אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » בית, צרכנות ושיפוצים » פרקטים איך להכין את הרצפה לקראתם

פרקטים איך להכין את הרצפה לקראתם

מחבר המאמר: sigal95
פורסם בקטגוריה: בית, צרכנות ושיפוצים
המאמר נקרא 266 פעמים
תאריך פרסום: 19.10.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


 

 

 

פרקטים - הקדמה:

 

אצלנו היהודים אומרים: מי שטורח בערב שבת יאכל בשבת. כך מי שמתכונן מראש זוכה לתוצאה טובה יותר.

 

במאמר זה העוסק בפרקטים נסקור בהרחבה את כל ההכנות המוקדמות הנדרשות לפני היום הגדול - יום התקנת הפרקט בבית שלכם.

 

תקבלו תשובות מקצועיות לשאלות בדבר הכנת הרצפה לקראת הנחת פרקטים בבית  ? מה צריך לדעת ולעשות מראש מבעוד מועד.  איזה הכנות מוקדמות נדרשות לפני התקנת פרקטים בבית. כיצד להתכונן מראש ומה צריך לדעת ולעשות רגע לפני שהפרקטים מגיעים אליכם.

 

הכנות לפני התקנת פרקטים נדרשות בעיקר בשני מקרים שונים - הראשון לפני הנחת פרקטים בדירה חדשה והאחר לפני הנחת פרקטים בבית שגרים בו.

 

 

פרקטים - נעזור כאן לכולם גם למי שמחפש פרקטים וגם למי שכבר קנה

 

מאמר זה יעזור גם למי שכבר קנה פרקטים לא חשוב איפה ואצל מי  אבל לא קיבל הדרכה מלאה על ההכנות הנדרשות לפני מועד התקנת הפרקטים וגם למי שעוד לא החליט אבל מעוניין בפרקטים. אסור לזלזל ברשימת הכנות וטיפים שיעזרו לכם ביום ההתקנה וגם שיבטיחו וישמרו על הפרקטים החדשים שלכם.

 

חשוב להבין כי בגלל שמדובר בריצוף, זה לב הבית, ריצוף הוא הדבר הכי שימושי בבית שלכם, אתם דורכים עליו יום יום וריצוף לא דומה לתאורה, ריהוט, ואפילו לא דומה לצבע חדש לקירות הבית. כאן חשוב מאד שהתוצאה תהיה גם יפה וגם עמידה לאורך זמן. ובריצוף, אם אתם עושים פרקטים בדירה שבה אתם מתגוררים ההכנות יהיו שונות לפני מועד ההתקנה מאשר בבית חדש בנייה שטרם נכנסתם אליו.

 

ולא רק בהכנות מדובר כאן אלא גם בעצות חשובות של ממש כי אחרי הכל מי לא היה מתאכזב אם התקינו לו פרקטים חדשים בבית חדש למשל אבל אחרי זה הגיע איש הדלתות או בעל מקצוע אחר ושרט לו את הפרקט החדש בבית עוד לפני שהוא גר בו. או לדוגמא ביום ההובלה ממש המובילים והסבלים גרמו נזק לפרקטים החדשים שלכם.

 

דבר נוסף בוודאי בבית בשיפוצים או בבנייה שטרם גרים בו יש הרבה שלבים שונים של הבנייה והשיפוצים, יסודות, קירות, צבע, חשמל, אינסטלציה, דלתות, ארונות מטבח וארונות אמבטיה, תריסים, אבטחה ועוד ועוד. אז נשאלת השאלה בעצם מתי להזמין את מתקין הפרקטים ? באיזה שלב מבין כל השלבים השונים והרבים הכי רצוי להתקין את הפרקטים החדשים ?

 

 

בקיצור ולעניין - הגיע הזמן להכנות ראשונות וטיפים לצרכן

 

אז יש הרבה מידע ומאמרים על פרקטים אבל כאן אנו מביאים לכם את מה שחשוב באמת. מידע צרכני נטו שיואיל לכם ויעזור לקראת היום הגדול שבו הבית משנה את פניו והרצפה הופכת להיות רצפת פרקטים.

 

כאמור, בשני מקרים, שגרים ולא גרים, ההכנות לקראת הפרקטים שונות וצריך לדעת מה לעשות. למעשה התקנת פרקטים אינה דורשת מאמץ והכנות מרובות מידי אבל בכל זאת יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני כן. 

