אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

שיט יאכטות וקורס סקיפר

שייט יאכטות יכול להציע שילוב מעניין בין ההנאה שבעצם ההפלגה והשירותים שהוא מציע העשויים להגיע לרמת שירות של בית מלון ממש. במסגרת שייט יאכטות תוכלו ליהנות מספינה מרווחת הכוללת אפילו שלוש קבינות או יאכטה מפנקת הכוללת סלון מפואר, מיזוג מרכזי ואפילו מערכת הגברה למוסיקה.

רבות מהספינות מציעות גם, במסגרת שיט יאכטות, מרפסות שמש מרווחות וכסאות ישיבה מיוחדים היכולים לשמש לישיבה על המים.

כל אלו אמורים לגבי שייט יאכטות שייעודו הוא בילוי וטיול כמו ימי הולדת, ימי נישואין, אירועים משפחתיים או אירועים לחברים וכמובן- הפלגות למטרת טיול.

בצד אלו ישנו גם שייט יאכטות המיועד לצרכים מקצועיים יותר כמו תחרויות, דיג ויאכטות המשמשות לקורס סקיפר.

לצורך תחרויות שייט , חשוב מחוייבים מארגני שיט יאכטות להתקנת מפרשים רחבי יריעה לצורך הפלגה  מהירה יותר במים. אותו הדבר אמור לגבי שייט יאכטות לצורך תרגולי מפרשנות בקורס סקיפר. קורס סקיפר לכשעצמו כולל בדרך כלל תכנים עיוניים ומעשיים. במסגרת הלימודים התיאורטיים ילמד סקיפר נושאים טכניים כגון מכונות ומכשירים בלב הספינה – אותם כלי ניווט ומנועים שעליו יהיה לתפעל במהלך שייט יאכטות.

תכני קורס סקיפר נקבעים בדרך כלל על ידי מנהל הספנות וכל סקיפר מחוייב לעבור את כל מבחני הקורס ולקבל רישיון סקיפר לכלי שיט באורך ומשקל מסויים.

מבחינה מעשית, קורס סקיפר כולל יציאה לים באופן רצוף בדרך כלל במהלך כשבוע ימים – לצורך תרגול כל החומר העיוני הכולל כאמור התמצאות במכשירי ניווט, מפות, מנועים ומצברים, ונושאים הקשורים לימאות כמו מטאורולוגיה , מפרשנות וכלי שייט.

לגבי תפקידיו של סקיפר – אלו לא מסתכמים רק בהבטים הטכניים של שיט יאכטות , אלא מתפרשים גם על הבטים תכנוניים וארגוניים של ההפלגה: סקיפר הוא זה המקבל את הספינה טרם ההפלגה וכן זה המקבל את הנוסעים ומלווה אותם במהלך כל סוג של שיט יאכטות, לרבות שיט יאכטות הנועד לבילוי והנאה. במקרה זה סקיפר יכול ליטול תפקיד של מלווה, מצלם ומארגן האירוח.

במקרה של שיט לצורך טיול סקיפר ישמח לקחת על עצמו תפקיד של מדריך ומנווט.

 


אודות מחבר המאמר

אסק 4

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.