אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » הדברה » הדברה - מקצוע הדורש מיומנות

הדברה - מקצוע הדורש מיומנות

מחבר המאמר: dror1180
פורסם בקטגוריה: הדברה
המאמר נקרא 431 פעמים
תאריך פרסום: 31.08.09
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


הדברה - מקצוע הדורש מיומנות

הדברה של מזיקים מסוגים שונים דורשת ידע ומיומנות. הדברה חכמה של נמלים, משתמשת בעובדה שברגע שהנמלה המלכה מתה - הנמלים גם הם יעזבו. לכן, בעת הדברה של נמלים חשוב לדעת למצוא את קן המלכה, להרוג את המלכה ובכך - תם התהליך, הנמלים יברחו להם. הדברה לא חכמה תביא את המדביר לרדוף אחר הנמלים ולנסות להרוג אותן, הדברה שכזו היא עבודה סיזיפית ולא תוביל אותנו לשום מקום.

שיטות הדברה ידידותיות יותר

עם השנים התפתחה המודעות לנזקים האפשריים של חומרי הדברה כימיים שונים. חומר הדברה מסוכן הוא חומר ששאיפה ממנו עלולה לגרום למחלות ולפגיעות פיזיות קשות. בעת הדברה כימית דיירי הבית נאלצים לעזוב את הבית וללכת לגור במקום אחר למשך כל תקופת ההדברה. אחת מהשיטות הידידותיות יותר היא הדברה אלקטרונית. בשיטה זו מפעיל המדביר אמצעים אלקטרוניים שיפגעו באופן ספציפי במזיק. בדיוק כמו שמשרוקית כלבים תבריח גם את הכלב המפחיד ביותר, כך גם גלי קול בדציבלים מסוימים יפגעו ויבריחו יונים ומזיקים שונים ומשונים. שיטות נוספות של הדברה ידידותית כוללות שימושים בסוגים של צמחים על מנת להרחיק מזיקים מסוגים שונים ומגוונים.

שיטות הדברה ביתיות

הדברה ביתית כוללת את כל האמצעים והשיטות שאתם מבצעים בביתכם על מנת להרחיק מזיקים מסוגים שונים. אפילו להפעיל את קטלני האור (אור אולטרה סגול ששורף את היתושים, זבובים ושאר מזיקים) מהווה אחת משיטות ההדברה הביתיות. שיטת הדברה מקובלת מאוד - אבל לא תמיד הטובה ביותר כוללת שימוש בתרסיס לקטילה של ג'וקים. תרסיסים אלו טובים בעיקר למלחמה כנגד ג'וקים ספורים. הדברה ביתית של עכברים תכלול שימוש במלכודות דבק וכדומה. הדברה ביתית של הרחקת יונים תכלול שימוש בדוקרנים שניתן לקנות בכל מקום או בכדורים מחזירי אור המפחידים את היונים. אין ספק כי הדברה ביתית ולא מקצועית מהווה פתרון זמני בלבד - במיוחד בימי הקיץ החמים המושכים את כל סוגי המזיקים, קטנים וגדולים גם יחד.

הדברה כימית

הדברה כימית מהווה את מכלול שיטות הדברה שבסופו של דבר משתמשות בחומרים כימיים ובדרך כלל גם מסוכנים לבני אדם. אחת משיטות הדברה אלו, שיטת הדברה שהיו מסביבה פולמוסים רבים, היא שיטת ההדברה באמצעות ה- DDT. חומר זה רעיל מאוד לבני אדם ומהווה ממש סכנת נפשות. אם החלטת לבצע הדברה כימית - עדיף תמיד לבצע זאת דרך איש מקצוע המומחה בתחום.

יונים - איך נפטרים מהן?

