אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » ביטוח » מילון שימושי למונחי ביטוח נפוצים

מילון שימושי למונחי ביטוח נפוצים

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: ביטוח
המאמר נקרא 1269 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 1 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתינושא פוליסות ביטוח הופך לאחד האלמנטים הכלכליים המעצבים את חיינו. מידי שנה אנו מוציאים סכומי כסף גדולים לתשלום ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב, ביטוח תכולה ומבנה לדירה, ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי, ביטוח בריאות וביטוח תרופות, ביטוח נסיעות, ביטוח תאונות אישיות ועוד היד נטויה. במקביל למגמה זו, מגמה נוספת הקיימת בשוק היא מגמה בה בעת רכישת פוליסות הביטוח השונות אנו מדלגים לעתים קרובות על תיווכו של סוכן הביטוח ופונים לערוצים ישירים לרכישת פוליסת ביטוח מחברת ביטוח זו או אחרת בצורה ישירה.

פוליסות ביטוח המוגנות על פי חוק

קיימות מספר סוגי פוליסות ביטוח בהם ההבדלים בין פוליסה ופוליסה, למרות קיומם, הינם קטנים באופן יחסי. פוליסות אלו הינן פוליסות ביטוח אשר החוק דאג לקבוע מה יהיו תנאי המינימום הקבועים בהן. תחת מטרייה זו נמצא את פוליסות ביטוח הרכב, לרכבים פרטיים ומסחריים עד ארבעה טון, וכן את פוליסת ביטוח הדירה, מבנה ותכולה, אולם פוליסות ביטוח רבות אחרות אינן קבועות ומעוגנות בתקנות מינימום הקבועות בחוק וכתוצאה מכך ההבדלים בין חברת ביטוח אחת לרעותה גדולים. במקרים אלו, יש לקרוא היטב את תנאי הפוליסה טרם רכישתה ולוודא כי אנו מבינים היטב את המשמעויות העומדות מאחורי הדברים.

מונחים נפוצים בפוליסות הביטוח השונות

·         תהליך חיתום – תהליך חיתום הינו תהליך בו מבררת חברת הביטוח מהו הסיכון אותו היא נוטלת על עצמה בבואה לבטח את המבוטח הפוטנציאלי. תהליך החיתום מתרחש טרם כניסת הביטוח לתוקפו. בביטוחי הבריאות השונים תהליך זה נפוץ ומקובל וכולל על פי רב הערכה למצבו הבריאותי של המבוטח. מצבים בריאותים שונים עלולים ליקר את פוליסת הביטוח או אף לגרום לסירובה של חברה ביטוח לבטחנו בביטוח הנדרש. תהליכי חיתום אחרים כוללים הערכה על מידת הסיכון הכרוכה באופי ותחביבי המבוטח, כגון סוג המקצוע בו המבוטח הפוטנציאלי עוסק או קיום תחביבים מסוכנים כגון צלילה או טיפוס מצוקים. תהליכים אלו רלוונטים בעיקר עבור פוליסות ביטוח חיים, ביטוח אבדן כושר עבודה וביטוח תאונות אישיות.

·         תקופת אכשרה – תקופת אכשרה היא תקופה רציפה בין החתימה על חוזה הביטוח לבין כניסתו לתוקף, לרב מדובר בתקופה אשר אינה עולה על כשלושה חודשים. מקרים ביטוחיים אשר מתרחים בתקופה זו אינם מכוסים על ידי הביטוח אשר נרכש אף אם שולמו בתקופה זו דמי הביטוח. מטרת תקופה זו לוודא כי רכישת הביטוח לא הגיעה לאחר קרות המקרה הביטוחי במטרה לכסותו.

·         ביטוח חסר – במצבים בהם שולמו דמי הביטוח עבור מקרה ביטוחי כלשהו, ייתכן ונוצר מצב בו הכיסוי אשר נשאר במסגרת הביטוחית לא יהיה מספיק לכיסוי מקרה ביטוחי נוסף. מונח זה רלוונטי בנושאי כיטוחי רכוש שונים בינהם ביטוח דירה וביטוח רכב.

·         חריגים – חריגים הינם מקרי ביטוח אשר להם אין כיסוי ביטוחי. ייתכנו מצבים בהם החריג מתייחס לתת קבוצה של מקרים, כגון החרגה של תאונה תחת השפעת אלכוהול אשר לה אין כיסוי ביטוחי לעומת תאונות ככלל אשר להן קיים כיסוי ביטוחי. חשוב להתייחס לכל החריגים ולוודא מתי הכיסוי הביטוחי אינו ניתן.

 

 


אודות מחבר המאמר:

מרצה בענייני ביטוחדירוג המאמר: 1.0

תגובות למאמר מילון שימושי למונחי ביטוח נפוצים תגובות למאמר מילון שימושי למונחי ביטוח נפוצים

2012-02-25 בשעה 18:47, על-ידי zukish
ביטוח חסר כפי שאני מכיר אותו קובע שכאשר סכום הביטוח נופל מערכו הממשי של הרכוש שניזוק חברת הביטוח תפצה את המבוטח לפי היחס שבין סכום הביטוח לערכו הממשי לדוגמא כאשר סכם הביטוח הוא מחצית מהערך הממשי המבוטח יפוצה במחצית מהנזק. בנוסף לא ידוע לי על ביטוח חסר ברכב

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח

למה חשוב לעשות ביטוח הייטק?
קבלת גמלת סיעוד בכסף מביטוח לאומי
למה לבטח דירה?
עלות ביטוח תכולה
כבר עשיתם ביטוח לבית?
בוחרים סוכן
היום ניתן לעשות ביטוח חובה באינטרנט
חושבים שאתם צריכים ביטוח לרכב?
התמודדות מול ביטוח לאומי
לבחור ביטוח מתאים לרכב
ביטוח דירה השוואה
ביטוח מקיף לרכב
ביטוח מקיף לרכב השוואת מחירים
ביטוח רכב מותאם אישית
איך לבחור ביטוח שיתאים לך ולצרכים שלך

הנך נמצא כאן: מילון שימושי למונחי ביטוח נפוצים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.