אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

לימודי פוטותרפיה

לימוד פוטותרפיה הוא אחד הקורסים המרתקים ביותר המתאימים לכמה קהלים המעוניינים להעשיר את רמת הידע שלהם בתחומים אשר קרובים לתחום העיסוק הנוכחי שלהם.

הפשטות שבצילום בזכות השימוש הנרחב בטלפונים החכמים, מאפשרת לכל סטודנט הלומד בקורס ייחודי זה לצלם תמונות שונות בהתאם להנחיות ולאחר מכן לנתח את המשמעות של כל אחת מהן.

לימודי פוטותרפיה

בסיס לימודי פוטותרפיה הוא לימוד רזי הצילום ושימוש בתוצאות הללו ככלי טיפולי. התמונות יהיו מוקד לשיחת נפש על אופן הצילום, מה עומד מאחורי הצילום הספציפי, דברים שהסטודנט רוצה לספר עליהם כאשר עד לא מזמן הנושאים הללו היו חבויים או מוסתרים.

המגמה היא להיפתח בעקבות הצילומים בדומה לגישה הטיפולית של טיפול באמנות המובילה להצפת הרגשות וביטוי בנושאים שונים שקיימת סבירות גבוהה שהמטופל לא היה מדבר עליהם, ללא הטיפול הספציפי שבוצע.

הטיפול בצילום מנסה למשוך את הצלם לכיווני חשיבה הנוגעים לדימויים מצולמים המבוססים על תהליכים פנימיים שלו.

התאמה לקורס פוטותרפיה

מי שעוסק ביום יום במקצועות כמו הוראה וחינוך, מאמנים, יועצים, מטפלים בשיטות שונות ועוד, יכולים להעשיר את הידע שלהם בזכות קורס פוטותרפיה ולפתח כלי עבודה טיפולי נוסף אשר יסייע להם בהתמודדות עם המטופלים שונים. ההתנסות המעשית של הסטודנטים ולאחר מכן של המטופלים פותחת צוהר לחוויה מרתקת אשר תסחוף אותם למחוזות שהמטפלים רוצים להגיע אליהם כדי לחקור נושאים שונים בהתנהגות שלהם. בדרך זו הם עשויים למצוא תשובות ופתרונות למצבים סבוכים ברבדים שונים של כל מטופל.

עבודה עם מטופלים

לימודי פוטותרפיה הם לימודי עומק הכוללים לעיתים חוויות עוצמתיות לאור היכולת להביט פנימה להבין את הדרך ולהגיע למסקנות מרחיקות לכת.

בתום הלימודים, העיסוק בצילום תוך כדי עבודה עם מטופלים יחידים, זוגות, משפחות או קבוצות יתקבל בפתיחות רבה וברצון, לאור העיסוק בכך בחיי היום של כל אחד.

מידע על הקורס

הקורס כולל שלושה שלבים:

 

בוגרי הקורס מעידים כי הקורס תרם להם רבות ביכולת להגיע לנקודות אפלות בנפשם של המטופלים ולכן מדובר בקורס מומלץ מאד, לכל מי שעוסק בתחומים הקרובים.


אודות מחבר המאמר

המכללה הטכנולוגית - רופין

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.