אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

דרושים

שוק העבודה בתחום הכתיבה, העריכה והתרגום

כיום עם התפתחות האינטרנט המואצת דרושים כותבי תוכן רבים שיוכלו למלא את כל אותם דפים אלקטרוניים הצצים מדי רגע על גבי כל שרת רענן, בתוכן מעניין ורלוונטי עבור הגולשים. ואכן, רבים חולמים על קריירה בתחום הכתיבה ועריכת התוכן. בואו ונסקור מספר ענפים בהם דרושים כותבי תוכן ונראה האם וכיצד ניתן להתפרנס מהם ולמי הם מתאימים.

עורכי תוכן

ראשית, ניתן לדבר על עורכי התוכן. עורכי תוכן הם לרוב אנשים שלמדו או עברו הכשרה כלשהי בעריכת תוכן. אופי המקצוע מגוון מאוד ויכלול לנוע על קשת גדולה של נושאים וסוגי כתיבה. עורכי תוכן יכולים לעבוד בתור מגיהים או במשרות עריכת תוכן בעיתונים. הם יכולים לעבוד בהוצאות לאור, בחברות פרסום ובשאר אמצעי תקשורת. לרוב מה שעורך תוכן צריך על מנת לעבוד זה רק מחשב ואינטרנט ולכן נוח ונגיש לעבוד מהבית.

לוח משרות בתחום עריכה וכתיבת תוכן

מאמרים לאינטרנט

כאמור, התפתחות האינטרנט ומהפיכת המידע גורמות לכך שכל העת דרושים כותבי תוכן. כתיבת תוכן עבור אתרי האינטרנט היא משרה מבוקשת בעקר על ידי סטודנטים המנסים להרוויח את לחמם תוך כדי למידה אינטנסיבית.

זוהי אכן עבודה נוחה ביותר ותמיד דרושים כותבי תוכן איכותיים על ידי חברות קידום האתרים. יחד עם זאת, קשה להתפרנס היטב מן התחום - העבודה מתאימה בעיקר לסטודנטים או כתוספת הכנסה, ומומלץ לא לבנות את התקציב המשפחתי על סמך עבודה מסוג זה.

תרגום

עיקר העבודה בתחום התרגום היא בעקר בתרגום מסמכים משפטיים ורשמיים משפות זרות ולשפות זרות. קשה לומר מהו בדיוק היקף שוק העבודה בתחום זה ומה פוטנציאל המשרות הפנויות. זאת משום שהדבר מאוד תלוי בשפות בהם שולט המתרגם וכמות המסמכים והספרות שלקהל יש עניין בתרגומם משפות אלה. מה שכן בטוח לומר הוא שרקע משפטי יכול להועיל בהחלט למי מכם המבקשים לעבוד בתור מתרגמים. איך מוצאים עבודה בתחום אתם שואלים את עצמכם? ובכן כמו בכל עבודה אחרת. הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא כמובן להיכנס לאינטרנט ולחפש באתרי החיפוש המוכרים אנשים המחפשים כותבים. כמובן שתמיד מומלץ להודיע לכל מי שאתם מכירים שיודיע לכם במידה והוא יודע על מקום בו דרושים כותבי תוכן.

אם אתם אוהבים את המילה הכתובה ואתם מתנסחים היטב סביר להניח שתוכלו למצוא עבודה בתחום בקלות יחסית. השאלה בנושא זה היא פחות אם אתם מתאימים לעבודה ויותר האם העבודה מתאימה לכם? הן מבחינת אופי העבודה הכרוך בשעות רבות מול המחשב והן מבחינת השכר.

אפשר לחיות מזה?

עד עכשיו עסקנו בעקר בכמה דרושים כותבי תוכן בתחומים שונים ומה בדיוק הם עושים. עכשיו הגיע הזמן לדבר על הכסף! גם בתחום זה יש משמעות מכרעת לניסיונכם ולמקום בו אתם עובדים. השכר הממוצע של עורך תוכן שכיר ינוע בין 5000 ל- 8000 ש"ח לחודש.

כותבי מאמרים ירוויחו לרוב בין 30 ל- 50 שקלים למאמר, תלוי במספר המילים ובחברה שעבורה הם עובדים. תמיד דרושים כותבי תוכן טובים כך שאם אתם אוהבים לכתוב סביר להניח שתמצאו את מקומכם בתור כותבים גם אם במשרה חלקית.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.