צילום אופנה- מקצוע נדרש

אחד מהתחומים הזוהרים והפופולאריים ביותר בארץ ובעולם הוא תחום האופנה. אנשי מקצוע רבים עובדים בתעשיית האופנה והצפי העתידי הוא כי הדרישה אל צלמי אופנה, דוגמניות ואנשי מקצוע נוספים רק תגדל בשנים הקרובות. במאמר זה נציין מה הן האפשרויות העומדות בפני אנשים המעוניינים להשתלב בתעשיית צילום אופנה בתור צלמים מקצועיים.

 

צילום אופנה- הכנה מקדימה

 

מומלץ כי כל אדם אשר מעוניין ללמוד את תחום צילום אופנה ולהשתלב בתעשיית האופנה יעשה עבודת הכנה מקדימה אשר תספק לו תמונת מצב אמינה על המקצוע. בהתאם לנתונים אלו הוא יוכל לקבל את ההחלטה הנכונה באם ללמוד את התחום ולעסוק בו. עבודת ההכנה צריכה לכלול את הנקודות הבאות:

 

  • כמות הצלמים בארץ- חשוב לבדוק מהי כמות הצלמים בארץ, היכן צלמים אלו רכשו את הידע שלהם, מתי הם סיימו את הכשרתם ומהם הפרויקטים בהם הם השתלבו מאז ועד היום. נתונים אלו יספקו תמונת מצב לגבי הדרישה לצלמי אופנה בארץ ומהם סוגי העבודות בישראל בכל הקשור אל תחום האופנה.
  • היצע צלמי האופנה בארץ- בישראל קיימים צלמים רבים. חלק מהצלמים התמחו בנושא אחד של צילום אך עובדים גם בצילום הקשור אל האופנה על מנת להשלים את הכנסתם. חשוב לבדוק מהי כמות הצלמים בארץ. כמה מהם עובדים במספר תחומים של צילום וכמות הצלמים אשר עובדים אך ורק בתעשיית האופנה. דבר זה יעזור לכם לצייר תמונת מצב של שוק הצילום בארץ.
  • הניסיון של הצלמים- יש לבדוק היכן צלמי האופנה עבדו, האם הם רכשו את מרבית ניסיונם במדינות זרות או בישראל. בצורה זו ניתן לדעת אם לאחר סיום קורס צילום אופנה, משתלם להתחיל לצבור ניסיון בעבודת צילום בחו"ל או שמא עדיף להישאר בארץ. כניסה אל אתרי אינטרנט של צלמי אופנה ידועים ובעלי מוניטין וקריאה אודותם תמיד תספק אינפורמציה זו.
  • כמה הם מרוויחים- חשוב לברר מהם הסכומים אותם מרוויחים צלמי אופנה מתחילים ולאילו סכומים יכולים להגיע במקצוע זה. בירור זה מאפשר לדעת האם המשכורות בתחום זה תואמות את הסכום אותו אתם מעוניינים להרוויח.
  • שכירים ועצמאיים- מרבית צלמי האופנה עובדים כפרילנסרים, דהיינו הם מקבלים תשלום פר עבודה. חשוב לברר מהו אחוז הצלמים אשר עובדים כשכירים ומהם אחוזי הצלמים אשר עובדים כעצמאים. כל אדם יודע האם הוא מתאים לעבודה כשכיר או עצמאי. אם אתם מודעים לעובדה כי רק עבודה כשכירים מתאימה לכם ואחוזי צלמי האופנה השכירים קטנים, חשוב שתשקלו בשנית את התאמתכם לשוק הצילום בארץ ובחו"ל.

 

צילום אופנה- תמיד יש עבודה !

 

אחד מהדברים הוודאיים הוא כי תמיד קיימת עבודה בתעשיית האופנה, אך לא כל אחד יוכל להתקבל לעבודה. אופיו של האדם, חריצותו, היכרות עם אנשים העובדים בתעשיית צילומי האופנה והיכולת שלו להתמודד עם לוחות זמנים עמוסים ודרישות נוספות בתחום הצילום, הם אלו שיכריעו האם גם הוא ישתלב באחת מהעבודות הנחשקות המוצעות לאנשים אשר סיימו קורס צילום אופנה בארץ.


אודות מחבר המאמר

Servula – הפלטפורמה האולטימטיבית למקדמי אתרים. אנחנו כותבים תוכן איכותי וייחודי, מפיצים אותו באתרי מאמרים ולבסוף מחזקים אותו עם סימניות חברתיות (וזו רק דוגמא לשירות אחד).