אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » שיפוצים ותיקונים » דודי שמש על פי חוק

דודי שמש על פי חוק

מחבר המאמר: miya
פורסם בקטגוריה: שיפוצים ותיקונים
המאמר נקרא 905 פעמים
תאריך פרסום: 19.02.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


במאמר הנוכחי אציג בפניכם מספר חוקים שונים בהתקנת דודי שמש בבתים משותפים או בנייני דירות. כאמור, מדינת ישראל מוקירה את דוד השמש וגם מחייבת אותם על פי חוק בכל בית, מלבד פרצות שונות בחוק.

בעבר היו מחוייבים כל המבנים בישראל להתקין דוד שמש על גג הבתים, זאת מלבד בתים שלא היה להם מספיק מקום על הגג על מנת להכיל את כל דודי השמש על הגג. משנותת ה-90 ואילך יצא חוק במדינת ישראל כי אסור לבצע התקנת דודי שמש על גגות רעפים על מנת לשמור על יופי העיר. במקרים כאלו זה יכל לפגוע ביעילות דודי שמש כיוון שבלית ברירה את דודי שמש התקינו בתוך חלל הגג וזה פגע במידת מה במעבר המים לדוד שמש. כמו כן, מדינת ישראל הותירה בפני מפעלים וגם בתי עסק לא לעשות שימוש בדודי שמש.

על פי חוק על מנת להתקין דוד שמש על גג בית יש להמציא תעודה המאושרת על ידי מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה שאכן הדבר נבדק ונקבעו משפר דודי שמש אותם ניתן להכניס לגג אחד. כיוון שלא תמיד הגג מספיק גדול ומספיק להכיל דודי שמש כמספר הדיירים, במקרה כזה כמובן שחלק מדיירי הבניין פטורים מהתקנת דודי שמש. על דייר בית שמחליט להתקין דוד שמש לקבל את הסכמתו של כל דיירי הבית בבניין.

בבניין שבו גג הבניין מספיק להכיל מספר דודי שמש כמספר הדיירים מותר על פי חוק לכל דייר בבניין להתקין על גג הבניין דוד שמש גם אם זה בניגוד לרצונם של שאר דיירי הבית. זאת כמובן בהתאם למספר תנאים שהמחוקק העלה והם:

במידה ואותו דייר קיבל היתר להתקנת דוד שמש על פי חוק התכנון והבנייה מהערייה ומילא את כל התנאים הנמצאים בהיתר הוא יכול להתקין דוד שמש על גג הבניין. בנוסף, על הדייר להתקין את דוד שמש באיזור בו אין לשאר דיירי הבית שימוש על פי תקנון הבית המשותף. בהמשך לכך, על דייר הבית להתקין את דוד שמש בצורה מצומצמת כמה שיותר כך שלא תפגע במראה הבית החיצוני.

לסיכום,

מדינת ישראל ממבינה את חשיבות דודי שמש  על גגות בישראל, החשיבות הזו נובעת מצריכה מופחתת בחשמל והפחתת זיהום האוויר. כמו כן, ישנם לא מעטים שיעדיפו להתקין על גג ביתהם דוד חשמל כיוון שהמזוט זול יותר, או כיוון שאת הבית הם שכירים לאחרים כך שלא מציק להם עניין תשלום החשמל. בדיוק למצבים כאלו חוקקו חוקים המתייחסים לדודי שמש.אודות מחבר המאמר:

אודות כל הקשור לחוקים המגבילים בנושא דודי שמש ופרצות קטנות בחוק בנושא.דירוג המאמר: 4.0

תגובות למאמר דודי שמש על פי חוק תגובות למאמר דודי שמש על פי חוק

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר דודי שמש על פי חוק. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים ותיקונים

המלצות פינוי דירה
איטום – החורף כבר לא מאיים
איטום – החורף בפתח אתה לא במתח
דוד שמש - כל היתרונות
ביובית 24 שעות
חשיבות בגריסת וליטוש בטון
צילום צנרת, באמצעות מצלמת צינור לאיתור תקלות פנימיות בצנרת.
איתור נזילות, בעיות רטיבות, בדיקת במצלמה תרמית
טיפים שימושיים לתחזוקת מדיח כלים
זיפות גגות - יתרונות וחסרונות
איטום מרתפים
הקשיים בתוכנית המתאר הארצית 38
לכל בית פרטי עושים פרגולות
חושבים לשפץ את הבית כבר מזמן?
הטופ של מתקיני דודי שמש

הנך נמצא כאן: דודי שמש על פי חוק.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.