אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » רפואה משלימה » הומאופתיה וילדים

הומאופתיה וילדים

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: רפואה משלימה
המאמר נקרא 979 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיהומאופתיה וילדים

מאת חיים שטיינברגר - הומאופתיה קלאסית

הומאופתיה מטפלת בילדים בהצלחה רבה, הצלחה גדולה יותר מזו שהומאופתיה משיגה בטיפול במבוגרים. הסיבה העיקרית להבדל בין ילדים ומבוגרים בהשגת התוצאות בטיפול הומאופתיה, נעוצה בחיוניותו הבתולית של 'כוח החיים' ( ה – Vital Force ) בילדים. חוזקו של 'כוח החיים' הוא בדרך כלל גבוה יותר בילדים, כי כוח החיים טרם הספיק להיפגע מתלאות החיים, ממחלות כרוניות ומשימוש יתר בתרופות קונבנציונליות. כול המפגעים האלה שמניתי השאירו כך או אחרת את רישומם על אוכלוסיית המבוגרים ועוד יותר על אוכלוסיית הקשישים. לרוב, ככול שגילנו גבוה יותר 'כוח החיים' חלש יותר וטיפול הומאופתיה שממריץ את 'כוח החיים' נתקל בקשיים רבים יותר.

הומאופתיה כוח החיים וילדים

לילדים בדרך כלל, יש 'כוח חיים' חזק מאד ולכן הם גם מפתחים מהר מאד חום גבוה בכול מחלה אקוטית גם אם היא מינורית. חום ( Fever ) הוא סימפטום שתפקידו לאפשר לגוף, ולמנגנוני הריפוי שלו, להגיב הכי מהר והכי טוב לפלישת מיקרואורגניזמים, חיידקים או וירוסים . מבוגרים שאינם מפתחים חום במחלות אקוטיות כגון: דלקת גרון, שפעת, שלשולים... מחלתם קשה יותר ונמשכת זמן רב יותר, ומעידה על 'כוח חיים' מוחלש. ילדים גם נדבקים מהר יותר מכול מיני מחלות וירליות או חיידקיות, בדרך כלל בגלל שהם טרם הספיקו לפתח את מרבית סוגי הנוגדנים. גם הטיפולים בתרופות קונבנציונליות כגון : אנטיביוטיקה, משפיעות חזק ומהר יותר על תינוקות וילדים בהשוואה למבוגרים, ומקצרות את משך "המחלה". 'כוח החיים' של ילדים כאמור הוא לרוב חזק ולכן מנגנוני הריפוי שלהם פועלים מהר ובעוצמה, זאת הסיבה לכך שתרופות הומאופתיה שתפקידן להמריץ את כוחות הריפוי של החולה, פועלות בצורה מיטבית על תינוקות וילדים, ולכן סיכויי הצלחתו של טיפול הומאופתיה בתינוקות וילדים, גדולה לעין שיעור מסיכויי הצלחתו של טיפול הומאופתיה במבוגרים, שחלקם סובל ממחלות כרוניות שונות ומנזקי התרופות הקונבנציונליות הנלקחות באופן כרוני לאורך שנים.

מתי ילדים מגיעים לטיפול הומאופתיה

תינוקות וילדים בישראל, מגיעים בדרך כלל לטיפול הומאופתיה רק אחרי שהרפואה הקונבנציונלית לא עזרה להם במשך זמן ממושך, לרוב זה באותם מיקרים שבהם לרפואה הקונבנציונלית אין פתרון מרפא, אלא תרופות מקלות ולפעמים במקרים מסוימים בהם התרופות הקונבנציונליות רק הרעו את המצב או סבכו אותו . שני דברים עיקריים תורמים לכך שלטיפול הומאופתיה מגיעים במצב הזה עם הפציינט(ית) הקטן(ה), הגורם הראשון הוא עובדת קיומם של קופות חולים שעלותם היא מזערית ודיפרנציאלית ( תלויה בהכנסות המשפחה ), והגורם השני הוא חוסר מודעות בסיסית לטיפול הומאופתיה, מרבית האנשים בישראל אינם יודעים או מבינים מהי הומאופתיה ? ישנן מדינות בהן המודעות לטיפול הומאופתיה גדולה יותר כגון: הודו, יוון, ברזיל, אנגליה, אוסטרליה.... ועוד. משפחת המלוכה באנגליה מטופלת כולה בעזרת הומאופתיה והמלכה האם, אינה זזה לשום מקום ללא קיט תרופות הומאופתיה, אבל נחזור לנושא המאמר.

