אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח דירה » לא בונים לפני שמבטחים

לא בונים לפני שמבטחים

מחבר המאמר: הכשרה ביטוח
פורסם בקטגוריה: ביטוח דירה
המאמר נקרא 645 פעמים
תאריך פרסום: 27.06.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


פרויקטים קבלניים כרוכים בסיכונים רבים ומגוונים, ביניהם: נזקים לפרויקט כתוצאה מעבודות הבנייה, נזקי טבע, רעידת אדמה, אש, נזקי זדון, נזקים כתוצאה מעבודה לקויה, חומרים לקויים ותכנון לקוי, סיכוני צד ג' בגין גוף ורכוש, ונזק לעובדים באתר העבודה.

אנו נתקלים בלא מעט בעיות שכאלה. לדוגמא, נזקי טבע העלולים לגרום נזקים חמורים לפרויקט במהלך בנייתו.

 

לא מזמן במהלך פרויקט בנייה, תוך כדי ביצוע עבודות החפירה ניזוקו עבודות הטפסנות והחפירה כתוצאה מחדירת מי גשמים  לקומות התת קרקעיות. לולא היה הקבלן מבוטח, הרי שהיה צריך לשאת בעלויות הנזק מכיסו הפרטי.

דוגמאות נפוצות נוספות הן מקרים בהם נגרם נזק לשכנים המתגוררים בסמוך לאתר הבנייה או למבנה המשופץ. עבודות אינסטלציה עשויות לפגוע בצינורות משותפים ולגרום לנזילות מים גם אצל השכנים. לעיתים, נפגעים השכנים גם מהרעד המלווה את הבנייה. רעד זה עשוי לגרום להיחלשות קירות ביתם ואף לסדקים בקיר ונזקים חמורים יותר.

 

אז אם אתה קבלן, יזם, משפץ את ביתך, או עובד בעבודות הקמה, במקום לדאוג כיצד תכסה את כל ההוצאות הכרוכות במקרים מהסוג הזה ובעוד מקרים נוספים רבים שלא דמיינת  כסה עצמך עם פוליסה לביטוח עבודות הקמה.

 

פוליסה לביטוח עבודות קבלניות מתאימה לקבלנים ויזמים העוסקים בתחום הבנייה לסוגיה, פיתוח, תשתיות, קבלני שיפוץ ואנשים העוסקים בבנייה עצמאית ושיפוץ ביתם, פוליסה זו

פוליסה זו כוללת שלושה פרקים:

פרק א העוסק ברכוש (ביטוח העבודות עצמן, לרבות חומרים שסופקו על ידי מזמין העבודה).

פרק ב העוסק בצד ג (נזק לרכוש או גוף לכל אחד שאינו קשור לעבודות הבנייה).

פרק ג העוסק בחבות מעבידים (כיסוי בגין עובדי המבוטח באתר הבנייה).

 

הפוליסה הינה מורכבת ובעת רכישתה חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע שביכולתם לרדת לפרטים  ולהמליץ על הרחבות וכיסויים נאותים בהתאם לסיכון כמו לדוגמא כיסוי לפינוי הריסות, רכוש סמוך ורכוש עליו מתבצעת העבודה, חבות הנובעת משימוש בכלי צמ"ה שאין חובה חוקית לבטחו בביטוח חובה, תביעות שיבוב מטעם המוסד לביטוח לאומי, נזק ישיר ואו עקיף  כתוצאה מתכנון עבודה חומרים לקויים, כיסוי נזקים פיזיים לרכוש המבוטח כתוצאה משימוש בעגורנים, כלי ציוד מכני הנדסי המובא לאתר, כיסוי לנזק כתוצאה מפגיעה במתקנים תת קרקעיים, הוצאות הגנה בהליכים פליליים, כיסוי לרכוש בעת העברתו או אחסון מחוץ לאתר העבודה, מבני עזר ותכולתם באתר העבודה, שכ"ט אדריכלים מהנדסים ויועצים מומחים, ויברציות הסרה ואו החלשת משען תומכות ועוד.

 

חשוב לציין, כי קיימים שני סוגים עיקריים של פוליסות. האחד הינו פוליסה הצהרתית פתוחה המיועדת לקבלני בנייה שמבצעים מספר פרויקטים במהלך השנה ופוליסה המיועדת לפרויקט יחיד ומתאימה יותר למי שבונה או משפץ את ביתו.

 

גם אנו, בהכשרה ביטוח מציעים פוליסה מסוג זה, כאשר במסגרת פוליסת עבודות קבלניות של הכשרה ביטוח ניתן לרכוש הרחבות נוספות המגנות על המבוטח מפני נזקים שונים. קיימות לדוגמא, הרחבות המכסות הוצאות מיוחדות כמו תשלום שעות נוספות לעובדי הקבלן, כיסוי לנזק ישיר כתוצאה מעבודה ותכנון לקויים, כיסוי לרכוש המועבר מאתר לאתר, כיסוי למבני עזר ארעיים (קונטיינרים למיניהם) המובאים לאתר, ועוד.

 

המאמר נכתב על ידי אסף שקד מנהל תחום קבלנים בהכשרה ביטוחאודות מחבר המאמר:

הכשרה ביטוח מספקת קשת רחבה ומגוונת של פתרונות ביטוח בתחום האלמנטארי (ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח עסק ועוד), חיים, חסכון (Best Invest) ובריאות.דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר לא בונים לפני שמבטחים תגובות למאמר לא בונים לפני שמבטחים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר לא בונים לפני שמבטחים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח דירה

ביטוח תכולת דירה – כיצד בוחרים ומה חשוב לדעת עליו
ביטוח דירה - מהו ביטוח "כל הסיכונים"?
הובלות קטנות לכל חלקי הארץ
ביטוח נכס למשכנתא
השתתפות עצמית בביטוח הדירה
עושים ביטוח דירה
ביטוח דירה – האם לבטח דירה שכורה?
צריכים ביטוח דירה למשכנתא?
כמה עולה ביטוח משכנתא?
חישוב תכולת הבית ושווי הרכוש לביטוח תכולה
השוואת ביטוח משכנתא
למה חשוב לרכוש ביטוח דירה
ביטוח תכולת דירה
ביטוח דירה
ביטוח דירה – כל הפרטים

הנך נמצא כאן: לא בונים לפני שמבטחים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.