אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

הכנה לראיון עבודה

 

 

הכנה לראיון עבודה

 

הכנה לראיון עבודה- מי צריך את זה?

כולנו בוודאי עברנו במהלך חיינו ראיון עבודה אחד או שניים. ראיון עבודה הוא למעשה כרטיס הכניסה לקבלה לעבודה במידה ועוברים אותו כמובן. ישנם מספר סוגי ראיונות עבודה, חלקם מבוצעים בשיחה אחד על אחד, חלקם על ידי ימי מיון, מבחנים או דינמיקות קבוציות, וכיום אפילו ישנם ראיונות שמבוצעים מהבית באמצעות תקשורת אינטרנטית כמו סקייפ. לא משנה איזה ראיון עבודה אתה עתיד לעבור, חשוב תדע כי הכנה לראיון עבודה היא הדרך הטובה ביותר לשפר את סיכויי הקבלה שלך לעבודה. זאת מכיוון שישנם חוקים ברורים ואלמנטים קבועים אותם יבדקו הבוחנים שלך במהלך הראיון וחשוב כי תהיה מודע אליהם כדי לשפר את סיכוייך.

 

טיפים כ- הכנה לראיון עבודה-

הטיפ הראשון והחשוב ביותר ב- הכנה לראיון עבודה הוא הגישה שלנו. חשוב שנבוא לראיון העבודה בגישה חיובית ובטוחים בעצמנו. גם אם נכשלנו בעשרות ראיונות עבודה קודמים, עלינו להתנהג כאילו זה הראיון הראשון שאנחנו ניגשים אליו. אנחנו חייבים להגיע שמחים ובטוחים בעצמנו ולשדר גישה חיובית לכל עבר. אנו משדרים זאת בדרכי הביטוי שלנו ובתנועות הגוף שלנו וחשוב שנשים לזה לב ונעבוד על כך לפני הראיון. טיפ שני הוא להגיע בגישה כי אתם האדם הראוי ביותר לתפקיד. היו מוכנים לשאלה מסוג "מדוע אתה האדם המתאים ביותר לתפקיד?”. הכנה לראיון עבודה ולשאלות מסוג אלה, היא בחינת התכונות הדרושות לביצוע התפקיד אליו אתם נבחנים והתאמתם לתכונות האופי שלכם וכמובן הבלטתם במהלך הראיון. טיפ שלישי הוא למדו את התפקיד אליו אתם ניגשים כמועמדים. נסו לחקור כ- הכנה לראיון עבודה, על איזה משרה אתם מתמודדים, על האירגון אליו אתם הולכים ואפילו על המראיין שלכם אם זה אפשרי. במידה ולא אל תהססו לשאול שאלות במהלך הראיון. דבר זה יצביע על התעניינות ונכונות לדעת וללמוד. טיפ נוסף ואחרון הוא תמיד להגיע לראיון עבודה כמו לפגישת עסקים. המראה שלך מוכר עבורך, חשוב לבוא בלבוש ייצוגי, עירניים וחייכנים, כך תשאיר רושם חיובי טוב ותעלה את סיכוייך לקבלת התפקיד.

 

הכנה לראיון עבודה- השאלות המכשילות-

אתם עומדים לעבור ראיון עבודה. חשוב שתבצעו מבעוד מועד הכנה לראיון עבודה ותתכוננו לשאלות המכשילות. שאלות מכשילות יכולות להיות לדוגמא- מהן שלושת התכונות הרעות שלך, או מדוע אין לך ממליצים, מדוע עזבת מקום עבודה קודם ועוד שאלות בנושא קורות החיים ששלחת. אם תתכונן ותכין תשובות נכונות לשאלות אלה מבעוד מועד, רבים הסיכויים כי תשאיר רושם חיובי על המראיינים שלך וכך גדלים הסיכויים לקבלתך לתפקיד.

 

 


אודות מחבר המאמר

סדנאות, הפעלות, הרצאות, גיבוש - אינסייד אאוטסייד

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.