אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מהם ההבדלים בין אופציה put לבין אופציה call?

בעידן של ימינו אופציה נחשבת לאפיק השקעה בעל סיכונים בעיני רבים, אך מנגד באפיק השקעה זה טמונות הצלחות כבירות ורווחים אסטרונומיים, כך שבמידה והינך מעוניין להתחיל ולסחור באופציות, ראשית עליך להתגבר על הפחד והחשש בסוג השקעה שכזה ושנית, ללמוד על תחום השקעה זה ששונה מכל סוג השקעה אחר כגון: השקעה במניות או אפילו השקעה במט"ח.

 

בבסיסם, אופציה מסוג put ואופציה מסוג call נחשבות לאופציות המוכרות ביותר והנסחרות ביותר, כיום ניתן לשים את האצבע על כניסתם ההולכת וגוברת של יחידים בהשקעה באופציות מסוגים אלו, הדבר נעשה בכניסתם של יחידים להשקעה באמצעות אופציות דיגיטליות על מדדים, סחורות, מט"ח וכדומה. אין כל ספק שבכניסתם של היחידים לשוק זה, מחזורי המסחר עולים, הנזילות גדלה והופכת את ההשקעה לדבר דינאמי יותר מבעבר.

 

מהו ההבדל העיקרי בין אופציה put לבין אופציה call?

 

בין אופציה put לאופציה call ישנה ניגודיות אותה חייב כל משקיע להכיר על-מנת שנוכל להשתמש בה. בעזרת למידה של התחום ניתן ליצור אסטרטגיות השקעה שיובילו את המשקיע לרווחים ולהגדלת התשואה הסופית בתיק ההשקעה האישי.

 

אופציות put מהוות עבור רבים את הצורך בהשקעה כנגד השוק, כלומר השקעה היום בנכס שבעתיד יהיה שווה יותר מירידה בערכו. הדבר דומה לרכישה של מוצר מסוים שעתיד לרדת בערכו עוד היום, כך שבמידה ואותו מוצר ירד בערך הגבוה יותר ממה שהיה צפוי וממה ששולם, המשקיע ירוויח. קיימים סוגים רבים של אופציות put שמתאימות לסוגים שונים של השקעה, לדוגמה: אופציה put על סחורות, אופציה put על מדדים למיניהם בארץ ובעולם וכדומה.

 

מנגד, ניצבת אופציה call שמתאימה למי שחושב שאותו נכס יעלה יותר מאשר הציפיות באותו יום, כלומר רכישה היום של נכס במחיר ידוע מראש, בציפייה שערכו במועד פקיעת האופציה יהיה גבוה מהסכום בו נרכש. אין כל-ספק שאופציה זו יכולה להוות עבור רבים עניין, ריגוש ורווחים נאים, זאת אם יצליחו לתכנן נכונה את כיוון ערכו של הנכס. גם באמצעות אופציה call ניתן להשקיע בסחורות, מט"ח או מניות בדומה להשקעה באמצעות אופציה put.

 

כאמור, ניתן לשלב אופציות מסוגים שונים ובכך לבנות אסטרטגיית השקעה אישית או אפילו להשתמש באסטרטגיות השקעה באופציות המוכרות בשוק זה ושפותחו במשך שנים ארוכות, רק מה שחשוב לזכור הוא לדעת כיצד להשקיע? וכמובן במה להשקיע?

 

על-אף כל היתרונות שבהשקעה באמצעות אופציה, אנשים רבים נרתעים עדיין להשתמש באפיק השקעה זה ומעדיפים להשקיע את כספים במניות, איגרות חוב או אפילו מט"ח. ישנם כאלה שמאפשרים למנהל התיקים שלהם לנצל חלק קטן מתיק ההשקעות למטרת השקעה באפיק זה, שכן הם בטוחים במומחיותו ובניסיונו של מנהל התיקים. כל עוד אינך מיומן ומומחה בתחום השקעה באמצעות אופציה מומלץ שתיעזר במומחים ובאנשי מקצוע של בית השקעות, שכן השקעתך יכולה במקרים מסוימים לרדת לטמיון.


אודות מחבר המאמר

בניית אתרים

קידום אתרים

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.