אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » השכרת רכב וליסינג » ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט!

ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט!

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: השכרת רכב וליסינג
המאמר נקרא 663 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ?

ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט!

בבואנו לבחור בין ליסינג תפעולי למימוני ראוי לעמוד על ההבדלים בין השיטות במספר נקודות מפתח : הבעלות על הרכב, תחזוקת הרכב, סכום התשלום החודשי, סכום ראשוני נדרש, הטבות מס ועלויות שונות אחרות. ההחלטה על המסלול הנכון תלויה בגורמים רבים ולכל אדם או חברה מתאים מסלול אחר בהתאם לצרכים, מצב פיננסי ויכולת כלכלית.

ליסינג תפעולי הינה שיטת חכירת רכב במסגרתה הבעלות על הרכב נותרת בידי חברת הליסינג, החוכר משלם לחברה עבור השימוש ברכב ועבור תפעול ותחזוקה של הרכב.

ליסינג מימוני הוא תהליך שבסופו הלקוח מקבל בעלות מלאה על הרכב(אלא אם בחר אחרת), בשיטה זו הלקוח משלם סכום ראשוני בשיעור מסוים מערך הרכב ותשלום חודשי קבוע אשר מבטא את ערך הרכב וערך המימון. מאחר ובשיטה זו הבעלות על הרכב עוברת לידי הקונה הוא זה שנושא בעלויות אחזקת הרכב.

הבעלות על הרכב- בליסינג תפעולי הבעלות על הרכב נותרת בידי חברת הליסינג ואילו בליסינג מימוני החוכר משלם עבור עלות הרכב ומימונו במטרה להעביר בעתיד את הבעלות על שמו, מבחינה חשבונאית רואות הרשויות בלקוח ליסינג מימוני כבעל הרכב.

תחזוקת הרכב והוצאות שוטפות- ליסינג תפעולי מספק שקט נפשי ומפנה זמן משום שבשיטה זו תחזוקת הרכב הינה באחריות חברת ליסינג תפעולי ולפיכך השירות מועדף על חברות גדולות בעלות צי רכבים, בשיטה המימונית החוכר אחראי להוצאות השוטפות ולכן הוא נדרש לטפל בתשלומי האגרות, ביטוחים וטיפולים תקופתיים.

שיעור התשלום החודשי- בליסינג מימוני שיעור התשלום החודשי הינו נגזרת מערך הרכב, הסכום הראשוני ששולם ועלות המימון. בליסינג תפעולי עיקר התשלום נובע מתשלום בגין השימוש ברכב והוצאות שוטפות הכרוכות בטיפול ברכב. במרבית המקרים התשלום החודשי ב ליסינג מימוני נמוך יותר, עם זאת יש לקחת בחשבון הוצאות כטיפולים תקופתיים, אגרת רישוי וביטוח החלים על החוכר בשיטה המימונית.

תשלום ראשוני – מאחר ו ליסינג מימוני הינו צעד בדרך לרכישת הבעלות על הרכב נדרש החוכר לשלם סכום ראשוני בשיעור של 20%- 40% מערך הרכב. ב ליסינג תפעולי אין צורך לשלם סכום זה.

הטבות מס- ככלל נראה כי רשויות המס מכירות ברכב ליסינג מימוני כרכב בבעלות החוכר ולפיכך, עוסק מורשה או חברה, נהנים מהטבות מס דומות או זהות להטבות המס הניתנות בבעלות מלאה על רכב. במקרים מסוימים יש הכרה לצורך סעיף "פחת מואץ" גם במסלול ליסינג תפעולי. ככלל מומלץ לבחון את הנושא עם רו"ח המכיר את החוכר ועינינו הכלכליים.

