אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

פתיחת חברה חדשה – טיפים להתנהלות משפטית

 

אחרי ההתלבטויות הרבות, ההתייעצויות עם בני משפחה וחברים ואין סוף חששות, החלטתם לפתוח חברה חדשה. גם אם נדמה כי חשבתם כבר על הכל – רגע לפני שיוצאים לדרך, כדאי לקחת בחשבון עוד כמה פרמטרים.

בחירת משרד עורכי דין

בחירת משרד עורכי דין המתאים ביותר עבורך מתגלה לא פעם כמשימה מאתגרת. ברחבי המדינה מצויים מאות משרדי עורכי דין (חיפה לדוגמא, מאכלסת מאות משרדים כאלו) ולא כולם מתאימים לצרכיו של עסק מתחיל.  בפתיחת חברה חדשה יש לבדוק אם המשרד אליו פנית עוסק בתחומים הרלוונטיים לך, כמו: משפט אזרחי, משפט מסחרי, דיני חברות וכדומה. בנוסף, מומלץ להגיע לייעוץ משפטי עוד לפני קבלת ההחלטה לפתוח חברה ולשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה שילווה אותך בכל שלבי התהליך.

טיפים להתנהלות משפטית

על-פי חוק החברות בישראל, כל אדם רשאי להקים חברה כל עוד אינה נוגדת את החוק. יש להגיש בקשה לרשם החברות להקמת חברה ובה יכללו המסמכים הבאים:

אלו צריכים להיות מאומתים על ידי עורך דין, ובכלל מומלץ כי יערכו מלכתחילה על ידי עורך דין הבקיא בתחומים אלו. מאחר והקמת חברה חדשה כרוכה בהליכים משפטיים וארגוניים כבר מהשלבים הראשונים מומלץ להסתייע בעורך דין מסחרי מההתחלה ולהיעזר בו גם בסוגיות המשפטיות הקשורות לפעילותה של החברה, החוזים וההסכמים שלה עם ספקים ולקוחות, ניהול משא ומתן ועוד. אם אינך מיומן בביצוע הפעולות הקשורות בפתיחת חברה מוטב להעביר את הטיפול כולו לידיו של עורך דין מיומן, אותו עורך דין אשר ילווה את העסק גם בצעדיו הראשונים ובהמשך.

 

 

 


אודות מחבר המאמר

משרד עורכי דין בחיפה העוסק במשפט מסחרי, משפט אזרחי, תביעות ביטוח לאומי ועוד.

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.