אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » עיצוב אתרים » עיצוב אתרים – להיראות במיטבך

עיצוב אתרים – להיראות במיטבך

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: עיצוב אתרים
המאמר נקרא 1030 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיעיצוב אתרים – מקצועיות המעצב

גורם ראשון בעיצוב מוצלח יהיה, מן הסתם, מקצועיות המעצב. ישנן תוכנות גרפיות רבות שנועדו לאפשר למעצב לבצע את עבודתו. ישנם מסלולי הכשרה רבים הנעים בין קורסים מקצועיים הנוגעים לכלי ספציפי ועד לתארים החובקים מספר גורמים רב שהמעצב יהיה בקיא בהם. ישנם מעצבים המתמחים בעריכת תמונות, כאלה שמומחיותם היא פלאש, כאלה שגולשים לתחומי התכנות, מומחי ממשק משתמש ועוד. בדקו מיהו המעצב ומהם כישוריו – ובקשו לראות תיק עבודות עדכני. כך תוכלו להעריך את המוצר אותו הנכם עתידים לקבל – אתר מעוצב בצורה מקצועית.גורם נוסף שיש להתחשב בו הוא חוקיות התוכנות והכלים בהם המעצב עושה שימוש. בדקו שהמעצב מורשה להשתמש בכלים בהם הוא עושה שימוש, שכן מעצבים רבים בתחילת דרכם עושים שימוש בתוכנות ללא רישיון – ובכך משאירים פתח לעוגמת נפש שיכולה להיגרם ללקוחותיהם.

עיצוב אתרים – מראה מקצועי

עיצוב אתרים, בראש ובראשונה, עוסק באופן בו האתר מוצג לגולש. אתר בעל מראה מכובד, נקי ומסודר משדר מסר לגולש – אפילו אם הגולש כלל לא מודע לכך. מעצבי אתרים, במסגרת הכשרתם המקצועית, לומדים לאפיין את החיבור הרגשי שהגולש יוצר לפן הויזואלי – וחשוב מכך – להכווין אותו.חשבו על האתרים בהם אתם גולשים על בסיס יומיומי: אתרי חדשות, שירותי רשת שונים דוגמת דואר אלקטרוני, רשתות חברתיות ועוד. נסו להביט בעיצוב של אותם אתרים בצורה ביקורתית, עם מתן מחשבה לגורמים ההופכים את אותם אתרים לנעימים לעין. חשבו מעט על התכנון שהושקע בכל מרווח, צבע וסמל – תוך ידיעה שחברות מסחריות רושמות סימני מסחר על צבעים ספציפיים, גופנים, אייקונים וכיוצא בזה.כל היתרונות האלו זמינים היום, לכל אחד, ללא צורך בעבודה מול משרד פרסום ואנשי יחסי-ציבור: הדור הנוכחי של מעצבי האתרים חובשים כובעים אלו בעבודתם השגרתית.

עיצוב אתרים – עיצוב ממשק משתמש

ממשק המשתמש, באתרי אינטרנט, מייצג את מרווח הפעולה של הגולש ונוחות השימוש באתר. מדובר במקצוע בפני עצמו, והעוסקים בו מתמקדים במתן ביקורת בונה וביצוע תצפיות על ממשקים שונים, תוך מתן הצעות ייעול.בעלי אתרים, במקרים רבים, לא רואים שלב זה כשלב קריטי להצלחת האתר – וחבל. ממשק המשתמש ממצה את מגוון הפעולות שגולש יכול לבצע באתר, לכן קריטי לדאוג לכך שממשק המשתמש יהיה מזמין, נוח לשימוש, ברור ופשוט.כדי להמחיש את החשיבות הרבה של עיצוב ממשק המשתמש, מספיקה דוגמה פשוטה אחת: גולש שלא ימצא את מבוקשו באתר וירגיש שהאתר "מעמיס" עליו, יקבל רושם שלילי, ימשיך לאתר הבא ולא יכנס עוד לאתר. מאידך, אתר בעל ממשק משתמש ברור יכול להוביל את הגולש לקניה של המוצר תוך קליק או שניים, בנוחות וקלות.עיצוב אתרים מקצועי עוסק גם בעיצוב ממשק משתמש, ומדובר בתחום אליו המעצב גולש בעת ביצוע שיקולי העיצוב של האתר.

