שתלים דנטאליים - כיצד זה עובד?

שתלים דנטאליים הם כיום האופציה הפופולארית ביותר והמועדפת על רוב האנשים הזקוקים להשלמה של שיניים חסרות בפיהם. השיטה של שיניים תותבות ו"גשרים" כבר לא נראית אטרקטיבית בעיני רוב המטופלים, והדרישה של רובם היא שתלים דנטאליים. אז איך עובד התהליך של השתלת שתלים דנטאליים?

ראשית, יש צורך במרפאה חדישה עם תאורה מתאימה כדי לעבור סדרת צילומים ראשונית ומדידות של הפה. כדי לתכנן שתלים ואת המבנה שלהם על הרופא להכיר היטב את מצב החניכיים של המטופל, מבנה הפנים באופן כללי, הלסתות, יש להתחשב גם בגיל המטופל, מצבו הרפואי הכללי וכיוצא באלה. הרופא מתכנן את השתלים, כך שיתפקדו באופן המושלם מבחינה טכנית ושיהיו יפים מבחינה אסתטית. כל נתוני הבדיקה מועברים למעבדה, ולמחרת מגיע המטופל למדידות מדויקות של המקום בפה כדי להכין את שתלים המתאימים. בתוך שבוע ימים הוא מקבל את השתלים שלו לאחר שהם כבר בתוך הפה והוא יכול לחייך לכולם בחופשיות ולהרגיש טוב עם עצמו.

 

מה קורה לאחר ההשתלה?

לאחר ההשתלה חוזרות השיניים לתפקוד מלא ובריא. תוך שבוע ימים מיום הכנסת השתלים מרגיש המושתל תחושה טבעית לחלוטין כאילו והיו שם תמיד. יכולת הדיבור והלעיסה משתפרים פלאים וההרגשה הכללית היא של שיפור מירבי.

כיום ניתן לבצע השתלת שתלים לשן אחת או ליותר ועד לכל השיניים כולן. טכנולוגיה זו מאפשרת לאנשים רבים להגיע לגיל מבוגר, כשפיהם מעוטר בכל השיניים ללא צורך השיניים תותבות שברוב המקרים היו גם לא אסתטיות.

 

העיקרון האסתטי של שתלים דנטאלים

תפקידן המסורתי של השיניים הוא בלעיסה ובדיבור, אך יותר ויותר אנשים מחשיבים את השיניים כפרט אסתטי ממדרגה ראשונה. כאשר חסרות שיניים נראה הדבר נורא והשיניים הנותרות שוקעות פנימה והפה נראה כאילו וחסרה בו תאורה. במילים אחרות, הפה נראה קודר ואפלולי ואפילו זקן וחולני. שתלים משנים מצב זה לחלוטין. שתלים מסוגלים לשפר את מראה הפה ולהחזיר לו את המראה הצעיר והיפה עם שיניים לבנות וישרות, ללא סתימות וללא רווחים מיותרים –  שיניים מושלמות, רעננות ומטופחות.

רגע לפני שאתם משתרעים על כיסא המנתח לצורך ניתוח להחדרת שתלים, חשוב שתערכו סקר מקיף ותבדקו הצעות של מספר מנתחי שיניים מומחים להשתלות. חשוב לקבל המלצות מאנשים שכבר עברו ניתוחים מסוג זה אצל רופאים מומחים, על מנת שתוכלו לבחור את הרופא שמתאים בדיוק לצרכים ולאופי שלכם. כך תוכלו לחייך גם לפני וגם לאחר הניתוח.


אודות מחבר המאמר

צוות כותבי מאמרים