יונים יכולות להיות חמודות וכיפיות. הרבה אנשים הם חובבי יונים של ממש ומגדלים אותן בהכלאות שונות ומעניינות. עם כל האהבה ליונים, חשוב לזכור כי הן עלולות להוות מטרד של ממש. יונים יכולות לזהם שטחים שלמים ובמקרים קיצוניים - אפילו לפגוע פגיעה של ממש באנשים - זיהומים כאלו ואחרים עלולים לגרום לזיהומים ופגיעות קשות. שיטות הדברה של יונים הן רבות ומגוונות - ניתן ממש לפגוע ביונים וניתן פשוט להרחיק אותן מהאזור - מדביר בעל ניסיון וותק בתחום זה יודע להביא למצב שבו היונים לא יפגעו פיזית אלא פשוט לא ירצו להתקרב למקום המודבר. שיטה מעניינת לביצוע דבר שכזה היא השיטה של הדברה באמצעיים אלקטרוניים שעליה כבר דיברנו בתחילת המאמר: בשיטה זו ניתן למשל להפעיל גלי קול בתדרים שלא מפריעים לאדם הפשוט אך היונים שומעות רעש זה כצורם ומאיים ובאופן זה - בורחות מן המקום ולא חוזרות לשם. שיטה אחרת, אפקטיבית גם היא, היא ההתקנה של רשתות בלתי נראות - המדביר מתקין רשתות דקיקות ביותר (כך שקשה מאוד לראותן אפילו באור יום). הרשתות הללו מהוות מחסום של ממש בין היונים ובין האזור שאותו אנו מנסים להדביר. היונה עפה עד לרשת, נתקעת בו, ובורחת כל עוד נפשה בה.שיטת הדברה נוספת  יעילה לא פחות היא השימוש בחומרים כימיים (שלא פוגעים ביונים כמובן). חומרים אלו מזוהים עם סכנה אצל היונים - ברגע שהיונה מריחה את ריח החומר הכימי - היא עוזבת ובורחת מהמקום.

הדברה של עכברים - לא לבעלי לב חלש

הדברה של עכברים דורשת קודם כל את היכול לעמוד מול המכרסמים הקטנים אך המאיימים הללו. לא חסרים כאלו שנגעלים מעצם המחשבה על עכבר שלא לדבר על עצם המפגש עם עכבר.הדברה של עכברים יכולה להתבצע במגוון שיטות - חלקן פשטות וחלקן מורכבות - כל שיטת הדברה מתאימה לאופי הבעיה והמקום.הדברה פשוטה של עכברים מתבצעת באופן פרטי על ידי מלכודות שונות כגון מלכודת דבק, מלכודת רשת, רעל עכברים וכדומה. שיטות אלו בדרך כלל יתאימו למצב שבו אנו נתקלים בעכבר אחד או שתיים - ולא יותר.הדברה מורכבת יותר של עכברים מתבצעת על ידי מכשירים המפיקים גלי קול הצורמים לאוזני העכבר, העכבר בורח ופה נגמר כל העניין. שיטות הדברה נוספות של עכברים כוללות שימוש ברעלים מסוגים שונים באזורים אסטרטגיים.

לסיכום

במאמר זה ניסינו לעבור על מספר שיטות של הדברה המתאימות לסוגים שונים של תוקפים - מג'וקים קטנים ומפחידים, דרך יונים מזהמות ואפילו עברנו על העכברים המאיימים. כמובן שכל מה שדיברנו עליו נאמר על קצה המזלג. אנו תמיד ממליצים ללמוד כמה שיותר על כל תחום לפני הזמנה של בעל המקצוע - הרבה פעמים מדובר בבעיה קטנה שניתן לטפל בה בכוחות עצמכם ללא השקעה גדולה. חשוב גם לזכור כי ישנם מצבים שבהם אין מנוס מלהזמין בעל מקצוע - מצבים שבהם מתגלה לפתע מתקפה של יונים, תיקנים או מכרסמים שונים - מצבים שכאלו מהווים סכנת נפשות של ממש - זיהומים ופגיעות שונות מאיימים על המתמהמהים וחשוב להזמין מדביר מוסמך - ויפה שעה אחת קודם.אודות מחבר המאמר:

סלע הדברהחברת הדברה הגדולה בישראל.

החברה מתמחה בתחום הרחקת יונים לצמיתות.

המאמר נרשם על ידי חברת בניית אתרים אמסל.דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הדברה - מקצוע הדורש מיומנות תגובות למאמר הדברה - מקצוע הדורש מיומנות

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר הדברה - מקצוע הדורש מיומנות. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא הדברה

הדברה ירוקה – יעילה כנגד טרמיטים ושאר חרקים
הדברה בעיר- דאגה לגינות הציבוריות שלכם
הדברה עירונית - בשביל עיר נקייה ממזיקים
אנו מתגברים על החרקים?
בחירה מושכלת של דוקרנים להרחקת יונים
הדברה ברעננה ובאזור השרון
מה כדאי לדעת על הדברה ?
הרחקת יונים מגגות רעפים - מהן הבעיות הנגרמות אם לא נבצע זאת
הדברה ברעננה
הדברת גוקים ומזיקים
הדברה כימית וסילוק מזיקים
מדביר עכברים מדבירים את הבית
הדברת דירה לפני החורף
בחירת מדבירים לעבודה בבית
לסלק את היונים לתמיד

הנך נמצא כאן: הדברה - מקצוע הדורש מיומנות.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.