אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » לימודים אקדמאיים » תנאי קבלה למערכות מידע – מה צריך כדי להתקבל?

תנאי קבלה למערכות מידע – מה צריך כדי להתקבל?

מחבר המאמר: danacademic
פורסם בקטגוריה: לימודים אקדמאיים
המאמר נקרא 602 פעמים
תאריך פרסום: 19.03.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


תוכנית מערכות מידע הינה תוכנית ההכשרה האולטימטיבית למי שמתעתד לעסוק בניהול הפיתוח של מוצר ובאפיון המוצר בתעשייה עתירת הידע. מקצועני מערכות מידע מוכשרים למעשה בזיהוי  צרכי הלקוח העתידי של המוצר, ובהתאם לכך, מאפיינים את צרכים אלה ומציגם כדרישות לצוות המפתח ומובילים את התהליך כולו עד המוצר המוגמר ושיווקו ללקוח. ניתן לומר שמנהלי מערכות מידע הינם עמוד התווך בחברה בתהליכי אפיון, פיתוח ומכירת מוצר.תחום לימוד מערכות מידע מסתמן כתחום לימוד מבוקש ורבים שמעוניינים לעסוק במערכות מידע ממוחשבות בוחרים בו כעיסוק מקצועי. מה הם תנאי קבלה למערכות מידע? לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת ולקחת בחשבון כשבודקים תנאי קבלה למערכות מידע:ניתן לחלק את תנאי קבלה למערכות מידע למספר פרמטרים:

הישגים בלימודים

ראשית, כדי להתקבל ללימודי מערכות מידע יש להציג תעודת בגרות ישראלית מלאה או תעודה שוות ערך מחו"ל לרוב בממוצע משוקלל של 90 ומעלה. במקרים מסוימים, אם ממוצע תעודת הבגרות נמוך יותר , ניתן לבחון תנאי קבלה למערכות מידע על תנאי ללימודי שנה א' לפי דרישות מוסד הלימודים ולהמשיך לשנה ב' בלימודי מערכות מידע בממוצע ציונים שנקבע כתנאי להמשך הלימודים.

שליטה בשפה האנגלית

ברוב המקרים, תנאי קבלה מערכות מידע כוללים גם פטור באנגלית. רמת הפטור מהווה תנאי מעבר לשנה ב' ולרוב יש צורך לעבוד מבחן מיון פנימי של המוסד שבודק את הרמה באנגלית אלא אם כן הוחלט אחרת (למשל שהמועמד מציג ציון פסיכומטרי גבוה או מבחן אמיר).

מבחני מיון במתמטיקה

מטרת מבחני המיון במתמטיקה בתור תנאי קבלה מערכות מידע הינה לוודא רמת התאמה לדרישות האקדמיות במתמטיקה של התוכנית ללימודי מערכות מידע. מבחן המיון הינו מבחן פנימי של המוסד ואם התוצאה במבחן נמוכה מתנאי הקבלה שקבע המוסד, יש לעבור מכינה במתמטיקה. החומר שנלמד במכינה במתמטיקה בתור תנאי קבלה למערכות מידע הוא חומר המקביל לחומר הנדרש בבחינת הבגרות ב-5 יחידות במתמטיקה.

התרשמות אישית מהמועמד

תנאי קבלה למערכות מידע יכולים לכלול גם ראיון אישי במסגרתו המועמד נפגש עם איש סגל אקדמי מהתוכנית של לימודי מערכות מידע. להמלצת המראיין לגבי המועמד יש משקל בשיקולי הקבלה, כיוון שהראיון מאפשר התרשמות מעמיקה מהמועמד.לסיכום, תנאי קבלה מערכות מידע כוללים שקלול של הנתונים הכמותיים והאיכותיים של ההשכלה הקודמת עם תוצאות מבחני מיון, קורות חיים, והראיון האישי.אודות מחבר המאמר:

מרכז אקדמי דןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר תנאי קבלה למערכות מידע – מה צריך כדי להתקבל? תגובות למאמר תנאי קבלה למערכות מידע – מה צריך כדי להתקבל?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר תנאי קבלה למערכות מידע – מה צריך כדי להתקבל?. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

טיפים לבחירת לימודים
כיצד לבחור תחום לימודים באוניברסיטאות?
מינהל עסקים לומדים לתואר ראשון או שני?
בחירת סטאז' בלימודי טיפול באמנות
מדעי המחשב - לעתיד מבטיח
אודות תואר ראשון בחינוך
כמה יעלה לימוד ייעוץ מס?
על לימודי הנדסת חומרים
איך נשמע לכם תואר שני בחינוך?
לימודי הנדסה ותעסוקה
צריכים לעשות השלמת בגרויות?
השלמת בגרויות מחירים וטיפים
בונים עתיד עם לימודים
ללמוד הנדסת מערכות מידע
השלמת בגרות בגיאוגרפיה

הנך נמצא כאן: תנאי קבלה למערכות מידע – מה צריך כדי להתקבל?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.