אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » הרחקת יונים » כל העובדות על הדברה אורגנית וכן הדברה טבעית

כל העובדות על הדברה אורגנית וכן הדברה טבעית

מחבר המאמר: ran_avraham
פורסם בקטגוריה: הרחקת יונים
המאמר נקרא 435 פעמים
תאריך פרסום: 23.08.11
גרסת הדפסה | 1 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


הדברה אורגנית מקצועית והדברה אורגנית לשימוש עצמי

במאמר זה נדון בהבדל בין הדברה אורגנית והדברה אקולוגית מקצועית לבין הדברה בתכשירים ביתיים שניתן לרכוש באופן עצמאי בסופר מרקט או בחנות הטבע הקרובה לביתך.

בשנים האחרונות עבר העולם למגמה של העדפת הגישה האורגנית והאקולוגית. ניתן לראות זאת בכל אורחות החיים: במזון, בתכשירי ניקיון, תחבורה וכו'. כך גם בתחום הדברת המזיקים עברנו להדברה אורגנית ולהדברה אקולוגית.

במקביל להתפתחות בתחום ההדברה האורגנית וההדברה האקולוגית המקצועית, כתוצאה מהקדמה, ההתפתחות הטכנולוגית ובעיקר דרישת השוק, התפתחה גם הדברה אורגנית וההדברה האקולוגית לשימוש עצמי – עשה זאת בעצמך.

לפני שנדון בהבדל בין הדברה טבעית בשיטת עשה זאת בעצמך – הדברה שאינה מקצועית, לבין ההדברה המקצועית, נשאלת השאלה, מה ההבדל בין הדברה אורגנית להדברה אקולוגית להדברה טבעית והדברה ירוקה?

באופן רשמי אין הבדל מאחר ואין הגדרה רשמית הקובעת מהי הדברה אורגנית או מה היא הדברה אקולוגית. למעשה אין כל רגולציה בתחום ואין תקנות שקובעות מתי הדברה יכולה להיקרא הדברה אורגנית, אקולוגית, טבעית או ירוקה.

בפועל, חברות ההדברה מכנות את ההדברה שהן מציעות בכל מיני שמות. כך למשל, חברה שמעניקה שירותי הדברה ירוקה יכולה להשתמש בחומרים זהים לחלוטין לחברה שמעניקה שירותי הדברה אקולוגית ולחברה שמעניקה שירותי הדברה אורגנית  ו/או הדברה טבעית. אי לכך,  חשוב לתחקר את החברה ולהבין מדוע הם מכנים עצמם בשם הדברה אורגנית או הדברה אקולוגית ומה מייחד אותן. החברות הירוקות האמיתיות משתמשות בתכשירי הדברה מקצועיים המבוססים על הצומח, תכשירים ללא ריח וללא נדיפות.

אחת הבעיות היא שחלק מחברות ההדברה הירוקות משתמשות בחומרים לשימוש עצמי שניתן לרכוש לבד בסופר מרקט ומטעות בכך את ציבור הלקוחות. תכשירים אלה פחות יעילים, הם חלשים באופן משמעותי ביחס להדברה מקצועית ולכן ניתן גם לרכוש אותם לבד וכמובן להשתמש בהם באופן עצמאי מבלי לעזוב את הבית ומבלי להשתמש במסיכה. כתוצאה מכך, מציגות אותן חברות ההדברה כהדברה אורגנית או הדברה אקולוגית שאינה מסוכנת וניתן להשתמש בה ללא מסיכה ומבלי לעזוב את הבית. הלקוח שמבקש להזמין הדברה מקצועית ומשלם עליה ממיטב כספו, מקבל הדברה בתכשיר לא מקצועי  כגון K 300 שיכול היה לרכוש במדף הסופר מרקט בכמה עשרות שקלים בלבד.

המדף בסופר מרקט עמוס לעייפה בתכשירי הדברה ביתיים, חלקם מתקראים אקולוגים. ביניהם ניתן למצוא את התכשירים הבאים: K 300, ביי ביי באג, אוראנג' גארד, ברקן ועוד.  חשוב לציין כי כל התכשירים הללו ללא יוצא מן הכלל מכילים רעלים מסוכנים עם אזהרות של המשרד להגנת הסביבה על התווית. כאן נציין את ההמלצה החשובה ביותר: תמיד לקרוא את התווית שאושרה על ידי המשרד להגנת הסביבה. תכשירים אלה נמצאו בחלקם יעילים מאוד לטווח הקצר, אי לכך יש צורך להשתמש בהם שוב ושוב באזור הנגוע.

