אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח דירה » כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

מחבר המאמר: yaronshalom
פורסם בקטגוריה: ביטוח דירה
המאמר נקרא 569 פעמים
תאריך פרסום: 17.11.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


הדבר הראשון שחשוב לעשות לאחר רכישת דירה הוא לרכוש פוליסת ביטוח דירה. אצל רובנו דירה היא הרכוש היקר ביותר שנמצא בבעלותנו ולכן עלינו לשמור על השקעה כספית זו באופן הטוב ביותר שאנו יכולים. ביטוח הדירה יעניק כיסוי לדירתנו מפני נזק עתידי.

 

ביטוח דירה נועד לשמור על השקט הנפשי שלנו ובמידת הצורך לכסות נזקים. בנזקים אותם מכסה ביטוח דירה נכללים נזקי פריצה, גניבה של רכוש, נזקי שריפה, הצפה ועוד. אם נגרם נזק, חברת הביטוח תפצה את בעל הפוליסה, בהתאם להיקפי הנזק שנגרם לו ובכפוף לכיסויי הפוליסה.

 

התחרות בענף יצרה מצב בו כל אחת מהחברות המבטחות שואפת להציע למבוטחיה תנאי ביטוח טובים יותר מזה של המתחרים ולעיתים ניכרים פערי מחירים משמעותיים. חוזה ביטוח נכון ותשלום הפרמיות בזמן יבטיח במידת הצורך כיסוי מלא של ההוצאות שנגרמו מסיבות אלו ואחרות. ביטוח דירה נחלק לשניים ביטוח תכולה וביטוח מבנה וניתן לרכוש אחד מהם או את שניהם.

 

ביטוח תכולה מכסה את תכולת הדירה. ביטוח תכולה מעניק כיסוי כספי במקרה שנגרם נזק לתכולת המבנה המבוטח בעקבות שריפה, פריצה, גניבה, שיטפון, רעידת אדמה וכו', ביטוח תכולה כולל כיסוי לכל הרכוש הנמצא בתוך המבנה, הרהיטים, מוצרי חשמל, הבגדים, כלים, תמונות, נשק, צעצועים וכו', פריטים יקרי ערך כמו תכשיטים, יש בדרך כלל לבטח בנפרד, לכן כדאי לבדוק את הפוליסה ואת הסעיפים שהיא כוללת על מנת לוודא שאין צורך הרחיב את הפוליסה לפי צרכים ייחודיים של המבוטח. לפני ביצוע ביטוח תכולה, שמאי יבדוק כל פריט ופריט בדירה ויעריך את תכולת הדירה כדי לקבוע את הפרמיות לתשלום.

 

רוב חברות הביטוח מאפשרות לערוך ביטוח תכולה על ידי ביטוח מקיף או ביטוח כל הסיכונים. ביטוח תכולה אינו כולל נזקים שנגרמו למבנה הנכס אלא רק עבור תכולתו. חלק מחברות הביטוח דורשות מבעל הנכס להתקין מגונים דוגמת סורגים, אזעקה, כספת, שירותי שמירה וכדומה ובכך תפחת עלות הפוליסה.

 

ביטוח מבנה מבטיח כיסוי לנזקים הקשורים למבנה עצמו וקבועים בתוכו. הביטוח מכסה את הגג, הקירות, הרצפה, הדלתות, החלונות, מערכת החשמל, צינורות אינסטלציה, דוודים, מרפסות, וכל שאר המערכות המותקנות במבנה. במסגרת פוליסת ביטוח מבנה לדירה ניתן כיסוי עבור נזקים כגון פיצוץ, רעידת אדמה, סופה או כל נזק טבע אחר.

 

כמו כן, כוללת פוליס ביטוח מבנה כיסוי עבור נזקים שעלולים להיגרם בזדון או בתאונה על ידי גורם אנושי. ישנם סעיפים הניתנים להרחבה בפוליסת ביטוח מבנה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לנכס המבוטח, כולל פגיעה בדלתות, חלונות, שטיחי קיר וכדומה במקרה של שריפה, רעידת אדמה, שיטפון, גניבה וכו'. ביטוח מבנה  אינו מעניק כיסוי עבור הרכוש הנמצא בתוך המבנה המבוטח ואינו מכסה שטחים חיצוניים למבנה, דוגמת בריכת שחייה, חממה, גינה, חניה וכו'.  ביטוח מבנה מיועד לבעלי דירות בבניין משותף ולבעלי בתי קרקע, ולכל נכס אחר אשר אנו מבקשים לרכוש כיסוי בעבורו.

 אודות מחבר המאמר:

ירון שלוםדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה תגובות למאמר כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח דירה

ביטוח תכולת דירה – כיצד בוחרים ומה חשוב לדעת עליו
ביטוח דירה - מהו ביטוח "כל הסיכונים"?
הובלות קטנות לכל חלקי הארץ
ביטוח נכס למשכנתא
השתתפות עצמית בביטוח הדירה
עושים ביטוח דירה
ביטוח דירה – האם לבטח דירה שכורה?
צריכים ביטוח דירה למשכנתא?
כמה עולה ביטוח משכנתא?
חישוב תכולת הבית ושווי הרכוש לביטוח תכולה
השוואת ביטוח משכנתא
למה חשוב לרכוש ביטוח דירה
ביטוח תכולת דירה
ביטוח דירה
ביטוח דירה – כל הפרטים

הנך נמצא כאן: כל מה שרציתם לדעת על ביטוח דירה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.