אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

פורטל AUTO1- קניית רכב - טיפים לקניית רכב

 

קניית רכב בין אם הוא חדש ובין אם הוא משומש היא אחת מהקניות המרגשות שיש, אין כמו ההרגשה להיכנס לרכב חדש ולהיתרגל לנוחות ולמושבים החדשים שלו ולדעת שהרכב משמש אתכם בלבד.

לפני חיפוש הרכב בליסינג יש לבחון היטב את הצרכים שעליהם הרכב בא לענות. עבור משפחה, רכב גדול עם מנוע גדול ותא מטען רחב יהיה הבחירה הנכונה, בעוד שבעבור זוג שלא נוסע הרבה ורוב נסיעותיו בתוך העיר רכב קטן עם מימדים זעירים יהיה הבחירה הנכונה  רק לאחר הגדרת הצרכים הללו ניתן למעשה להתחיל לחפש את הרכב הייחודי בהתאם לתקציב ושיקולים אחרים.

דברים שיש לבדוק בעת פגישה עם מוכר רכב

דבר ראשון שיש לבדוק בעת פגישה עם בעל רכב בנוגע לקניית רכבו הוא תעודת הזהות של האדם ורישיון הרכב. יש לבדוק האם הפרטים שעל רישיון הרכב תואמים במדויק את הפרטים שעל תעודת הזהות.  אם אין התאמה בין הפרטים יש לזנוח את העסקה באופן מיידי ולחפש רכב אחר. לאחר הבירור הראשוני יש לבדוק בעיון את הרכב ולראות האם יש דפיקות או מכות לא ברורות. יש להתעקש ולשאול את בעל הרכב לגבי ההיסטוריה של הרכב ותאונות עברו.

לקיחת הרכב למוסך ולסיבוב

לפני לקיחת הרכב למוסך יש לבדוק האם הרכב נוח ומתאים לצרכים שלכם. יש להתעקש על ביצוע סיבוב ברכב והרגשתו על הכביש. למרות שהנסיעה היא קצרה היא יכולה לתת מושג על ההרגשה של הרכב על הכביש ועל הנוחות שהוא מספק. במידה ושלב זה עבר בשלום, כלומר הרכב נוח ומספק את הצרכים השונים יש לקחת אותו לבדיקה במוסך. חשוב שהבדיקה תעשה במוסך מורשה בלבד, כזה שלאף אחד מהצדדים אין אינטרסים. כיום קיימים מספר מוסכים מורים שמבצעים סעלות לא גבוהה מידי. אין לספוח על שלב זה, המוסך יכול לעלות על תקלות שלא ניראות לעיין ולחסוך הוצאות עתידיות רבות. ביטוח רכב

 

שלב המשא ומתן

במידה וכל השלבים הקודמים עברו בשלום והרכב אכן עונה על הצרכים ותקין מתחיל שלב המשא ומתן. במשא ומתן יש לנסות להוביל את המוכר למחיר שניראה לנו כנכון והמתאים ביותר. אם הרכב במצב מעולה יש להיצמד למחיר המחירון וראות בכמה ניתן להוריד את המוכר, במידה ויש כל מיני רג'קטים לרכב ניתן להתחיל במחיר נמוך ומשם לבחון את הלך הרוחות. 


אודות מחבר המאמר

דוד דגן

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.