 

זה לא ברור מה צריך להכין לפני שמגיע מתקין פרקטים אליכם וזה מאד שונה אם אתם כבר מתגוררים בבית או שמדובר בבית ריק ופנוי. יש גם דברים חשובים שרצוי לדעת על מנת להגן על הפרקטים שלכם לאחר ההתקנה מפני פגיעה של בעלי מקצוע שונים ועד לכניסתכם לבית החדש שלכם.

 

 

 

פרקטים -  הכנת הרצפה לפרקטים בבית שגרים בו כבר:

 

שלב ראשון וחשוב מאד הוא בדיקת מצב הריצוף הקיים בדירה. הרצפה שעליה עומדים להתקין פרקטים חייבת להיות ישרה תקינה ומפולסת. אם בדירה קיימים מרצפות שבורות, חורים, בורות או מקומות לא ישרים יש לדאוג מראש לבצע תיקונים ופעולה מקדימה של יישור השטח כהכנה הכרחית לפני הפרקטים.

 

שלב שני  -  פינוי רהיטים וחפצים ככל שניתן מאותם החדרים המיועדים להתקנת פרקטים. ככל שהמקום יהיה פנוי וריק כך מלאכת ההתקנה של הפרקטים תהיה קלה ומהירה יותר.

 

במקרים של ארונות בגדים כבדים, רצוי לפנות את הארונות ולאחסן באופן זמני את הביגוד והחפצים הואיל והזזת ארון ריק קלה יותר מהזזה של ארון מלא וכבד. לעיתים קרובות לא מפנים מראש את הארון אלא מזיזים אותו לצורך התקנת הפרקטים בחדר. לכן, טוב תעשו אם תפנו את ארונות הבגדים.

 

לגבי הורדת פנלים מאבן הקיימים בדירה. אפשר להוציא את הפנלים לפני התקנת פרקטים אבל זה ממש לא הכרחי. נכון שאם מורידים את הפנלים הקיימים ומתקינים את הפנלים של הפרקט ישירות על גבי הקיר התוצאה יפה יותר אבל בבית שמתגוררים ואינו בתהליך שיפוצים אין חובה לעשות זאת. מלאכת הורדת הפנלים דורשת מישהו מקצועי שיפרק את הפנלים. בתהליך זה לרוב נדרש גם תיקוני טיח וצבע בקיר. כל הפעולות הללו מייקרות את העניין ולא ממש משתלמות.

 

המידות של פנלים לפרקטים מתאימות בדיוק לצורך זה. לכן, התקנת פנלים של הפרקט על גבי הפנלים הישנים והשלמת העבודה בפינישים לגימור יפה יותר היא דבר מקובל מאד והתוצאה בהחלט משביעת רצון.

 

 

גרים בבית ורוצים פרקטים - אז מה חשוב לכם בעצם :

 

בדיקת התשתית של הרצפה לפני התקנת פרקטים חובה

 

פינוי רהיטים מאותם חדרים בבית המיועדים להתקנת פרקט, עד כמה שניתן

 

פינוי ארונות בגדים כבדים כדי לאפשר הזזתם והתקנת פרקט מתחתם

 

לגבי פנלים קיימים ניתן לבצע פעולה מקדימה של הוצאתם אבל אין זה הכרחי.

 

 

פרקטים - הכנת הרצפה לפרקטים בבית חדש 

 

בדיקת מצב הריצוף בבית חדש בוודאי אין בה צורך. מה כן ? אם מראש אנו כבר מצויים בתהליך של בנייה או שיפוצים טוב יהיה מראש להנמיך את  גובה הריצוף בחדר המיועד להתקנת פרקטים.

 

באותו עניין, אם כבר מראש אנו בתהליך שיפוצים או בנייה רצוי לבקש מראש שלא להרכיב בכלל פנלים רגילים בחדרים המיועדים לפרקט וכך נוכל להתקין את הפנלים של הפרקטים ישירות על גבי הקיר לתוצאה יפה יותר.

 

שלב התקנת הפרקטים בבית חדש הוא לקראת הסוף, בסיום כל שלבי הבנייה, לאחר השלמת עבודות אינסטלציה, גבס, שפכטל, חשמל ולאחר סיום צביעת הקירות אבל לפני הרכבת ארונות מטבח, ארונות אמבטיה, ארונות קבועים ומשקופים. זה השלב האופטימלי להתקנת הפרקטים בבית.