עיצוב אתרים כמקדם מכירות

מראה עיניים חשוב מאין כמוהו, על אחת כמה וכמה כשעוסקים במכירת מוצר. האם תקנו מוצר מאיש מכירות לבוש סחבות, או כזה שמוכר בחליפה? היכן תרגישו נוח יותר להשאיר את פרטי האשראי, בחנות בעלת מראה עתיק או בחנות המעוצבת ומסודרת בצורה נקיה ומחושבת?היבט פסיכולוגי זה משליך על תחום האינטרנט גם כן. חנות וירטואלית מצליחה תתהדר בעיצוב מושך, מזמין ואלגנטי – תוך יצירת אווירה נוחה שמתאימה לביצוע עסקה.בנוסף לכך, עיצוב אתרים מוצלח באתר מכירתי יכווין את הגולש לכיוון הקניה. לדוגמה: עיצוב מכירתי יכלול תמונות והמחשות של מוצר הדגל, יכיל אלמנטים המכווינים בצורה בלתי מודעת לקניה ויצור תחושה של אמינות.

עיצוב אתרים כסוכן קידום האתר

רבים אינם יודעים זאת, אך קיים קשר הדוק בין עיצוב אתרים לקידום אתרים. קידום אתרים עוסק בעיקר בשיפור מעמדו של האתר בעיני מנועי החיפוש, תוך ידיעה שמרבית הגולשים היום מגיעים מאתרי החיפוש השונים.מכיוון שמנועי החיפוש מנסים לחקות במידה הרבה ביותר את סט השיקולים האנושי ולתת תוקף לאתרים שיש יסוד להניח שיהיו שימושיים לגולש אנושי. בתוך כך, מתחבאים מגוון פרמטרים שונים, בהם גם נוחות השימוש, יכולת ההתמצאות, סידור תכנים תקני ועוד.מעצב אתרים שמעוניין להציע מוצר איכותי ללקוח, יפעל בהכרח תוך התחשבות בתקנים והדרישות השונות הקיימות בתחום זה – ואף מבלי להתכוון לכך, יצור אתר שנוח וקל יחסית לקדם בתוצאות החיפוש.בחברות רבות מגדילים לעשות ויוצרים שיתופי פעולה מכוונים בין מקדמי האתרים ומעצביהם – כך שהמוצר שהלקוח מקבל בסופו של דבר הינו המוצר האיכותי ביותר שניתן להציע, גם מבחינת מראה וגם מבחינת תאימות למנועי החיפוש.