עלויות נוספות- מסלול ליסינג תפעולי, כנאמר בסעיפים קודמים, חוסך לחוכר התעסקות בטיפולים שוטפים ברכב, טיפול בתקלות, תשלום אגרות וביטוחים, בנוסף יש לקחת בחשבון גם את הזמן הנדרש לטיפול בנושאים אילו, זמן זה עשוי להיות בעל ערך כספי כאשר מדובר בעובד חברה המטפל ברכב במקום בנושאים שתחת אחריותו, כמו כן חברת ליסינג כ אופרייט ליס , המתמחה בניהול ציי רכב, תספק טיפול רכב מקצועי טוב יותר מאשר אדם פרטי או חברה.

דרך הביניים – באופן טבעי יש הרוצים ליהנות מיתרונות שני המסלולים, בדיוק לצורך כך פותח מסלול פרייבטלי המציע ללקוחות פרטיים מסלול מועדף במסגרתו ניתנים שירותים כביטוח רכב, תשלומי אגרות ועוד כך נהנים החוכרים מיתרונות ליסינג מימוני בתנאים הדומים לליסינג תפעולי.

ליסינג מימוני

ליסינג תפעולי

הבעלות על הרכב

הבעלות עוברת לחוכר

הבעלות נותרת בידי חברת ליסינג

תחזוקת הרכב והוצאות שוטפות

החוכר משלם את מרבית ההוצאות

חברת ליסינג משלמת

תשלום חודשי

משתנה ותלוי בשיעור התשלום הראשוני

כולל את עלות דמי השימוש ברכב ועלות התחזוקה

תשלום ראשוני

20%- 40% משווי הרכב

אין

הטבות מס

הטבות דומות להטבות מס הניתנות לעצמאי בעל רכב

אין (למעט סעיף "פחת מואץ" במקרים מסוימים)

עלויות נוספות

החוכר משלם בגין טיפולים, תיקונים ואגרות

אין

זמן

החוכר מטפל בעצמו בניירת ובטיפולים השוטפים

אופרייט ליס מטפלת בכל ומפנה לחוכר זמן לעיסוקים חשובים.

סיכום והמלצות

בעקרון נראה כי לחברה הזקוקה למספר רכבים מומלץ לפנות למסלול ליסינג תפעולי בעיקר משום שבמסלול זה נחסך זמן עבודה יקר הכרוך באחזקת מספר רכבים. המעוניין ברכב בודד עשוי לגלות כי המסלול המימוני מתאים לו יותר בשל התשלום החודשי הנמוך יחסית והאפשרות להעביר את הרכב לבעלותו, עם זאת יתכן כי גם בודדים או עצמאים המעוניינים ברכב אחד ונוהגים הרבה ברכב יגלו כי אחזקתו של הרכב והבלאי הרב גבוהים ולפיכך יעדיפו מסלול ליסינג תפעולי.

למידע נוסף כנסו לאתר אופרייט ליס - ליסינג


אודות מחבר המאמר:

ליסינג - חברת ליסנגקניית רכבדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט! תגובות למאמר ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט!

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט!. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא השכרת רכב וליסינג

רכבים למכירה בטרייד אין: איך לחסוך כסף וזמן
השכרת לימוזינה לאירועים
איך לבחור כתובת האינטרנט הנכונה?
ליסינג משאיות, למי זה מתאים?
האם משתלם לבצע טרייד אין לרכב
מה ההבדל בין ליסינג פרטי לליסינג מימוני
פורטל AUTO1- יתרונות חשובים של ליסינג מימוני
תחבורת ליסינג בישראל
פורטל AUTO1 - כמה נוח לרכוש רכב יד שנייה מליסינג
פורטל AUTO1- קניית רכב - טיפים לקניית רכב
השכרת רכב: חשיבה כלכלית ושכירות
כדאי גם לכם: השכרת רכב באיטליה
ליסינג מימוני כתפישת עולם חדשנית
השכרת רכב בארץ – הפיתרון המושלם לטיולים
השכרת רכב – רכב מצוין לזמן מסוים

הנך נמצא כאן: ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני ? מדריך למתלבט!.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.