איבחון הומאופתיה בילדים

תינוקות וילדים מגיעים למטפל הומאופתיה בדרך כלל עם אחד ההורים או אם שניהם, מה שמאפשר למטפל הומאופתיה לקבל את מירב האינפורמציה הרלוונטית לגבי הפציינט הקטן, במיוחד אם מדובר בתינוק או ילד עד גיל 3 שנים. מגיל 4 יכול כבר מטפל הומאופתיה להיעזר בפציינט עצמו ולשמוע גם ממנו חלק מתלונותיו אך בעיקר לצפות בו ובהתנהגותו במהלך הראיון. ילדים הם עפ"י רוב חסרי סבלנות ומטפל הומאופתיה צריך למצוא לא פעם דרך להעסיק אותם , למשל עם דף וצבעים או עם צעצועים מעניינים, לפעמים אחרי שמטפל הומאופתיה מיצה את הצורך בהתבוננות בפציינט(ית), הוא עשוי לבקש מאחד ההורים להוציא את הילד מהקליניקה ולהמתין איתו בחוץ, בכדי שההורה האחר יוכל למלא את החסר בסיפור אודות התינוק/הילד ללא הפרעות. לרוב תישאר האימא היות ובדרך כלל היא מכירה יותר את מאפייניו של התינוק/הילד, מה שיאפשר למטפל הומאופתיה לקבל פרטים גם על תקופת הריונה של האם ולידתו של התינוק/הילד, פרטים חשובים ורלוונטיים מאד למאפייניו ומחלתו של הפציינט הקטן. בתום הראיון יישאר למטפל הומאופתיה לנתח את המקרה ולהחליט על תרופת הומאופתיה המתאימה ביותר.

תרופות הומאופתיה לילדים

איך מתאימים תרופת הומאופתיה לתינוקות וילדים חולים ? סוגיה זאת היא הנושא המרכזי בטיפול הומאופתיה, שכן ברפואת הומאופתיה אלפי תרופות הומאופתיה ( כולן עשויות מחומרים טבעיים, ללא כימיקלים מסונתזים ) , וכול תרופת הומאופתיה מתאימה לתינוק או לילד מסוים עם מאפיינים מסוימים, סימפטומים מסוימים והתנהגות מסוימת וייחודית. לעשרה תינוקות או ילדים שונים הסובלים לדוגמא מ"מחלה זהה", למשל אסתמה , תצטרך הומאופתיה קרוב לודאי להתאים 10 תרופות הומאופתיה שונות בהתאם למאפייניו הנפשיים והכללים של אותו תינוק/ילד. מטפל הומאופתיה חייב להבין מיהו התינוק או הילד שלפניו, האם הוא תינוק ילד בכיין? האם רוצה כול הזמן לידיים של אימא ? האם הוא נרגע בתנועה, כשמטיילים איתו ? האם חדר חם מחמיר את הרגשתו ? האם אוויר צח משפר את הרגשתו ? או אולי להפך. האם הוא תינוק/ילד עקשן שלעולם לא יוותר על רצונו ? האם הוא תינוק/ילד תזזיתי חסר מנוחה ? האם תינוק/ילד שיודע להעסיק את עצמו ? סקרן ? פטפטן ( מרבה לדבר ) ? מניפולטיבי ? אלים ? תחרותי ? אוהב מוסיקה ? האם יש לו בעיות של קשב וריכוז בגן, בביה"ס ? היפראקטיבי ? חנון או לפלף שכולם מציקים לו ? ממה הוא פוחד, מקומות סגורים? גבוהים ? מחיות ? מפלצות ?....... ועוד ועוד.

רק אחרי שמטפל הומאופתיה מבין את מאפייניו הנפשיים העיקריים של התינוק/הילד יחפש מטפל הומאופתיה מאפיינים כלליים נוספים כגון: האם התינוק/הילד מזיע הרבה ? בלילה ? איפה, בעורף, בבית השחי, בפנים, בידיים ? האם בדרך כלל קר לו ? חם לו ? מה הוא אוהב לאכול באופן מיוחד ? מהו שונא לאכול ? האם שותה הרבה ? איך בכמויות או בשלוקים קטנים ? איך הוא ישן, על הגב ? הבטן ? הצד ? איזה צד ? ..... ועוד ועוד .

אחרי שמטפל הומאופתיה קיבל והבין את מרבית מאפייניו החשובים של הפציינט הקטן ואת התלונה העיקרית שהביאה את ההורים אליו, ( ז"א ממה סובל הילד ? ): פריחה שאינה חולפת או חוזרת על אף הטיפולים הקונבנציונליים, שיעול שמתעקש לא לחלוף, בכי בלתי פוסק ( ללא סיבה כביכול ) שרק מחריף עם הזמן, אסתמה, שלשולים חוזרים ונשנים שהרפואה הקונבנציונלית לא יודעת להסביר, עצירות כרונית, בעיה אקוטית כגון דלקת ריאות, היפראקטיביות עם בעיית קשב וריכוז ...... ועוד ועוד. רק אז אחרי שמטפל הומאופתיה הבין את מאפיינו של הפציינט, יצליב מטפל הומאופתיה ( באמצעות ניסיון מצטבר רב או באמצעות תוכנת הומאופתיה ממוחשבת ), את מאפייניו הנפשיים של הילד ואת מאפייניו הכללים ואת הסימפטומים הפיסיים מהם סובל הפציינט הקטן אל מול אלפי תרופות הומאופתיה שב'מאטריה מדיקה' ( ספר תרופות הומאופתיה ) . התוצאה תעלה מספר מצומצם של תרופות הומאופתיה אפשריות, שביניהם יצטרך מטפל הומאופתיה לעשות אבחנה מבדלת ולהגיע אל תרופת הומאופתיה המיטבית שתרפא את המקרה של הפציינט(ית) הקטן(ה).

