אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » גינון » עצים – על הגבול הדק שבין אסתטיקה לבטיחות

עצים – על הגבול הדק שבין אסתטיקה לבטיחות

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: גינון
המאמר נקרא 592 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיבעלי מקצוע מומחים לכריתת עצים

הקונפליקט המתמיד של גיזום וכריתת עצים נעוץ בהיות התחום בעל השלכות משמעותיות הן על חיי הגוזם עצמו והן על חיי העצים והסביבה הירוקה. מחד, חשיבותו של גיזום עצים משמעותית לצמיחה בריאה יותר של הגן, שמירה על חיי הגזע והענפים, העלווה והפריחה, וסיוע לשמירה על מחזור בריא של התחדשות הצמיחה. כמו כן, ישנה חשיבות עיקרית לשמירה על חיי האדם, שהרי כריתת עצים העלולים לגרום סכנה לחיים כגון עצים חולים או עתיקים, יבשים או מטים ליפול הינה בגדר פעולה מונעת סיכון חיים.

אולם אליה וקוץ בה. הסכנה הכרוכה בגיזום העץ מעמידה את בעלי המקצוע בפני הצורך להפגין זהירות מקסימלית, ואם לא די בכך, ישנה בפעולה התערבות אנושית בתהליך טבעי של הטבע, וישנם לא מעט הגורסים כי כריתת עצים הינה בגדר ניצול כוח האדם לפגיעה בהתפתחות הטבעית של העץ.

היתרונות הרבים שישנם בפעולת גיזום עצים מעמידים את העוסקים בתחום בקונפליקט החוזר על עצמו שוב ושוב, ובניסיונות למציאת פתרון אידיאלי המשלב את כל הטעמים לביצוע גיזום או הימנעות ממנו. בהתחשב בעובדה כי כריתת עצים המהווים הפרעה לשדה הראייה של נהגים הינה חשובה מאין כמוה, אזי גיזום העצים הופך לבלתי נמנע.

במקרים אחרים, כגון התפשטות צמיחת העץ לשטחי מדרך ופסיעה כגון שבילים וגנים ציבוריים, אזי ניתן לבצע גיזום עצים עדין ומקצועי, כשהדגש מושם על מקצועיות הגיזום ובו תלוי באם ייפגע העץ ואם לאו. יתרה מכך, גיזום עצים מקצועי הינו בעל תרומה חיובית התורמת לעץ, על ידי סיוע למחזוריות התחדשותו, כך שהוא צומח בצורה בריאה וחזקה יותר. יחד עם זאת ניתן לומר כי עדיין ישנם גוזמים המבצעים את עבודתם ברשלנות, ולכן יש לשים לב בבחירת גוזם.

הבוחרים בגיזום עצים יוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים שיש לתחום להציע בשנים האחרונות, ביניהם עיצוב עצים על פי צורה מסוימת כגון בעל חיים או גוף כלשהו, המשווה לגינה מראה ייחודי ומקורי. למעשה, ניתן לראות כיום לא מעט גנים ציבוריים, איי תנועה וגינות פרטיות המתהדרות בעצים מעוצבים בהתאמה לסביבה הכללית. הבוחרים בגיזום עצים מקצועי, חשוב שידעו כי חשיבות הטיפוח המתמשך הינה נקודה שאין להזניח אותה, מאחר וצורתו המקורית של העץ דורשת תחזוקה מתמדת.

טרם כל פעולה של גיזום או כריתת עצים חשוב לוודא מיהו הגוף המבצע, מהו הניסיון שרכש בתחום, לבקש לראות עבודות קודמות ואף לשוחח עם לקוחות, לברר את ההסמכה שרכש הגוזם ולוודא כי אכן הוא מבוטח.

למידע נוסף אודות כריתת עצים או גיזום על ידי בעלי מקצוע גלוש לאתר מומלץ בקישור הזה


אודות מחבר המאמר:

כתבה על גיזום עציםדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר עצים – על הגבול הדק שבין אסתטיקה לבטיחות תגובות למאמר עצים – על הגבול הדק שבין אסתטיקה לבטיחות

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר עצים – על הגבול הדק שבין אסתטיקה לבטיחות. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא גינון

דשא סינטטי
באיזה אופן מתככנים גינה בשיטה טובה?
דשא סינטטי - הברירה המלאכותית
דשא סינטטי - ישראל זקוקה לחוסכים
דשא סינטטי - ירוק מתמיד
דשא מלאכותי – התוצר והאיכות
איך לקנות דשא סינטטי בצורה חכמה?
דשא סינטטי - עולים על הגל הירוק
דשא סינטטי - יתרונותיו
הנחת דשא סינטטי בחצר
דשא סינטטי – דשא איכותי וידידותי לסביבה
דשא מלאכותי – ללא טיפוח, 100% שימור למשך זמן
דשא מלאכותי – איכות ברמה
דשא סינטטי - כי כיף להיות עליו
דשא סינטטי – הדשא של השכן לא ירוק כמו שלך

הנך נמצא כאן: עצים – על הגבול הדק שבין אסתטיקה לבטיחות.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.