קצת על לימודי הנדסת חשמל בישראל

 

כיום כולם רוצים להיות מהנדסים, בעיקר בגלל המוניטין הגבוה של התארים בהנדסה. לימודי הנדסת חשמל נחשבים לפופולאריים ביותר בשנים האחרונות ומוצעים על ידי מוסדות לימוד רבים בישראל. מדובר במסלול אינטנסיבי ולא קל בכלל. למרות זאת, לאלו שרואים את עצמם בתחום, כדאי לדעת שעם סיום הלימודים תוכלו להשתלב בעבודה איכותית וליהנות ממקצוע מאתגר, בעל שם טוב ומאוד מתגמל מבחינה כלכלית.

אז לפני שאתם רצים להירשם למסלול  לימודי הנדסת חשמל כדאי שתקראו מעט על התחום ותבדקו אם אכן המקצוע מדבר אליכם.

מה זה הנדסת חשמל?

הנדסת חשמל נחשבת לתחום הנדסי אשר עוסק במניפולציה של גלים אלקטרומגנטיים. תחום עיסוק זה בדרך כלל כולל תכנון של מעגלים חשמליים וכמו כן, התאמתם ליישום כלשהוא. הנדסת חשמל מכסה תת-תחומים רבים ומגוונים, ביניהם: אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, הספק, בקרה, תקשורת ועיבוד אותות.

התחום שנקרא בימינו "הנדסת חשמל", הפך לעיסוק מוכר ומגובש החל מסוף המאה ה-19, לצד אספקת החשמל לצרכנים השונים ומגמת המסחור של הטלגרף. יום אפשר לומר כי הנדסת חשמל היא זו שהובילה לפיתוח של כל מיני התקנים חשמליים מסוגים שונים, כגון: טלוויזיות, נגני מוזיקה, מנועים חשמליים, לוויינים, טלפונים סלולאריים וכמובן מחשבים.

הנדסת חשמל והנדסת אלקטרוניקה

למעשה תחום הנדסת החשמל הינו תחום מאוד דומה וקרוב לתחום הנדסת האלקטרוניקה. לעומת הנדסת חשמל, הנדסת אלקטרוניקה עוסקת במגוון של מערכות זעירות כגון מחשבים או מעגלים. שילוב שני תחומים אלו יחדיו מסייע בפתירת בעיות שונות במערכות חשמליות גדולות.

אם כן, מהו תפקידו של מהנדס חשמל לעומת תפקידו של מהנדס אלקטרוניקה? מהנדס חשמל הוא זה שעוסק בכל הקשור להעברת אנרגיה על ידי חשמל. לעומתו, מהנדס אלקטרוניקה הוא זה העושה שימוש בחשמל כדרך להעברת אינפורמציה.

למה כדאי ללמוד הנדסת חשמל?

תחום הנדסת חשמל נחשב לתחום אשר נמצא בהתפתחות מתמדת. מהותו היא לפתח מגוון טכנולוגיות אשר ישפיעו באופן ישיר על הטכנולוגיה, החברה והכלכלה הבינלאומית. מדי יום כל אחד ואחת מכם נתקלים בתוצרים של הנדסת החשמל כמעט בכל תחום אפשרי. החל מחברת החשמל אשר מספקת אנרגיה וכח לכל מכשיר או פעולה חשמלית ביתית, דרך מכשור רפואי, תקשורת ומולטימדיה, מערכות תכנה, מערכות חומרה, מערכות עיבוד מידע, מערכות סאונד ועוד ועוד.

בנוסף ליוקרה שאופפת מקצוע זה, מהנדס חשמל מקבל שכר חודשי מאוד גבוה. עבודה בתחום כמעט ואף פעם לא חסרה, אז אם סיימתם לימודי הנדסת חשמל, תוכלו למצוא תעסוקה בקלות במגוון מאוד נרחב של אפשרויות. בהצלחה!


אודות מחבר המאמר

Servula היא פלטפורמה ייחודית למקדמי אתרים, דרכה ניתן לקנות שירותים איכותיים שמתבצעים ידנית על ידי פרילנסרים. אנחנו כותבים תוכן איכותי, מפיצים אותו באתרי מאמרים ולבסוף מחזקים אותו עם סימניות חברתיות (וזו רק דוגמא לשירות אחד).