר על רכב חלופי.אודות מחבר המאמר:

יועץ בענייני ביטוחדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מוסכי הסדר בפוליסות ביטוח רכב תגובות למאמר מוסכי הסדר בפוליסות ביטוח רכב

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מוסכי הסדר בפוליסות ביטוח רכב. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
מסלולי ביטוח לרכב שני
ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
מהו כתב מינוי סוכן?
תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב

הנך נמצא כאן: מוסכי הסדר בפוליסות ביטוח רכב.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.