אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

קמעות לחיזוק הנפש

כמעט לכל אחד מאיתנו יש לפחות חפץ אישי אחד שהוא "ציפור נפשו". משמעותו של חפץ זה חורגת הרבה מעבר לשימוש היומיומי בו; טבעת ישנה שסבתא העניקה ברגע אינטימי שנחרט בזיכרון, אבן יפה שאספנו בטיול ביבשת זרה ואקזוטית או אפילו ספר שקיבלנו מאדם יקר שהלך לעולמו. לחפצים אלה ישנה משמעות רגשית עמוקה עבורנו, הם מלווים אותנו ברגעי חיינו החשובים ביותר וגם מעניקים לנו כוח נפשי עצום בעיתות משבר. תכשיטי הקמעות דומים מאוד לאותם חפצים אישיים, כאשר המקור לעוצמתם איננו אישי אלא תרבותי ואוניברסאלי. הקמעות הם תכשיטים בעלי עוצמה רוחנית המובילה לשינוי משמעותי בחייו של העונד אותם, ברמה הרגשית וגם ברמה המעשית.

מקורות העוצמה

האמונה בהשפעתם של הקמעות על חיינו ועל מצבנו הנפשי היא עתיקת יומין וחוצת גבולות; קמעות קיימים היו במצרים העתיקה, ביוון, ביפן, אצל שבטים אינדיאנים בדרום אמריקה ובמקומות רבים נוספים. לקמעות היה וישנו עדיין תפקיד חשוב גם ביהדות, בזרמים המיסטיים והקבליים. סוד כוחם של הקמעות נובע משילוב בין כמה גורמים חשובים:

הכוח לשנות

כל תכשיט אותו אנו עונדים על גופנו משפיע על תודעתנו ועל תחושותינו. באותו אופן, קמע, העוצר בתוכו  עוצמות קוסמיות שונות, משפיע על הנפש. שכן, הקמעות מעוררים עוצמות חדשות הקשורות לארכיטיפים שונים המוטבעים עמוק בנפשנו. ענידת התכשיט כמוה כמפגש אינטימי עם עוצמות בראשית ועם עולמות נשכחים הטמונים בתוכנו. הקמע מזכיר ידע עתיק ומעורר כוחות נפשיים הקשורים גם לעולמות עליונים ולעוצמות אוניברסאליות. כל אלה מתלכדים יחד, מחזקים את הנפש וקוראים לה לצאת לקראת מסע חדש של הכרת העצמי ושל מימוש הכוחות החיוביים הטמונים בנו.

 

וקצת פסיכולוגיה  

המחשבות מחוללות שינוי בנפשנו, בחיינו וגם במציאות החיצונית, כמו מעגלים הנתונים האחד בתוך השני. האושר תלוי בראש ובראשונה בחשיבה חיובית. חשיבה חיובית מולידה תקווה, פותחת אופקים חדשים, מעניקה כוחות ומחוללת שינויים. לחילופין, מחשבות שליליות עלולות לגרור לייאוש ולפאסיביות, ומשפיעות גם על המתחולל בחוץ. הקמע מעורר בנו עוצמות שנשכחו, מעניק כוחות חיוביים ומסייע לנו לפתוח אופקים חדשים בכל מעגלי קיומנו. עם זאת, הכוח לשנות תלוי באמונה. ללא האמונה בכוחו של הקמע לחלול שינוי, הוא יהפוך לפיסת מתכת סתמית. האמונה בכוח השינוי מחזקת את הנפש ומולידה עתיד חדש.


אודות מחבר המאמר

אתר תכשיטים קוסמיים מציג מגוון של קמעות ותכשיטי קבלה במגוון סגנונות.

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.