ועכשיו לשאלה, מה ההבדל בין ההדברה האקולוגית וההדברה האורגנית המקצועית להדברה הלא מקצועית שניתן לבצע באופן עצמאי. התשובה פשוטה ביותר, הדברה מקצועית יעילה לאין ארוך מהדברה ביתית לא מקצועית. ההבדל העיקרי הינו בשארתיות של החומר וביעילות שלו לטווח ארוך. הדברה מקצועית טובה ויעילה לפחות לשנה שלמה. הדברה לא מקצועית מחייבת שימוש חוזר אחת לפרק זמן קצר.

אז כיצד ידע הלקוח הפרטי להבחין בין הדברה אורגנית ו/או הדברה אקולוגית מקצועית להדברה בחומר בייתי ולא מקצועי?

למעשה משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה כבר עשו עבורנו את העבודה. החומרים המקצועיים מאושרים לשימוש על ידי מדבירים מוסמכים בלבד ואילו את התכשירים הלא מקצועיים ניתן לרכוש גם בחנות המכולת השכונתית. הדרך הפשוטה ביותר היא לבקש מהמדביר להציג בפניכם את הבקבוק המקורי של חומר ההדברה ולבחון את התווית. כאשר חברת ההדברה האורגנית או האקולוגית משתמשת בחומר הדברה אורגנית מקצועית, יהיה כתוב על התווית:

 "אין למכור תכשיר זה למי שאיננו בעל היתר רעלים או היתר הדברה בתוקף מאת המשרד לאיכות הסביבה. השימוש והיישום של התכשיר מותרים לבעלי היתר הדברה לחרקים בלבד".

כאשר מלל זה מופיע על התווית, זה אומר שמדובר בחומר הדברה מקצועי ויעיל.

ניקח לדוגמה את תכשיר ההדברה הלא מקצועי K 300. תכשיר זה הוכח במשך השנים כיעיל ביותר כנגד תיקנים ונמלים בריסוס ישיר על החרק. תכשיר הדברה זה הינו נפוץ ביותר וניתן לרכוש אותו כמעט בכל מרכול שכונתי.

היתרונות של השימוש בתכשיר לא מקצועי מסוג זה:

    • אין צורך במדביר מקצועי. • אין צורך לצאת מהבית. • אין צורך ללבוש מסכה (למרות שכדאי). • הדברה זולה בעלות של כמה עשרות שקלים.

למי שמבקש הדברה יעלה לטווח הקצר מבלי לצאת מהבית, מבלי להשתמש במסכה ומבלי להוציא מאות שקלים, הדברה ביתית ולא מקצועית זו היא המומלצת ביותר.

ישנן חברות הדברה שמשתמשות בחומרי הדברה לא מקצועיים שנרכשו בסופר מרקט ומציגות את ההדברה כהדברה אורגנית או הדברה אקולוגית או הדברה טבעית. במקרה זה יש כאמור מן ההטעיה של הלקוח אשר שילם ממיטב כספו עבור הדברה אורגנית מקצועית ובמקום זאת קיבל הדברה בתכשיר ביתי ולא מקצועי.

כמה כלים חשובים לאבחנה בין הדברה מקצועית להדברה שאינה כזו:

    • מדביר מקצועי תמיד ירסס עם מסיכה, גם בתכשירים טבעיים ללא ריח שאינם נדיפים! • בהדברה מקצועית, תמיד צריך לצאת מהבית אחרי הריסוס – למעט בחומר הדברה אורגנית והדברה אקולוגית שמאפשר לחזור לחדר מרוסס מיד עם התייבשות החומר. אבל עדיין יש לצאת מהבית. • תכשיר הדברה מקצועי נמכר אך ורק למדבירים מקצועיים ולא לציבור הרחב. מומלץ לשאול את חברת ההדברה האקולוגית או האורגנית אם גם מי שאינו מדביר מוסמך יכול לרכוש את התכשיר ולהשתמש בו בעצמו.

לסיכום, יש מי שמתאימה לו הדברה אורגנית והדברה אקולוגית מקצועית, לעומת זאת יש מי שמתאימה לו יותר הדברה אורגנית לשימוש עצמי שאינה מקצועית. חשוב לדעת מה בדיוק מזמינים ועל מה בדיוק אנחנו משלמים. זה לא נעים לגלות שהזמנת חברת הדברה מקצועית ובסופו של דבר ריססו לך את הבית בתכשיר כגון K 300.אודות מחבר המאמר:

הדברה אורגנית

הדברה טבעית

 דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר כל העובדות על הדברה אורגנית וכן הדברה טבעית תגובות למאמר כל העובדות על הדברה אורגנית וכן הדברה טבעית

03.02.13 בשעה 21:58, על-ידי חברת ניקיון
מומלץ

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא הרחקת יונים

הרחקת יונים במרחק שיחת טלפון אחת
כל העובדות על הדברה אורגנית וכן הדברה טבעית
מושגים ל: מרחיק יונים מתחיל בנושא: הרחקת יונים

הנך נמצא כאן: כל העובדות על הדברה אורגנית וכן הדברה טבעית.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.