עיצוב אתרים כגורם בונה אמון

יש לכם רק הזדמנות אחת ליצור רושם ראשוני – הקפידו שרושם זה יהיה חיובי ומזמין, בעיקר כשמדובר באתרכם האישי.גולש אינטרנט מודרני ספוג בדרך כלל בביטויים שיוצרים פחד וחרדה: נוזקות, וירוסים, טרויאניים, האקינג, פישינג, דיווחים בתקשורת על פריצות רחבות היקף, גניבת נתוני אשראי וכיוצא בזה. מומחי אבטחת מידע ידעו להסביר שהרוב המוחץ של תקלות הנגרמות מביטויים אלו נגרמים עקב הגורם האנושי – אבל את הגולש הפשוט זה לא ירגיע.כשמטרתו של אתר היא לרוב ליזום השארה כלשהי של פרטים אישיים – רישום לתפוצה, מילוי טופס, הרשמה לאתר או קודש הקודשים: השארת פרטי כרטיס אשראי – בעל האתר צריך לצאת מגדרו על מנת לנסוך תחושה של בטחון על הגולש המבקר באתר.לעיצוב של האתר יש משמעות מכרעת בנושא זה – החל מסט הצבעים שנבחר (יש צבעים שמשדרים, אינסטינקטיבית, סכנה – הימנעו מהם) ועד לאלמנטים גרפיים שמטרתם היא ליצור ביטחון. לדוגמה: בקשו מהמעצב להכין לכם סימן של מנעול, המתאים לצבעי האתר, לשילוב באתר מכירתי. מנעול, המייצג ביטחון באינטרנט ובאתרי קניות בפרט, צריך להיראות כאילו הוא חלק אינטגרלי מהאתר – אייקון שאינו מתאים בגודלו וצבעיו לאתר בכללותו ישדר רושם (מוצדק) כאילו נלקח ממקום אחר – ולכן תרומתו קטנה. הגולש יחשוב, בתת מודע, שאתר שהשקיע באבטחת תהליך הקניה, יכול גם להשקיע בהצגה ויזואלית ראויה לכך...בנוסף לכך, מעצבים לרוב יציעו לשלב את תמונת בעל האתר באתרים פרטיים, מספרי טלפון, יבנו עמודי לקוחות ממליצים ועוד – מתוך היכרות עם הגולשים והרצון לבנות אתר אמין.

עיצוב אתרים – סיכום

ראינו שמלאכת עיצוב אתרים אינה משימה פשוטה, וכוללת רבדים רבים שדורשים ידע מקצועי רב מחד וניסיון הנובע מהכרת השוק מאידך. עיצוב אתרים מוצלח יכלול בתוכו מקצועיות מצטברת וביטוי בתהליך היצירה לכלל הגורמים המרכיבים את מלאכת בניית האתר ותפעולו.אתר המעוצב בצורה מוצלחת יצור רושם אמין, יזמין את הגולש פנימה וישווק לו את המוצר בצורה הטובה ביותר. על הדרך, הוא ייזכר כאתר נוח ומזמין ויעודד את הגולש להמליץ לחבריו להשתמש באתר גם כן.אם הנכם שוקלים בניית אתר או בעלי אתר שעיצובו אינו עדכני, שקלו שירות של עיצוב אתרים מקצועי – התוצאות לא יאחרו להגיע!


אודות מחבר המאמר:

LoadSEO - חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. מתמחים באופטמיזציה OnSite ובתהליכי קידום בגוגל. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר Info@LoadSEO.co.ilדירוג המאמר: 0.0

תגובות למאמר עיצוב אתרים – להיראות במיטבך תגובות למאמר עיצוב אתרים – להיראות במיטבך

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר עיצוב אתרים – להיראות במיטבך. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא עיצוב אתרים

עיצוב אתרים מקצועי יעזור לכם למשוך לקוחות
מהוא עיצוב גרפי וקידוד אתרים?
איך להשיג עיצוב באתר שיכול לשרת בפועל את העסק והלקוחות שלך
פורטל TOSTUDY- עיצוב אתרים באינטרנט
עיצוב אתרים: המגבלות של עיצוב אתר למובייל
קונספט ממשק משתמש – לראות את חזון האתר שלנו מתגשם
קונספט ממשק משתמש – לראות את חזון האתר שלנו מתגשם
עיצוב אתרים: 5 צעדים לבחירת מעצב אתרים
3 דרכים להקמת אתר בחינם - ללא תשלום על אחסון או דומיין
8 כלים שכל מעצב אתרים חייב להכיר
הדרך שלך לבלוט ברשת
עיצוב אתרים: כלים שימושיים לעיצוב
תואר בעיצוב גרפי
עיצוב אתרים: עוד על כוחם של צבעים
עיצוב אתרים: צבעים חמים וצבעים קרים

הנך נמצא כאן: עיצוב אתרים – להיראות במיטבך.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.