אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

גלאי עשן באופן עצמאי - מידע רלוונטי בנושא מציל חיים

היערכות לקראת שריפות

אחד מאסונות הטבע החמורים ביותר המהווים את אחת מן הפגיעות ההרסניות ביותר עבור האדם הינם כידוע שריפות. בין אם אתם מעוניינים להגן על מבנה המגורים ובין אם אתם מבקשים להיערך לקראת שריפות במסגרת מקום עבודתכם, עליכם להביא מספר גורמים ורכיבים בחשבון ולהעניק להם את מלוא ההתייחסות הנדרשת, שכן מדובר בעניין של חיים ומוות.

כיום, ישנן לא מעט שיטות על מנת להגן על מבנים ולהיערך לקראת טיפול נאות באש, אחת מהשיטות הנפוצות והמקובלות ביותר הינה מערכת עצמאית לגילוי מוקדם של אש, או במילים אחרות גלאי עשן עצמאי. מערכת זו, כשמה כן היא, ניתנת להפעלה באופן אוטומטי ועצמאי ללא תלות בנוכחותו של אדם, ומתאימה בעיקר עבור חללים סגורים שאינם מאוישים במרבית שעות היממה.

ציוד כיבוי אש אמין ותקני

גלאים מהסוג הזה ניתן לרכוש דרך חברות שונות בתחום של כיבוי אש כמו למשל חברת אומגה ליין, דרך בדיקת אמינותה של החברה ורמת התקינות של האמצעים והמוצרים שהיא מחזיקה ברשותה. מערכות לגילוי עשן ואש מתקדמות פועלות למעשה על ידי חיישנים שכל תפקידם נעוץ בזיהוי סממנים מוקדמים המעידים על התרחשות עתידית של שריפה כמו למשל עלייה חדה בטמפרטורה או הופעה של עשן. התקנה של גלאי עשן עצמאי יכולה להיעשות על ידי כל אדם מהשורה, שכן מדובר במלאכה פשוטה וקלה.

היערכות לקראת פרוץ שריפה

גלאי זה נחשב כיום לאחד מהפתרונות היעילים ביותר לטיפול באש ומעניק מענה ראשוני ומיידי במבנים מוגנים עד להגעתם של צוותי ההצלה וכוחות מכבי האש. באופן כללי ישנם כמה אמצעי הגנה בסיסיים שנדרשים להימצא בבתי עסק ובבתים פרטיים. מערכות לכיבוי אש למשל כוללות בין השאר מטפי כיבוי אש ידניים, זרנוקים וגלגלונים, כאשר שומא על בעלי הבית או המבנה לדעת כיצד לעשות בהם שימוש בעתות חירום. ניתן לקחת חלק בקורסי הכנה המכשירים אנשים כיצד לפעול בצורה המתאימה ביותר בשעה בה פורצת שריפה.

הדבר החשוב ביותר כאמור הינו רכישה של ציוד לכיבוי אש לרבות גלאי עשן, מטף כיבוי אש, מערכת ספרינקלרים ועוד, מחברה מנוסה המתמחה בתחום הכיבוי זמן רב שיכולה להעניק ייעוץ מקצועי וסיוע מרבי, אחת מהחברות אשר עונה על הקריטריונים הללו נקראת חברת אומגה ליין, שתאפשר לכם להיות בטוחים ומוגנים בחלל המגורים הפרטי או במקום העבודה.    

 


אודות מחבר המאמר

אודי ביג

כתיבת מאמרים מקצועית

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.