אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט » מחיקת רישום פלילי בעזרת עורכי דין

מחיקת רישום פלילי בעזרת עורכי דין

מחבר המאמר: servula
פורסם בקטגוריה: חוק ומשפט
המאמר נקרא 532 פעמים
תאריך פרסום: 25.01.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


אם הוגש נגדכם כתב אישום שבעקבותיו הורשעתם בבית משפט או בבית דין פלילי, או אם תיקכם הפלילי הסתיים באי הרשעה, יש לכם כנראה רישום פלילי. לרישום הפלילי משמעות והשפעה לגבי המשך עתידכם המקצועי ולכן יש לפעול במהרה למחיקתו .

מעסיקים רבים מבקשים מהמועמדים "תעודת יושר", או בשמה הנוסף, תדפיס  "רישום פלילי", כתנאי בסיסי לקבלה לעבודה. הרישום הפלילי של הליך שהסתיים ללא הרשעה אמור להימחק בתום תקופה מסוימת המצוינת בחוק, כאשר התקופה המינימאלית למחיקה היא 5 שנים ותקופת המינימום למחיקת הרישום הפלילי לאדם שהורשע היא  17 שנים.

קיימת חשיבות רבה לפנות לגורם מקצועי שיסייע למחיקת הרישום הפלילי בהקדם וזאת משום שרישום זה פוגם ביכולתכם להתקבל לעבודה או להמשיך לעבוד במקום העבודה הנוכחי. משרד עורכי דין מקצועי מתמחה בטיפול מחיקת רישום פלילי ובמשך השנים מסתייעים אנשים רבים בעורכי דין על מנת לטהר את עברם ולהשתלב בקלות בתעסוקה.

מי אחראי על המרשם הפלילי?

משטרת ישראל היא הגוף האחראי על תחום המרשם הפלילי (הרישום פלילי), אולם הבקשה למחיקת הרישום אינה מופנית אליה. כדי לבצע מחיקה של רישום פלילי יש להגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה וזו תטופל על ידי המחלקה לחנינות. בדרך כלל הגורם שמסייע לבעל הרישום הפלילי למחוק את הרישום הוא עורך דין מקצועי, שמתמחה בתחום הפלילי ובקיא בכל הליך המחיקה.

פלט המרשם הפלילי

חשוב לציין כי גם רישום פלילי שנמחק יופיע בפלט המרשם הפלילי. אמנם מיקומו בפלט המרשם יהיה שונה לאחר מחיקת הרישום הפלילי, אולם הוא בכל אופן יצויין בטופס. כלומר, התיק שבגינו היה רישום פלילי יופיע תחת הקטגוריה המכונה :"פרטי רישום שלגביהם עברה  תקופת המחיקה או שהנשיא נתן לגביהם חנינה". משמעות הדבר שלא ניתן להעלים לחלוטין רישום פלילי שנמחק מפלט המרשם הפלילי, אולם רק מספר קטן של גופים ציבוריים רשאים לצפות ברישום זה למטרות ספציפיות, כך שכביכול עברו של מי שנמחק רישומו נחשב נקי.אודות מחבר המאמר:

 

Servula היא פלטפורמה ייחודית למקדמי אתרים,  דרכה ניתן לקנות שירותים איכותיים שמתבצעים ידנית על ידי פרילנסרים. אנחנו כותבים תוכן איכותי, מפיצים אותו באתרי מאמרים ולבסוף מחזקים אותו עם סימניות חברתיות (וזו רק דוגמא לשירות אחד).

 דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מחיקת רישום פלילי בעזרת עורכי דין תגובות למאמר מחיקת רישום פלילי בעזרת עורכי דין

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מחיקת רישום פלילי בעזרת עורכי דין. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט

מי צריך משרד חקירות?
הפעולות המתבקשות שמבצע כונס נכסים
עורך דין גירושין
פורטל Sanegorit- קבלת זימון למשפט תעבורה – מה לעשות?
פורטל LAWFIND- שלל עצות זהב למכירת דירה
נוטריון על תפקידיו
פתרונות ומענות לנהיגה בשכרות
עבירות צבאיות בצבא - עורך דין צבאי
מהי ההגדרה להטרדת עד
חקירה פרונטאלית
בית משפט לתעבורה נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם להיות מוכנים לכך ולהיערך בהתאם. מהו בית משפט לתעבורה? בית משפט לתעבורה עוסק במגוון נושאים הקשור
ד"ר אורי עצמון- מקבץ האינטרסים המוגנים על ידי חוק החוזים הישראל
עו"ד דנה תדמור- מה דינו של שליח שנשלח ע"י משלחו לקנות סחורה, ושהחליט לבסוף לקנות את אותה לעצמו?
איך חוקר פרטי בודק שאין האזנות סתר?
נהיגה בשכרות – אופן הבדיקה

הנך נמצא כאן: מחיקת רישום פלילי בעזרת עורכי דין.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.