 

טיפ נפלא באמת לשמירה על הפרקטים החדשים שלכם בבית חדש הוא לבקש לאחר ההתקנה לכסות את הפרקטים בקרטון. עבודה נוספת חשובה בעלות קטנה שתגן על הפרקטים החדשים שלכם שלא יהרסו במהלך עבודות של בעלי מקצוע שונים בבית שלכם או אפילו ביום ההובלה.

 

 

פרקטים לבית בבנייה או בשיפוצים שעוד לא נכנסתם - מה חשוב לכם בעצם:

אין צורך בבדיקת מצב הרצפה

 

מומלץ להנמיך את גובה הריצוף לשם התאמתו לפרקטים

 

כדאי שלא להרכיב פנלים רגילים בבית בבנייה

 

התקנת הפרקטים באה בשלבים הסופיים כמעת של הבנייה

 

המלצה טובה וחשובה - לבקש כיסוי בקרטון של הפרקטים כדי לשמור עליהם עד לכניסתכם לבית

 

 

הכנות פרקטים - דברי סיכום:

 

דובר רבות על מה זה פרקטים, על התקנת פרקטים, על סוגי פרקטים שונים אבל את מה שאתם הכי צריכים לדעת לא חשוב איפה קניתם פרקטים ומי מתקין לכם פרקטים זה איך להתכונן כדאוי לקראתם כדי לאפשר התקנה טובה יעילה ומהירה ולהבטיח תוצאה טובה.

 

דוגמא קטנה לכך למעשה היא ההמלצה שלנו על כיסוי בקרטון. אם עוד לא נכנסתם לבית הרי בעלי מקצוע שונים צריכים לפקוד את הבית שלכם כמו ואפילו המובילים ביום ההובלה עלולים לגרום נזק לפרקטים החדשים שלכם. אז פעולה נוספת קטנה לאחר ההתקנה כמו כיסוי בקרטון של השטח תבטיח את הפרקטים שלכם. שווה לא ?

 

פתחנו בפתגם הידוע שמי שטורח בערב שבת אוכל בשבת שהכוונה שלו להתכונן ולהכין מראש כדי להנות אחר כך. זה בדיוק נושא המאמר שלנו על פרקטים. להסביר לכם מה כדאי לבדוק, לעשות ולהכין לפני שאתם עושים פרקטים בבית שלכם. אם תדאגו להכנות הנדרשות לפני התקנת הפרקטים תבטיחו שהכל יתנהל בקלות במועד וכמו שצריך ושהתוצאה תהיה פרקטים לתפארת ועבודה נהדרת.

 

יש דברים שטוב וכדאי לדעת, אם גרים כבר בבית ויש רהיטים וחפצים וגם אם עומדים להרכיב פרקטים בבית חדש שנמצא בבנייה.

 

 

 

 

יורם פרקט מכירה והתקנה

 

טל: 050-9911998

 

מראשוני ענף הפרקטים בישראל

 

 

 

 

 

©  כל הזכויות שמורות ליורם פרקט

 

 

 

 

 אודות מחבר המאמר:

יורם פרקט מומחה לפרקטים עוסק מזה שנים רבות בשיווק מכירה והתקנת פרקטים מכל הסוגים מעניק שירות ויעוץ לבית הלקוח 050-9911998

http://www.yoramparcet.022.co.il/דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר פרקטים איך להכין את הרצפה לקראתם תגובות למאמר פרקטים איך להכין את הרצפה לקראתם

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר פרקטים איך להכין את הרצפה לקראתם. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא בית, צרכנות ושיפוצים

חיפוי על ידי פרגולות אלומיניום
בניין שקט – מדוע זה כל כך חשוב
בדק בית - חברת בדק בית
שמאות מקרקעין במהלך בדק בית
בדק בית - איתור כל בעיה
בדק בית - ליקויים
בדק בית – החשיבות
בדק בית ומצב הנכס
בדק בית ומצב הדירה
מהו בדק בית?
בדק בית - הבדיקות המיוחדות
בדק בית- שלב אחר שלב
בדק בית והסיוע המשפטי
דודי שמש וחשמל לחימום המים
כלוב הטסה – חינוך ואילוף

הנך נמצא כאן: פרקטים איך להכין את הרצפה לקראתם.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.