אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח דירה » ביטוח דירה, התשובה הנכונה

ביטוח דירה, התשובה הנכונה

מחבר המאמר: בן דיל
פורסם בקטגוריה: ביטוח דירה
המאמר נקרא 575 פעמים
תאריך פרסום: 17.08.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


מזל טוב רכשתם דירה, כמובן שבאמצעות נטילת משכנתא מהבנק. כאילו שיש ברירה אחרת. והרי לא בכך נגמרו ההוצאות אלא כעת אתם נדרשים מטעם הבנק לבטח את הנכס המשועבד ולרכוש ביטוח דירה. ומהו בדיוק אותו ביטוח דירה? ראשית חשוב להבחין כי ישנם שני סוגי ביטוחים ששוהים יחדיו תחת אותה קורת של ביטוח דירה, ביטוח תכולה ומבנה. ומה בדיוק הבנק מחייבנו לרכוש, מדובר למעשה רק בביטוח מבנה.

ביטוח מבנה לדירה למעשה מבטח את הנכס עצמו ואת המחוברים אליו. במקרה של נזק המוגדר בפוליסת הביטוח, ביטוח מבנה לדירה יופעל ואתם תוכלו לחזור שהיה בטרם להתרחשות אותו אירוע. בין השאר מדובר בשריפה, רעידת אדמה, שיטפון, התרסקות מטוס, פריצה ועוד. חשוב להבהיר מראש כי ביטוח מבנה לדירה מיועד רק להשיב את המצב לקדמותו, אפילו במקרה שהנכס נהרס כליל, אך אינו מגלם בתוכו את עלות הקרקע אלא מקסימום רק עלות בניית הנכס מחדש. כמו כן ביטוח מבנה לדירה כולל את הרכוש המשותף במקרה ומדובר בדירה בבית משותף בהתאם לאחוזים של המבוטח בבניין.

אך אין צורך לחכות לכך שהבנק יכפה עליכם לרכוש ביטוח דירה, אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, הרי מדובר קרוב לוודאי בנכס היקר ביותר בחייכם. ביטוח מבנה לדירה כולל את המרפסות, החלונות, הצנרת, מטבח, שירותים, דוד שמש וכל דבר שאינו צמוד ובלתי נפרד מהדירה. כמו כן במסגרת ביטוח מבנה לדירה נכלל צומח שמהווה חלק מהנכס כמו גינה, עצים ופרחים.

ביטוח מבנה לדירה כולל החזר הוצאות לבעלי מקצוע הנדרשים לצורך שיפוץ הדירה כמו אדריכלים, מעצבים, קבלנים וכו', פינוי הריסות, ואף החזר הוצאות שכר דירה במקרה ואין אפשרות להמשיך לגור בנכס המבוטח והמבוטח נדרש לשכור דירה חלופית עד שישוקם ביתו מחדש.

בנוסף ישנו כאמור ביטוח תכולה לדירה. ביטוח זה מכסה בעצם את תכולת הדירה, מוצרי חשמל, תכשיטים, כלי בית ועוד. מומלץ בדרך כלל לרכוש ביטוח תכולה לדירה ביחד עם ביטוח מבנה אצל אותה חברת ביטוח וכך לקבל מחיר משתלם במיוחד. ביטוח תכולה לדירה יעניק שקט וימנע כאבי לב מיותרים במקרה והרכוש בדירה יינזק או ייגנב.

מעבר לעוגמת הנפש כאשר התמונות וכל המוצרים שאספתם לכל אורך חייכם נהרסו ועזבו את העולם, הנזק הכלכלי הוא עצום והידיעה שלפחות תוכלו לקנות מחדש את אותם דברים היקרים ללבכם תסיר דאגה מלבכם. תארו לעצמכם רק את האסון בכרמל בוא נדרשו עשרות תושבי בית אורן לעזוב את בתיהם באישון לילה ולחזור למחרת היום כאשר הכל מפוייך והרוס. ביטוח דירה יסייע לעבור את הזמנים הקשים ביתר קלות.

במקרה שאכן קורה נזק, כל הנכלל במסגרת פוליסת ביטוח תכולה לדירה יכוסה ותהיו זכאים להחזר מלא בכפוף לתשלום דמי השתתפות עצמית. בדרך כלל גובה עלות הפרמיה של ביטוח תכולה לדירה נקבעת על ידי הצהרה מטעם המבוטח אך במקרה וישנם מוצרים יקרי ערך יגיע לנכס שמאי מטעם חברת הביטוח ויבצע הערכת שווי מדויקת ומקצועית.

דעו לכם כי על פי חוק ישנו ביטוח תכולה לדירה מינימאלי שחברות הביטוח אינן יכולות להפחית ממנו אלא רק להוסיף או להרחיבו, כך שאתם יודעים מראש שהמינימום מובטח.אודות מחבר המאמר:

בן דילדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ביטוח דירה, התשובה הנכונה תגובות למאמר ביטוח דירה, התשובה הנכונה

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח דירה, התשובה הנכונה. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח דירה

ביטוח תכולת דירה – כיצד בוחרים ומה חשוב לדעת עליו
ביטוח דירה - מהו ביטוח "כל הסיכונים"?
הובלות קטנות לכל חלקי הארץ
ביטוח נכס למשכנתא
השתתפות עצמית בביטוח הדירה
עושים ביטוח דירה
ביטוח דירה – האם לבטח דירה שכורה?
צריכים ביטוח דירה למשכנתא?
כמה עולה ביטוח משכנתא?
חישוב תכולת הבית ושווי הרכוש לביטוח תכולה
השוואת ביטוח משכנתא
למה חשוב לרכוש ביטוח דירה
ביטוח תכולת דירה
ביטוח דירה
ביטוח דירה – כל הפרטים

הנך נמצא כאן: ביטוח דירה, התשובה הנכונה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.