אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

תכשיטים ומה הם אומרים עלינו

תכשיטים ומשמעותם הגדולה מאז ומתמיד

תכשיטים מאז ומתמיד היו דרך להראות את הייחודיות של אנשים. תכשיטים מיוחדים היו מיוצרים במיוחד עבור אנשים מיוחדים, בכדי להראות את מעמדם הרם. מסורת ו הייתה מאז ומתמיד, וגם כיום אנו רואים ביטויים שלה כאשר אנו רוכשים תכשיטים, או כאשר מגיעים למסקנות מסוימות על אנשים כאשר רואים עליהם תכשיטים כאלה ואחרים. תכשיטים איכותיים ויקרים היוו מאז ומתמיד סמל למעמד רם מעלה ויכולות כלכליות של האנשים. כמו כן, בתרבויות רבות תכשיטים שניתנו לנשים סימנו את מעמדן את היחס של בעליהן.

 

שרשראות ותרומתן למראה שלכם                   

שרשראות הינן כנראה תכשיטים פרקטיים ביותר, סוגים שונים של שרשראות שימשו מאז ומתמיד למטרות שונות. גם כיום אנו רואים זאת דרך תליית סמלים דתיים שונים על שרשראות ולא על כל תכשיט אחר, למרות שזה אפשרי. לתליית סמלים על שרשראות יש משמעות רב. תכשיטים אלה נמצאים קרוב ללב ומסמלים את חשיבותו של הסמל עבור האדם. כמו כן, שרשראות הינן בולטות לעין כאשר אנו פוגשים אדם מסיום. שרשראות, להבדיל מתכשיטים אחרים, מסמלים הרבה דברים עבורנו, מי אנחנו, מאיפה ובמה אנחנו מאמינים.

 

עגילים ייחודיים – סימן לרוחניות

עגילים גם הם תכשיטים אהובים על בני האדם לאורך דורות, בכל נקודה בעולם אנשים ענדו עגילים בדרך זו או אחרת, במקומות שונים בגוף ובכמויות שונות ומגוונות. נשאלת השאלה, כיצד כולם הגיעו למסקנה שיש לענוד עגילים כחלק מהשיוך לתרבות מסוימת? עגילים כיום מהווים גם תיאור ציורי ובולט לעין של אישיות, בעיקר של האישה. עגילים וגם תכשיטים אחרים העשויים ממוצרים טבעיים מעידים על הקרבה של האישה לטבע, בעוד כאשר עגילים הינם ממתכות ניתן לראות בכך חומריות מסוימת, בעיקר אם אלו עגילים גדולי מימדים.


אודות מחבר המאמר

כותבים. קום - כתיבת תוכן מקצועי ומקורי לאתרים, תוכן שיווקי, מאמרים לקידום ותרגום

 

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.