אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » עיצוב אתרים » עיצוב לוגו – הפנים של העסק

עיצוב לוגו – הפנים של העסק

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: עיצוב אתרים
המאמר נקרא 962 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיעיצוב לוגו הוא, ללא ספק, תחום עצום בפני עצמו שאינו מקבל את החשיפה הראויה לו. הסיבה לכך היא שלוגו נראה, במבט ראשון, כפריט שולי בכל ההתנהלות העסקית – במיוחד בעת הקמת עסק חדש, כשבעל העסק טרוד במגוון נושאים הקשורים להקמה עצמה. עם זאת, חשוב לזכור כי בטווח הרחוק, ללוגו מוצלח ישנה חשיבות מכרעת בעתידו של העסק. על כן, בעולם החזותי של היום, מומלץ להציב את עיצוב הלוגו כאחד מהשלבים הראשונים בהקמת עסק חדש, כך שממנו ייגזר האופי העיצובי של האתר כולו והתדמית אותה בעל העסק ינסה לשדר בהמשך.חשוב להקפיד על עיצוב לוגו בתחילת הדרך, שכן תוך צמיחת העסק, הלוגו יבוא לידי ביטוי בניירת רשמית, חתימות, שלטים, מדים ועוד – שינוי או תיקון בהמשך יגררו עמם עלויות גבוהות לשם החלפת המותג.במסגרת מאמר זה, נסקור בהרחבה את חשיבותו של הלוגו ונציע מספר טיפים חשובים בעת בחירת לוגו.

עיצוב לוגו – היסטוריה וחשיבות

כיום, גם אדם מהשורה ידע לספר אודות חשיבותו של עיצוב לוגו מוצלח. לוגו מהווה את עצם המותג, הפנים של העסק, ויוצר חיבור רגשי עמוק בקרב הלקוחות. זיהוי הלוגו ייצור חשק למוצר על סמך שמועה, היכרות מוקדמת או רושם נרכש. לדוגמה, אם תראו את הלוגו הידוע של קוקה-קולה בזמן קריאת שורות אלו, תדעו מהו המוצר המדובר וסביר להניח שראיית הלוגו תיצור אצלכם חשק לפחית. אם תראו את האות M בגרסתה הצהובה והמעוגלת, עלול להתעורר בכם חשק להמבורגר, מבלי שדבר בה רומז על ארוחת צהריים בשרית. בעבר, לוגו הוכר כ"טריק שיווקי" גרידא, אך מהר מאוד לוגואים הצליחו לבסס עצמם ככוח מניע עקרוני בתעשייה. ניתן לראות דוגמאות לכך בתקשורת: בתחילת 2011, תאגיד הקפה "סטארבאקס" עדכן את הלוגו שלו – הדגיש את התמונה המזוהה, על חשבון הטקסט "קפה סטארבאקס". שינוי פעוט זה גרר הדים תקשורתיים אדירים – השינוי דווח במהדורות החדשות, נסקר בעיתונים, זכה לניתוחים של אנליסטים ואף בא לידי ביטוי בתנודות בבורסה. להזכירכם – עקב שינוי לוגו. דוגמה בולטת נוספת התרחשה בשלהי 2010, כשתאגיד "אפל" שינה את האייקון של תוכנת ה"אייטונס" הידועה. ראשית – נערכה מסיבת עיתונאים. בעקבות הביקורות – נערכו מסיבות עיתונאים נוספות בהן מנכ"ל החברה סיפר מדוע האייקון מוצלח. כמובן שכל המהלך הדהד בכותרות במשך שבועות... להזכירכם, מדובר בלוגו של מוצר, אפילו לא של חברה שלמה. שוו בנפשכם מה הייתה יכולה להיות השפעתה התאורטית של הכרזה על החלפת לוגו התפוח המפורסם – בין הלוגואים המזוהים ביותר בעולם כולו - על תעשיית המחשבים.במקרים רבים, שינוי לוגו לחברה קיימת הוא הביטוי המוחשי לשינוי משמעותי אותו עוברת חברה: החלפת הנהלה, תכנית עסקית חדשה, בחירת מוצר דגל חדש, פיצול או מיזוג, השקה או צמיחה.

