הגיע הזמן להרגיע את הגוף ואת הנפש – הכיצד?

כחלק משיגרת חיינו מבלי לשים לב לכך אנו נמצאים במרוצת חיים אינטנסיבית. עבודה, בית, משפחה ונדמה שגופנו כנפשינו תרוד וזנוח עקב כך, רגע לפני שאנו מגיעים לאפיסת כוחות עלינו לקחת 2 דקות חשיבה לעצמינו כיצד נשבור את שיגרת החיים ונביא מזור לגופנו ואושר ושימחה לנפשינו מתוך כוונה לשנות ולשפר את המצב הקיים. ובתוך כך נביא לידיעתכם במאמר זה אלמנט אחד מתוך רבים כיצד עושים זאת על הצד הטוב ביותר, תהנו!

נפלאות הג'קוזי כקסם על גופנו

לאחר יום עבודה רבים מאיתנו מחפשים את המקום להירגע ולהרגיע את גופנו, המקום הטוב ביותר בשביל כך הוא ג'קוזי מה יותר טוב מאשר להכנס ולשכב באמבטיה מלאה במים חמים? יש כאלה שיפנקו וישדרגו לעצמם תוספות כמו קצף ו/או מלחים למיניהם וישכבו להם לרוגע בג'קוזי מבעבע מים חמים ויהנו ממסג' מפנק מאפקט העיסוי של סילוני המים שיוצאים. לאניני הטעם שבינינו שיירצו להתפנק על הפינוק יוסיפו כוס יין לפי טעמם וישכבו להם לרוגע בג'קוזי.

ההיסטוריה של ג'קוזי, מכאן הכול התחיל

ההיסטוריה של הג'קוזי מתחילה בשנים המוקדמות של 1900 כאשר האחים Jacuzzi עלו לקליפורניה מאיטליה. בשנת 1950, החברה הציגה לציבור אמבטיה טיפולית בעקבות ילדו של אחד האחים אשר עבר תאונת דרכים קשה והיה צורך שיעבור שיקום ארוך וטיפול בעיסוי שרירי גופו (הידרותרפיה) ועל כן האבא הגה, תכנן, פיתח וייצר את האמבטיה עם ג'טים סילוניים הידוע כיום לכל בשמו המסחרי "ג'קוזי" אשר הפך להצלחה כל כך מסחררת עד שהמילה ג'קוזי הפכה לסמל מסחרי כללי וכפטנט רשום המיוחס לכל אמבטיה עם פתחי אוויר (ג'טים).

אם אנו עושים מחקר יותר מעמיק נוכל ללמוד כי הספא המודרני התפתח מהמנהג העתיק של שימוש במי מעיינות לריפוי מחלות ושיפור מצב הרוח. הרעיון של הג'קוזי אף נובע מטיפולי מים ששימשו את היוונים הקדמונים.

נפלאות וסגולות הג'קוזי על גופנו

מערכת הג'קוזי היא באמת קסומה! שהייה בג'קוזי יכול להקל על כאבי שרירים, מונעים התכווצויות שרירים, משפר את יציבות הגוף, גמישות, וממריץ את מחזוריות הדם, מסייע בשיקום לאחר פציעה, מקל על כאבי ראש, מחזק את המערכת החיסונית ותומך בלחץ דם נמוך.

טיפול בהידרותרפיה ממש מסוגל לחולל פלאים בחייו של אדם! הג'קוזי ממש משרה רוגע ותמיכה לכל מערכות הגוף וביניהם המוח וכתוצאה מכך משפיע על מצב רוחו של האדם, כאשר המוח רגוע = המצב רוח טוב. בנוסף שהייה / טיפול בג'קוזי (הידרותרפיה) יעיל למחלות גופניות רבות ביניהם דלקת פרקים, ושיגרון.

אפשרויות מיקום הג'קוזי

בימים כתיקונם ניתן להתקין ולמצוא ג'קוזי במגוון מקומות כגון: סוויטה במלון, בספינת תענוגות, מרכזי שיקום, קאנטרי שכונתי, בתי אבות ואף בבתים פרטיים כאשר גם להם יש מגוון סוגים שביניהם ג'קוזי לחצר, ג'קוזי שמורכב בבתים פרטיים או במקומות שניתן להתקין ג'קוזי בחצר הבית, מלון ועוד. כמוכן ג'קוזי לגג אשר גם כן מותקן בבתים אשר להם שטח מספיק בשביל להתקין אמבטיה בסדר גודל שכזה.

* טיפ – מומלץ להתקין ג'קוזי לא רחוק מסאונה יבשה או סאונה רטובה להשלמת ההנאה מריפוי והרגעת הגוף. מומלץ!


אודות מחבר המאמר

Ferra