ניתן 3 דוגמאות לטיפול הומאופתיה שאני מבקש לא לעשות בהן שימוש ולא לנסות לטפל בתינוק/הילד ללא הנחיות מדויקות של מטפל הומאופתיה קלאסי מוסמך כי למרות שלכאורה הדוגמאות בהמשך ברורות, עדיין קיימים נינואנסים עדינים בין תרופת הומאופתיה אחת לתרופת הומאופתיה שניה ונדרש מטפל הומאופתיה טוב כדי לעשות את האבחנה המבדלת בצורה מיטבית, מי שלמרות אזהרה זאת יטפל בילדיו על בסיס הדוגמאות למטה, יעשה כך רק על אחריותו האישית בלבד ולא יוכל בשום פנים לבוא בתביעות כלשהן לכותב המאמר.

דוגמאות לטיפול הומאופתיה בילדים

הפציינט ילד בן 3 שנים, סובל מעצירויות מתמשכות והתפתחותו עד כה הייתה איטית, הוא איחר מאד ללכת, איחר מאד לדבר, המרפסים בראשו נסגרו באחור רב... הילד שמנמן, ראש גדול מהרגיל, מזיע בערפו בשנתו בלילה. הוא ילד סקרן שיודע להעסיק את עצמו ( יושב שעות על השטיח ומשחק ), הוא ילד עקשן שאינו מוותר, כשהוא רוצה או לא רוצה משהו, בדרך כלל ישיג את מבוקשו, הוא אוהב מאד ביצים, מבקש ביצה בכול הזדמנות ..... ועוד. ילד כזה קרוב לוודאי זקוק ל – Calcarea Carbonica שהיא תרופת הומאופתיה ממשפחת המינרלים – סידן פחמני.

תינוקת בת 8 חודשים, מרבה לבכות עם התקפים של בכי היסטרי, נרגעת רק כשנלקחת אל זרועות האם ( לא נרגעת כשמורמת ע"י אחרים ). חדר חם מחריף את תלונותיה ( מרבה לבכות ), שיפור מדהים כשהיא נחשפת לאוויר הפתוח בטיולי עגלה ( תנועה ), נרגעת גם כשמנדנדים אותה על מושב מתנדנד. כאבי בטן מוחרפים אחרי אוכל מוטבים אחרי "יציאה", מוטבים גם כשלוחצים על בטנה או כשמקרבים את רגליה אל בטנה. צואה עם ריח חריף המקלפת את העור באזור פי הטבעת. תינוקת כזאת זקוקה קרוב לוודאי ל – Pulsatila שהיא תרופת הומאופתיה ממשפחת הצמחים – עשויה מפרח הכלנית.

ילד בן 4 שנים, היפראקטיבי, תזזיתי חסר מנוחה. קופץ ממקום למקום, עובר מפעילות לפעילות לא מסיים אף אחת. תמיד ממהר, חסר סבלנות. מרבה לשקר ולרמות, מניפולטיבי. ילד הרסני שובר צעצועים וקורע ספרים. לא אוהב שנוגעים בו ולא אוהב צבעים חזקים. עקשן ולא צייתן. אוהב מאד מוסיקה ורוקד לצלילי כול מוסיקה מושמעת. לעיתים צוחק בפראות. ילד כזה זקוק קרוב לוודאי ל – Tarentula , תרופת הומאופתיה ממשפחת בעלי החיים – עשויה מארסו של עכביש דרום אמריקאי ענק.

הומאופתיה לילדים, ללא כימיקלים, הומאופתיה לילדים ללא סטרואידים, הומאופתיה לילדים ללא אנטיביוטיקה. הומאופתיה לילדים בתרופות טבעיות בלבד, הומאופתיה לילדים ללא תופעות לוואי.


אודות מחבר המאמר:

LoadSEO חברת מתמחה ב -"קידום אתרים" באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר Info@LoadSEO.co.ilדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הומאופתיה וילדים תגובות למאמר הומאופתיה וילדים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר הומאופתיה וילדים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

החיים החברתיים הסודיים של כינים: הצצה אל העולם של הראש
עצירות: אתגר שלא נאמר
איך להתגבר על עייפות כרונית?
יתרונות האובליפיחה
רפלקסולוגיה וסרטן
דיקור סיני להרזיה – וויסות טבעי של תחושת הרעב
תחזית בריאה: איך מזג האוויר משפיע על הבריאות שלנו
דיקור סיני לבעיות פוריות – מה הכי נכון בשבילי?
דיקור סיני לכאבי גב – מה באמת עוזר?
איך להקל על ורטיגו?
מתי תזדקקו לניתוח בברכיים?
האם דיקור סיני יעיל בטיפול בכאבים?
5 דרכים להורדת נקודת חן
טיפול בחרדות באמצעות נוירופידבק
נגיף הקורונה הסיני: תעודת זהות

הנך נמצא כאן: הומאופתיה וילדים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.