אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מצלמות אבטחה – אמיתיות או פיקטיביות ?

 

בשנים האחרונות, עלתה רמת האלימות בחברה בישראל באופן משמעותי. אחת הדרכים המשקפת את רמת האלימות העולה הינה עלייה משמעותית בכמות הפריצות לבתים ולמשרדים. ומכיוון שכך, עם השנים פותחו אמצעים טכנולוגיים שונים אשר מטרתם לסייע במניעת פריצות אלו. אחד מן האמצעים הללו הינו מצלמות אבטחה.

מהן מצלמות אבטחה ?

מצלמות אבטחה הינן מצלמות המוצבות בכניסה לבתים ולמשרדים בדרך כלל בפינות גבוהות על מנת לצלם שטח גדול יחסית. רוב מצלמות האבטחה הינן קטנות יחסית אך גלויות לעין. כמו כן, רוב מצלמות האבטחה מצלמות בשחור לבן 24 שעות ביממה והן משמשות כאמצעי הרתעה, אמצעי זיהוי, ואמצעי להפקת לקחים.

מצלמות אבטחה כאמצעי זיהוי

במידה ובוצע שוד או פריצה לבית או מוסד מסחרי כלשהוא, ניתן להיעזר במצלמות האבטחה על מנת לזהות את הפורצים ולהעביר את החומר לידי המשטרה. במקרים רבים ניתן לזהות את פניו של הפורץ במאגר האנשים בעלי העבר הפלילי אשר ברשות המשטרה, ובמקרים אחרים, ניתן לפרסם את פני הפורץ ולהמתין לזיהוי על ידי הציבור.

מצלמות אבטחה כאמצעי הפקת לקחים

לאחר שמתבצע שוד, פריצה או מעשה פלילי אחר אשר הוקלט במצלמות אבטחה, ניתן לעיין בחומר המוקלט, להסיק מסקנות ולהפיק לקחים על מנת למנוע מקרה נוסף בעתיד. כמו כן, במקרים מסוימים בהם המשטרה נעזרת בחומר המוקלט ומפיקה לקחים במגוון נושאים הקשורים לאבטחה במקום.

מצלמת אבטחה כאמצעי הרתעה

כאשר גנב מגיע למקום כלשהו בכוונה לבצע מעשה פלילי כגון פריצה הוא מבצע בדיקה האם מותקנות מצלמות אבטחה במקום או בסביבתו. במידה ואכן מותקנות מצלמות אבטחה, יתכן וינסה אותו פורץ לנטרל אותן או לחלופין ילבש בגד אשר יסתיר את זהותו. יחד עם זאת, רוב הסיכויים הינם שהוא פשוט יחליט שלא לבצע את זממו. כלומר מצלמות האבטחה תשמשנה כאמצעי הרתעה ותסייענה במניעת הפריצה מלכתחילה.

מהן מצלמות אבטחה פיקטיביות ?

מצלמת אבטחה פיקטיבית הינה מעין חפץ המעוצב באופן זהה למצלמת אבטחה. החפץ אינו מצלם כלל ועל כן משמש כאמצעי הרתעה בלבד. כאשר מתקינים מצלמות אבטחה פיקטיביות חשוב להקפיד על גימור גבוה, זאת כיוון שהפורצים הוותיקים יודעים להבחין בדקויות אשר בין מצלמות אבטחה אמתיות למצלמות אבטחה פיקטיביות. כמו כן, חשוב להדביק מדבקות באזור כי המקום מוגן במצלמות אבטחה. כך, הופכות מצלמות האבטחה הפיקטיביות לאמצעי הרתעה מושלם.

כיצד תדעו במה לבחור ?

לסיכום, מצלמות אבטחה אמתיות ופיקטיביות מתאימות לצרכים שונים. שקלו היטב מהם הצרכים הללו מבחינתכם ובהתאם לכך בצעו את הרכישה.

מאמר זה נכתב לשמעון רעם תקשורת ובטחון המומחה בציוד אבטחה והתקנת מצלמות אבטחה ומערכות אזעקה לבית ולעסק


אודות מחבר המאמר

שמעון רעם תקשורת ובטחון http://www.raamcom.co.il/ -מצלמות אבטחה מערכות אזעקה ועוד...

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.