אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » הדברה » מדביר - זה לא רק לרסס

מדביר - זה לא רק לרסס

מחבר המאמר: vardio
פורסם בקטגוריה: הדברה
המאמר נקרא 691 פעמים
תאריך פרסום: 04.03.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


לפעמים נדמה לנו כי עבודתו של המדביר לא כזו מסובכת, בסך הכול צריך לרסס סביב הבית או להניח כמה מלכודות, אך האמת היא שתפקידו של המדביר נושא אחריות רבה ודורש ידע והבנה. למדביר צריכים להיות הידע וההבנה שיסייעו לו להבין את התנהגותם של מזיקים ממשפחות וזנים שונים על מנת שיוכל להתחקות אחריהם ולמצוא את המקור למטרד על מנת לטפל במזיקים מהשורש. לאחר מציאת מקור הבעיה על המדביר להחליט באיזה סוג הדברה הכי מתאים להשתמש.

פעמים רבות עבודתו של מדביר כוללת פינוי של יושבי הבית או הבניין לכמה שעות על מנת לבצע ריסוס של חומרים כימיים ולכן מדביר צריך להיות אדם אמין ולצורך כך אדם שמעוניין להיות מדביר צריך להציג תעודת יושר על מנת לקבל רישיון. קורסי מדבירים מתקיימים במספר מוסדות בארץ, חלק מהקורסים מתקיימים במשך חודשיים מדי יום ואחרים מתפרסים על פני תקופה ארוכה יותר ובסוף הקורס על המתמודדים לעבור מבחן שלאחריו יקבלו את הרישיון.

כאשר בוחרים קורס להדברת מזיקים חשוב לוודא כי הוא מאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה שכן הרישיון המוסמך מתקבל מהם. המשרד לאיכות הסביבה מציע קורס מדבירים, קורס לאיוד מוגבל שזהו גם סוג של הרחקת מזיקים וקורס לאיוד בלתי מוגבל. קורסי המדבירים במקומות השונים צריכים לכלול תכנים כמו חוקים והגבלות בהדברת מזיקים, כולל כל התקנות של המשרד להגנת הסביבה, הכרת האמצעים להגנה הן על המדביר עצמו והן על דיירי הבית וחיות המחמד וגם עזרה ראשונה במקרה שאדם כלשהו יפגע מהרעלים המשמשים להדברה.

בנוסף לחוקים, הגבלות וכיצד לפעול במקרה של פגיעה, על המדביר להכיר את הסוגים השונים של המזיקים. חשוב שמדביר יכיר את המזיקים הנפוצים ביותר וגם את אילו שיותר נדירים. כל סוג של מזיקים כמו תיקנים, נמלים, חולדות או חרקי מזון יכול לכלול בתוכו כמה וכמה זנים שונים כאשר כל אחד מהזנים דורש טיפול שונה. למדביר צריך להיות הידע בכל הנוגע לסכנות שמביאים עימם המזיקים כולל המחלות הספציפיות שמועברות על ידי מזיקים.

למדביר צריכה להיות ההבנה בנוגע לכל אחד מהחומרים המאושרים לשימוש בהדברה, כך שידע באיזה חומר להשתמש עם כל מזיק ובאיזו כמות של חומר להשתמש בהתאם לגדול המטרד וכמות המזיקים. כמו כן, על המדביר להכיר את הציוד איתו הוא עובד בין אם ציוד להדברה כימית, ציוד להדברה ירוקה או ציוד להדברה אלקטרונית. בסיום הלימודים ולאחר שעוברים את המבחן מקבלים מדבירים גם היתר לעסוק עם חומרים מסוכנים. לאחר קבלת ההכשרה ניתן לעבוד כמדביר פרטי או כמדביר במגזר הציבורי.

לאחר קבלת ההיתרים הנדרשים והרישיון על המדביר לעבור ימי עיון דרך המשרד לאיכות הסביבה אשר אחראי על תחומים רבים נוספים כמו מתן היתרי התקן אנטנות לחברות סלולאר ועוד, כאשר המשרד מפעיל גם וועדה שאחראית על פיקוח מדבירים ומתפקדת גם כוועדת משמעת של מדבירים. לכן כאשר בוחרים מדביר חשוב לוודא כי הוא מחזיק ברישיון של המשרד לאיכות הסביבה וכי עבר את ההסכמה הנדרשת.אודות מחבר המאמר:

עולם ירוק - שמירה על איכות הסביבה - מיחזור, משתלות, תוכןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מדביר - זה לא רק לרסס תגובות למאמר מדביר - זה לא רק לרסס

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מדביר - זה לא רק לרסס. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא הדברה

הדברה ירוקה – יעילה כנגד טרמיטים ושאר חרקים
הדברה בעיר- דאגה לגינות הציבוריות שלכם
הדברה עירונית - בשביל עיר נקייה ממזיקים
אנו מתגברים על החרקים?
בחירה מושכלת של דוקרנים להרחקת יונים
הדברה ברעננה ובאזור השרון
מה כדאי לדעת על הדברה ?
הרחקת יונים מגגות רעפים - מהן הבעיות הנגרמות אם לא נבצע זאת
הדברה ברעננה
הדברת גוקים ומזיקים
הדברה כימית וסילוק מזיקים
מדביר עכברים מדבירים את הבית
הדברת דירה לפני החורף
בחירת מדבירים לעבודה בבית
לסלק את היונים לתמיד

הנך נמצא כאן: מדביר - זה לא רק לרסס.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.