מתי מלבינים שיניים

היות והתהליך מיועד אך ורק לצורך אסטטיות ניתן להתייעץ בכל עת עם רופא שיניים מתמחה. כל אחד רשאי לעבור את תהליך הלבנת שיניים אם בריאותו תקינה ואם הוא אינו אלרגי או רגיש לרכיבים שבג'ל הנמרח על השיניים במסגרת הטיפול.

היות וטיפול בלייזר אמור לשמור על הצבע הלבן במשך 3-5 שנים ואף יותר, אין לראות הלבנת שיניים כטיפול רגיל שיש לבצע כל שנה. במקום זה יש להקפיד על ביקור קבוע אצל רופא שיניים משפחתי ואצל שיננית פעמיים בשנה.

הלבנת שיניים עושים בתיאום מראש וללא לחץ

אין דחיפות מיוחדת שיכולה לחייב ביצוע מהיום להיום. נשים היסטריות עלולות לקום בוקר ולהביט בראי ולגלות צבע אפור על השיניים או שיכבה צהובה על מספר שיניים. הן יכולות להרים טלפון בהיסטריה לרופא שיניים ולבקש תור עוד באותו בוקר לצורך הלבנה.

קובעים תור בצורה מסודרת, עוברים בדיקות, מכינים את "השטח" אצל שיננית וקובעים תור לפי לוח זמנים נוח. רופאים מקפידים לבצע הלבנת שיניים לאחר בדיקת המטופל או המטופלת. אם מדובר באישה לאחר לידה הוא ימליץ לדחות את הטיפול במספר שבועות כדי שהיא תנוח ותצבור כוחות ושקט נפשי.

רופאים שמחים לבצע את הטיפול היות והרווחים גדולים

בדרך כלל רופאי שיניים משתפים פעולה היות וברצונם לבצע את הטיפול ולזכות ברווחים. החומרים אינם יקרים במיוחד ופער הרווח עלול להגיע למאות אחוזים. אבל עם ההתלהבות המשותפת כל צד חייב להיות זהיר. רופא יבקש לראות את התיק הרפואי של המטופל וירצה לברר אם הוא רגיש לחומרים מסוימים.

המטופל רוצה לקבל מספר הצעות מחיר בכל הקשור בטיפול הלבנת שיניים. היות ויש פער גדול בין המרפאות רצוי לצרכן לבצע "שופינג" גם בענף תחרותי זה ולהשיג את המחיר הטוב ביותר.

אמהות היסטריות דוחפות את הילדים לבצע טיפול

ישנם הורים שרואים באסטטיות דרך נוחה לילדים להיות מקובלים בחברה והם מוכנים לבצע את הטיפול גם בגיל צעיר. לכן מקובל לא לבצע את ההלבנה אלא לאחר גיל ארבע עשרה וגם אז רק לעת הצורך בלבד {שיקום פה, תיקון עיוותים, ניתוח קוסמטי וכו'}.


אודות מחבר המאמר

מאמר זה נכתב על ידי צוות הכותבים של כתיבת מומחים