דת בטיולים מאורגנים

 

הדת היא נושא מרתק ויעד תיירותי לכשעצמו. היא משפיעה על תחומים רבים בחיים ומעצבת את התרבויות הקיימות בעולם. ישנם אנשים הבוחרים את היעד לפי דת, כמו צליינים המגיעים לארץ. חוץ מישראל קיימים יעדים רבים המתאימים למאמיני או חובבי דתות שונות.

 בודהיזם

קיימים סוגים רבים של בודהיזם. הבודהיזם "הישן", ה"תרוודי" קיים במקומות כמו תאילנד, לאוס וסרי לנקה. תיירים רבים נוסעים לשם כדי להתפעל ממקדשים עתיקים ואורח חייהם הסגפני של הנזירים. לבודהיזם הטיבטי של הדלאי לאמה יש אחיזה חזקה במקומות רבים, ביניהם מחוז לדאק שבצפון הודו. בודהיסטים וחובבי ניו אייג' רבים נוהרים ללדאק על מנת ללמוד יוגה או לשמוע הרצאה מהדלאי לאמה. ישנם תיירים שאפילו השתקעו במקום והצטרפו לאחד מהמנזרים המקומיים.

 הינדואיזם

ההינדואיזם הביא לעולם מסורת עתיקה של סיפורי אלים, וגם את תרבות החיפוש העצמי. תרבות זו נתפסה חזק במערב, ותיירים רבים מגיעים להודו כדי לחוות חוויות רוחניות, לעבור תהליך פנימי, או לחוות חשיפה ראשונית לדת העתיקה ביותר בעולם. לשם כך קיימים טיולים מאורגנים להודו השמים דגש על הדת ההינדואית. טיולים אלה כוללים לעתים שיעורי מדיטציה ויוגה, ביקורים במקדשים עתיקים, או התנסות ברפואה הודית מסורתית.

 נצרות

הנצרות היא הדת הנפוצה ביותר בעולם, ולכן היא שונה ממדינה למדינה. הנצרות האתיופית ייחודית בכך שהיא כוללת מוטיבים ומנהגים יהודיים, ו טיול לאתיופיה יכלול ביקור בכנסיות המקושטות במגיני דוד. טיול מאורגן לגאורגיה כולל חשיפה לנצרות בגירסתה העתיקה, עם כנסיות בסגנון בנייה ייחודי. את הנצרות הימי בינמית אפשר למצוא בקתדראלות מפוארות שנבנו בכל רחבי אירופה, והותיקן הוא מוקד תיירותי לחובבי אומנות נוצרית.

 איסלאם

חמישית מהעולם הוא מוסלמי, כל מדינה אימצה את האיסלאם בדרכה שלה. טיול בירדן מקנה חשיפה לאיסלאם הערבי, ואוזבקיסטאן מציעה שילוב של איסלאם עתיק עם מאפיינים מונגוליים. אגרה ודלהי שבהודו מספקים הצצה אל אדריכלות מוגולית מפוארת, זכר לאימפריה איסלאמית ששלטה באזור.

 אחת מהדרכים הטובות ביותר להבין את מדינת היעד היא להיחשף לדת המעצבת אותה. קיימים טיולים רבים המספקים למטייל את החשיפה הזו בדרכים שונות: ביקור בבתי תפילה עתיקים, צפייה בפולחן דתי, הרצאה מאיש דת מקומי ועוד. אין גבול לגיוון הדתי ולדרכים שבהן אפשר לחוות אותו.   


אודות מחבר המאמר

תמר באראס

חברת סביב העולם

טיולים מאורגנים

בן יהודה 1 תל אביב

035163163