עיצוב לוגו – זמין לכל

עתה שביססנו את חשיבותו של לוגו מוצלח, בעל פוטנציאל לזיהוי ולחיבור רגשי – עלול להיווצר הרושם שמדובר במותרות השמורה לעסקים בקנה מידה זהה לאלו שהוזכרו בדוגמאות.אכן, בעבר זה היה המצב – על עיצוב לוגו הייתה מופקדת מחלקה שלמה שתפקידה היה לבצע סקרי שוק, ניתוחי פרופילי הלקוחות, ייעוץ פסיכולוגי לשם יצירת זיקה רגשית ותחומי עניין רבים נוספים.למזלנו, הטכנולוגיה היום מפותחת דיה כדי לאפשר לכל בעל עסק ליהנות מלוגו מעוצב בצורה מקצועית עבור העסק שלו. ראשית, האינטרנט הביא עמו כלים נהדרים לניתוח פרופילי לקוחות, אפיון לקוחות, איתור קהלי יעד ורעיונות קריאייטיביים. לדוגמה, הכלים בהם עושים שימוש, העוסקים במלאכת קידום אתרים לשם ניתוח קהלי יעד, יכולים לשמש את המעצב. לפי פלט הניתוח ניתן למקד את הלוגו לקהל היעד הגדול ביותר.לכן, היום – כל עסק, גם אם הוא בתחילת הדרך, יכול להרשות לעצמו עיצוב לוגו מקצועי על ידי מעצב מוסמך או חברת עיצוב אתרים, תוך הכרה בחשיבות השלב הזה להתפתחות העסק.כפי שפורט בהקדמה, גם עסק קיים יכול ליהנות מעיצוב מחודש של הלוגו הרשמי, וזאת כחלק מיצירת תדמית חדשה הדרושה מפעם לפעם על מנת לשמור על רעננות.

עיצוב לוגו – דגשים

עתה שביססנו מדוע הדבר חשוב, השאלה המקבלת את מרב החשיבות היא "כיצד?”. ראשית, חשוב להדגיש כי מדובר במקצוע בפני עצמו. לא כל אמן פוטושופ מחזיק בכישורים הדרושים כדי לעצב לוגו מוצלח – הדבר דורש יכולות שאינן קיימות כברירת מחדל בכל מעצב שהוא. ראשית, נדרשת יכולת למידה גבוהה, שכן מעצב לוגו נדרש ללמוד תוך זמן מוגבל את העולם בו הלקוח פועל: במה הוא מתמחה, מה הוא מעוניין לשדר, מיהם לקוחותיו ועוד.בנוסף לכך, על מעצב לוגו להיות בעל כישורים בין-אישיים גבוהים במיוחד, שכן עליו לקלוע במדויק לטעמו של הלקוח, תוך יכולת קבלת ביקורת על עבודתו מצד אחד ונטילת יוזמה וחופש יצירתי מצד שני.מעצב לוגו חייב להרחיב את אופקיו תמידית ולא להפסיק ליצור – על מנת להפיק לקחים מעבודות קודמות ולצבור היכרות מעשית עם שווקים חדשים. תיק עבודות עשיר המכיל עסקים מתחומים שונים מעיד על כך שלמעצב ישנה יכולת ללמוד תוך זמן קצר את רזי תחום ההתמחות של הלקוח ולקלוע לטעמו. מעצב לוגו היום הוא לא פחות מאיש שיווק באינטרנט...

