אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט » הכרות ותאום לפני גישור

הכרות ותאום לפני גישור

מחבר המאמר: קידום אתרים LoadSeo
פורסם בקטגוריה: חוק ומשפט
המאמר נקרא 471 פעמים
תאריך פרסום: 05.09.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


הכרות ותאום לפני גישור

פגישת מהו"ת – מידע היכרות ותיאום לפני הליך גישור

פגישת המהו"ת מהווה את השלב המקדים לפני תחילת הליך גישור. פגישה זו הינה במסגרת הליך משפטי במשפט האזרחי, ומשתמשים בה בתביעות מסוימות, בעיקר בגירושין וסכסוכים במשפחה. פגישת המהו"ת נועדה לבחינת האפשרות לפתרון סכסוכים באמצעות גישור. גישור היא שיטה אלטרנטיבית לפתרון סכסוכים המהווה תחליף להליכים המשפטיים הרגילים, ומושתתת על משא ומתן משלב בין שני הצדדים בסיוע צד ג' ניטראלי, הוא המגשר.

האם חובה להיכנס להליך גישור?

אין חובה להיכנס להליך גישור אולם ישנה חובה משפטית לגשת לפגישת מהו"ת, פגישה זו אינה כרוכה בתשלום ומשמשת כמעין קדם גישור. במידה ושני הצדדים והמגשר מרגישים שישנה יכולת לתקשר ולפתור את הסכסוך בצורה יותר נעימה ומשתפת, הם יכולים להתחיל בתהליך גישור לאחר פגישת המהו"ת. במידה והמגשר מגיע למסקנה במהלך פגישת המהו"ת כי הצדדים לא מעוניינים לתקשר ביניהם ואין רצון לשיתוף פעולה כלל, אזי לאחר פגישת המהו"ת לא יתחיל הליך של גישור אלא ימשיכו הצדדים לטעון את טענותיהם בהליך משפטי רגיל. בית משפט לא ידון בתביעה שלא קדמה לה פגישת מהו"ת אלא במקרים חריגים כאשר הדיון חייב להיות מיידי, ואף במקרים אלו, רשאי בית המשפט להורות על פגישת מהו"ת וניסיון להליכי גישור בשלב מאוחר יותר.ההוראה לגבי פגישת המהו"ת הינה חלק מתוכנית ניסיונית שהוצעה במסגרת הדו"ח של "הוועדה לבחינת דרכים להגברת שימוש בתהליכי גישור בבתי המשפט" בראשות השופטת מיכל רובינשטיין.כיום מתקיימות פגישות מהו"ת לעידוד תהליכי גישור בבית המשפט השלום בתל אביב, ראשל"צ וירושלים.

כיצד מתקיימת פגישת מהו"ת הקודמת להליך גישור?

הצדדים צריכים להתייצב לפגישה בעצמם או בליווי עורך דין ולא לשלוח נציג מטעמם - וזאת על מנת ששני הצדדים יוכלו להבהיר את עמדותיהם בצורה הברורה והאמיתית ביותר כדי לראות אם יש טעם לפנות להליכי גישור.בדומה להליך גישור, גם בפגישת מהו"ת ישנו חיסיון משפטי לגבי דברים שנאמרו בפגישה והם אינם יכולים לשמש כראייה בבית המשפט אזרחי.בסיום פגישת המהו"ת הצדדים דנים ביניהם בסיוע המגשר ועליהם להודיע האם הם מסכימים להעביר את התביעה להליך גישור או שהם מעוניינים להמשיך ולדון בה בבית המשפט.אודות מחבר המאמר:
LoadSEO חברת מתמחה ב -"קידום אתרים" באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר Info@LoadSEO.co.il
דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הכרות ותאום לפני גישור תגובות למאמר הכרות ותאום לפני גישור

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר הכרות ותאום לפני גישור. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט

מי צריך משרד חקירות?
הפעולות המתבקשות שמבצע כונס נכסים
עורך דין גירושין
פורטל Sanegorit- קבלת זימון למשפט תעבורה – מה לעשות?
פורטל LAWFIND- שלל עצות זהב למכירת דירה
נוטריון על תפקידיו
פתרונות ומענות לנהיגה בשכרות
עבירות צבאיות בצבא - עורך דין צבאי
מהי ההגדרה להטרדת עד
חקירה פרונטאלית
בית משפט לתעבורה נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם להיות מוכנים לכך ולהיערך בהתאם. מהו בית משפט לתעבורה? בית משפט לתעבורה עוסק במגוון נושאים הקשור
ד"ר אורי עצמון- מקבץ האינטרסים המוגנים על ידי חוק החוזים הישראל
עו"ד דנה תדמור- מה דינו של שליח שנשלח ע"י משלחו לקנות סחורה, ושהחליט לבסוף לקנות את אותה לעצמו?
איך חוקר פרטי בודק שאין האזנות סתר?
נהיגה בשכרות – אופן הבדיקה

הנך נמצא כאן: הכרות ותאום לפני גישור.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.