טיול להודו - בחברה הישראלית

טיול להודו הפך למושג יסוד של ממש בחברה הישראלית. עבור מרבית הישראלים נראה כי פעמים רבות המחשבה על טיול להודו מעלה אסוציאציות של תרמילאים צעירים הפורקים כל עול במדינה העצומה.

לרוב, פריקת עול זו נקשרת במסיבות פרועות תוך כדי, חס ושלום, צריכתם של חומרים הנתפסים כמפוקפקים. אבל, לעיתים דווקא ההתנתקות מהלחץ והתחברות לשלווה ההודית הכה ממכרת בכפר קטן היא הנקשרת בכל הנוגע לפריקת עול בעת טיול להודו. עבור אלו שביקרו בהודו לעומת זאת, נראה שתמיד החוויה שהיא טיול להודו בכללותה עומדת מעל כל ניסיון לתאר אספקט זה או אחר. כשפונים לישראלים אשר סיימו זה עתה טיול להודו, ניתן אמנם לקבל מידע על המסיבה בגואה, או על האווירה בכפר הקטן בלי החשמל בו הם שהו שישה שבועות, אך התגובה הראשונית, בלשון חופשית, היא כמעט תמיד תהיה משהו בסגנון של "עזוב אחי, סע להודו".

החוויה בטיול להודו

ישנן סיבות רבות לייחודו של טיול להודו. הודו היא מדינה ענקית. כל כך ענקית למעשה, עד כדי כך שהיא מכונת תת יבשת. גודלה של המדינה פירושו שבמהלך טיול להודו, תלוי כמובן במגבלות של זמן, ניתן לטייל במגוון עצום של אקלימים ונופים. ניתן לפגוש בטיול ג'ונגל טרופי ומדבר צחיח. מישורי ענק המזכירים את הסוואנה האפריקאית והרי ההימלאיה המפורסמים. אזורים עירוניים שוקקי חיים ומודרנה וכפרים קטנים שנראה שכמעט כלום לא נשתנה בו מזה עשרות או מאות שנים.מצרך יסוד ידוע בעת תכנון טיול להודו, הוא הזמן. נדיר מאוד לפגוש תיירים ישראלים אשר פינו חודש אחד בלבד, או אפילו פחות, עבור טיול להודו. זאת, לא עקב ההכרה בגודלה העצום של המדינה, או עקב שיקולים קטנוניים קצת יותר כגון עלותו של כרטיס הטיסה. ההבנה שהחוויה שהיא טיול להודו לא מגיעה מיד עם הנחיתה, אלא דורשת זמן הסתגלות והתחברות למדינה הנפלאה והצבעונית הזו היא המדגישה את חשיבותו של מרכיב הזמן.

הקשר הישראלי

מספרם הגדול של ישראלים שבחרו לחוות טיול מאורגן להודו הביאו לכך שכיום, ההודים כבר מורגלים בתיירות שלנו. אין זה נדיר להיתקל במאכלים ישראלים כמו חומוס, ג'חנון או שניצל במסעדות הודיות רבות. הודים רבים אף מבינים את השפה העברית ויודעים אלו אטרקציות מושכות את הטייל הישראלי הממוצע. בעוד שרבים מהישראלים נהנים מחוויה זו, ישנם כאלו אשר יטענו כי מצב זה מקשה על ההתנתקות מהארץ וההתחברות לחוויות טיול להודו. אלא שגודלה העצום, כאמור, של המדינה מאפשר ליהנות משני העולמות. ניתן בנקל למצוא מקומות נטולי עברית, ולחזור ליהנות מהחברה הקרובה של ישראלים כשכן רוצים.


אודות מחבר המאמר

מידע נוסף על טיולים מאורגנים וטיול להודו