עיצוב לוגו – פרטים לשקול

  • חשבו על המסר אותו הלוגו צריך לשדר. מסר זה נגזר מגורמים רבים: קהל היעד, שירותים מוצעים, אופי המוצר ועוד. ישנו הבדל רב בין לוגו המעוצב כך שיפנה, בראש ובראשונה, לקהל צעיר לבין לוגו המיועד לקהל רציני יותר – עסקי בעיקרו.
  • קבלו השראה מלוגואים קיימים. בחנו לוגואים של עסקים הקרובים לתחום עיסוקכם שאתם מרגישים ש"עושים את העבודה". חשבו על האלמנטים הקיימים בהם המוכרים לכם את המוצר.
  • בחרו גופן בצורה מושכלת. גופנים שונים נוצרו למטרות שונות. בחירת גופן מתאים יכולה להיות קריטית, שכן גופן מעיד רבות על העסק. ישנם גופנים המזוהים עם תחומי עיסוק שונים ולכן כדאי לבחון מספר וריאציות כדי לראות שהמסר שמשדרים הוא הנכון. חשוב לזכור שלא תמיד נדרש גופן, ישנם לוגואים שאינם כוללים טקסט בכלל!
  • בחרו צבעים המעבירים את הרעיון. צבעים, כידוע, גורמים לתגובות רגשיות שונות: אדום מזוהה עם אהבה אך גם עם כעס, כחול עם רוגע ואפור לעתים משדר מקצועיות ועסקיות. מעבר לצבע העיקרי, במקרים רבים שילוב הצבעים מבטא אמירה בזכות עצמה – האם הצבעים יתאימו או האם יצרו ניגודיות גבוהה? מה המסר שהדבר משדר?
  • חשבו על גרפיקה מתאימה. חלק מהותי בכל לוגו הוא האלמנט הגרפי המופיע בו. יש להכיר בכך שהאלמנט הזה מקבל את הפוטנציאל לסמל את כל העסק. לכן – בחירתו חייבת להיות מדויקת. האם הוא יכלול אות או ראשי תיבות? האם מדובר בציור או תמונה? האם הוא יהיה חלק מהטקסט הכתוב?
  • סדרו את האלמנטים השונים בצורה נכונה. סידור התוכן מהווה חלק משמעותי שיקבע כיצד ייראה הלוגו בסופו של דבר. האם הגרפיקה תופיע ליד הטקסט? מעליו או מתחתיו? אולי דווקא מאחוריו או דרכו?

עיצוב לוגו – סוף דבר

לסיכום, ניתן להגיד שעיצוב לוגו הנו מקצוע בפני עצמו. יש להקדיש מחשבה מרובה לעיצוב הלוגו, שכן הוא יהווה בעתיד את פני העסק כולו. סקרנו את התהליכים השונים המעורבים בעת עיצוב לוגו, הדגשנו לוגואים מוכרים ואף נתנו מספר טיפים לבחירת קונספט מתאים. לא נותר לנו אלא לאחל בהצלחה במיתוג העסק ולקוות כי יום אחד, הלוגו שלכם יהיה סמל מזוהה לכל ושם דבר.


אודות מחבר המאמר:
LoadSEO חברת מתמחה ב -"קידום אתרים" באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר Info@LoadSEO.co.il
דירוג המאמר: 0.0

תגובות למאמר עיצוב לוגו – הפנים של העסק תגובות למאמר עיצוב לוגו – הפנים של העסק

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר עיצוב לוגו – הפנים של העסק. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא עיצוב אתרים

עיצוב אתרים מקצועי יעזור לכם למשוך לקוחות
מהוא עיצוב גרפי וקידוד אתרים?
איך להשיג עיצוב באתר שיכול לשרת בפועל את העסק והלקוחות שלך
פורטל TOSTUDY- עיצוב אתרים באינטרנט
עיצוב אתרים: המגבלות של עיצוב אתר למובייל
קונספט ממשק משתמש – לראות את חזון האתר שלנו מתגשם
קונספט ממשק משתמש – לראות את חזון האתר שלנו מתגשם
עיצוב אתרים: 5 צעדים לבחירת מעצב אתרים
3 דרכים להקמת אתר בחינם - ללא תשלום על אחסון או דומיין
8 כלים שכל מעצב אתרים חייב להכיר
הדרך שלך לבלוט ברשת
עיצוב אתרים: כלים שימושיים לעיצוב
תואר בעיצוב גרפי
עיצוב אתרים: עוד על כוחם של צבעים
עיצוב אתרים: צבעים חמים וצבעים קרים

הנך נמצא כאן: עיצוב לוגו – הפנים של העסק.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.