אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט » הסכמי גישור

הסכמי גישור

מחבר המאמר: קידום אתרים LoadSeo
פורסם בקטגוריה: חוק ומשפט
המאמר נקרא 473 פעמים
תאריך פרסום: 26.09.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


הסכמי גישור

הסכמי גישור הינם תוצר של תהליך גישור בין שני צדדים הנמצאים במחלוקת ומביאים בצורה כזו או אחרת לפתרון המחלוקת הנושא המדובר. הסכמי גישור הם הסכמים אליהם מגיעים שני הצדדים בכוחות עצמם על ידי סיוע מגשר ומהווה פשרה בין שני הצדדים, כך ששני הצדדים מרוויחים מקיומם ואף צד לא יוצא בידיים ריקות אחרי הליך גישור.

כיצד מנסחים הסכמי גישור?

גישור נועד לפתרון מחלוקות בכל נושא, החל מנושאים הנוגעים לרכוש וכלכלה, גירושין, מחלוקות בין עובדים, סכסוכים בין תלמידי בית ספר ועד למדינות הנמצאות ביחסי אויבות. הסכמי גישור יותאמו לאינטרסים השונים של שני הצדדים במחלוקת וינוסחו לפי ההחלטות שהתקבלו בעת התהליך גישור. החלטות אלו יתקבלו בהסכמה מוחלטת בין שני הצדדים ולא יכפו עליהם מטעם המגשר. לפני ניסוח הסכמי גישור יקפיד המגשר להבהיר את ההשלכות או התוצאות האפשריות של החלטות אלו, כך שהצדדים יוכלו לשקול שנית את תוכן ההסכם, להתאימו ולתקן אותו לכדי החלטה אופטימלית. חשוב לציין כי על מנת להקפיד על ניסוח תקין של הסכמי גישור, על המגשר להיות נייטרלי והוגן לחלוטין כלפי הנושא וכלפי שני הצדדים.

הסכמי גישור ומעמדם החוקי

הסכמי גישור הנחתמים על ידי שני הצדדים הם הסכמים לכל דבר ומהווים חוזה מחייב לכל הכתוב בו. הפרת כל סעיף בהסכמים אלו מכל סיבה עלולה להוביל לתביעה משפטית מטעם הצד השני בהסכם. לפיכך, חשוב כי הסכמי גישור יהיו סיכום מדוייק של כל הפרטים עליהם הוסכם במהלך הליך גישור ולא ישאירו מקום לספקות. חשוב לציין כי בתי המשפט רשאיים, במידה וקיימת הסכמה מצד בעלי הדין, להפנות מקרים מסויימים ליצירת הסכמי גישור ואף להגדיר את תפקידי וסמכויות המגשר במהלך זה. בתי משפט נוטים להפנות תיקים רבים בנושאים שונים ביצוע הליך גישור גם עקב העומס על המערכת המשפטית, וגם במצבים בהם בית המשפט מאמין כי שני הצדדים מסוגלים להגיע יחד לכדי הסכמה. ישנם תיקים שימצאו מתאימים לתהליך גישור ויועברו לתהליך זה טרם יופיעו בפני שופט. גישור הוא פתרון לגיטימי ומקובל לחלוטין בתחומים משפטיים רבים כאשר הפופולרי ביניהם הוא תחום הגירושין, היות ותהליך גישור מאפשר הסדר חוקי של זכויותיהם של בני הזוג באופן רגוע ושונה מאווירת הקרב הנהוגה בבתי משפט.אודות מחבר המאמר:
LoadSEO חברת מתמחה ב -"קידום אתרים" באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר Info@LoadSEO.co.il
דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הסכמי גישור תגובות למאמר הסכמי גישור

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר הסכמי גישור. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט

מי צריך משרד חקירות?
הפעולות המתבקשות שמבצע כונס נכסים
עורך דין גירושין
פורטל Sanegorit- קבלת זימון למשפט תעבורה – מה לעשות?
פורטל LAWFIND- שלל עצות זהב למכירת דירה
נוטריון על תפקידיו
פתרונות ומענות לנהיגה בשכרות
עבירות צבאיות בצבא - עורך דין צבאי
מהי ההגדרה להטרדת עד
חקירה פרונטאלית
בית משפט לתעבורה נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם להיות מוכנים לכך ולהיערך בהתאם. מהו בית משפט לתעבורה? בית משפט לתעבורה עוסק במגוון נושאים הקשור
ד"ר אורי עצמון- מקבץ האינטרסים המוגנים על ידי חוק החוזים הישראל
עו"ד דנה תדמור- מה דינו של שליח שנשלח ע"י משלחו לקנות סחורה, ושהחליט לבסוף לקנות את אותה לעצמו?
איך חוקר פרטי בודק שאין האזנות סתר?
נהיגה בשכרות – אופן הבדיקה

הנך נמצא כאן: הסכמי גישור.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.