אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » רפואה משלימה

רפואה משלימה

מאמרים בנושא רפואה משלימה, הכוללים מידע בנושא טיפולי רפואה משלימה, על היבטם השונים.

מהי החשיבות של העלמת ורידים
הופעתם של ורידים ברגליים ודליות יכולה להתרחש אצל גברים ונשים בגלל מספר סיבות.
זאת תופעה מוכרת וידועה כבר שנים רבות, והיא זוכה למספר כינויים, כמו "דליות", "ורידים בולטים ברגליים" ו"ורידים ברגליים".

זהירות מתעשיית החלב ומוצריו וצריכתם
באדיבות תעשיית החלב ומוצריו בישראל ובעולם ולאור הנתונים המחקרים המדעיים אודות התזונה ובריאות אזרחי ישראל וצרכני החלב ומוצריו צפויים לעתיד עגום וכאב מאוד , בגלל החינוך והלימוד לצריכת חלב ומוצריו .

דיקור ילדים
מהם דרכי הטיפול לילדים אותם מציעה הרפואה הסינית.
קרן סיטבון מ"דרך המשי" - מרכז לרפואה משלימה בפרדס חנה מתארת את השיטות ולמה הן יכולות לעזור.

הומאופתיה – לטפל בגוף ובנפש
אנשים שלא מגיעים מעולם ההומאופתיה תוהים לעצמם מהו בעצם הרמדי? הרמדי הוא שם לתרופה שנרקחת עבור מטופל. הרמדי'ס עשויים מחומרים אשר נלקחים מהטבע, כלומר, מעולם החי, מעולם הדומם וכן גם מעולם הצומח.

אבחון ביומטרי - פתרון נפלא
אדם צריך להכיר את עצמו כמה שהוא יכול על מנת שהוא יוכל לבצע את הבחירות החשובות שעליו לבצע בחיים, כמו מה הוא רוצה ללמוד ובמה הוא רוצה לעבוד, אך השאלה היא איך לעשות את זה?

הרבליסט קליני – הכל על רפואת צמחים
רפואת צמחים עושה שימוש במרכבי כל צמח ללא התערבות תהליכים כימיים שונים. הרבליסט קליני מציע פתרון טבעי למגוון סמפטומים פיזיים ונפשיים, על פי התפיסה כי טבעי - זה בריא.

ג'קוזי לבריאות האדם, האמנם?
רבים מכירים את הג'קוזי אך מעטים מאוד יודעים שאותה אמבטיה קטנה שעושה "בועות" מועילה ועוזרת לבריאותינו.

טיפול באנדומטריוזיס וכאבי מחזור בדיקור סיני
סיכום מחקר הבודק את יעילות הטיפול באנדומטריוזיס וכאבי מחזור בדיקור סיני

פורטל ASPA- ערב רומנטי בספא
זוגיות היא דבר נפלא המורכב ממספר רב של אלמנטים. אהבה, כבוד הדדי, חום והרבה מאוד חוויות משותפות נעימות. אחת מהחוויות המשותפות המומלצות ושכיחות בקרב זוגות אוהבים היא ביקור במכון ספא. ביקור במכון ספא מרגיע את הגוף ואת הנפש

פורטל ASPA- עיסוי רקמות מיועד לכולם ולא רק לספורטאים
עיסוי רקמות עמוק הוא העיסוי שמיוחס לספורטאים - משום שיש בו היבט טיפולי יותר מאשר פינוק. העיסוי מחמם את הנקודות האסטרטגיות של השרירים - הגידים והרצועות, מגיע אל השכבות הפנימיות של העור עד לשלד העצמות

טיפול בדלקות פרקים בראיית הרפואה הסינית
דלקות פרקים היא תופעה נפוצה באוכלוסיה הבוגרת בעולם המערבי והיא מתבטאת בצורה שונה אצל כל מטופל. מאמר זה מסביר את התייחסותה של הרפואה הסינית לדלקות פרקים ואת הטיפולים המוצעים על ידה לפתרון הבעיה.

עוברים גיל המעבר עם רפואה סינית
איך רפואה סינית עוזרת אישה בגיל המעבר? בעקבות טיפול בדיקור סיני ונטילת צמחי מרפא מתרחשים תהליכי התחדשות ואיזון אנרגטי אשר מעדנים בצורה משמעותית את תופעות הלוואי של גיל המעבר.

תרופות סבתא - מזקן ועד טף
תרופות סבתא מרקחות ביתיות שאנשים החלו לרקוח בבית לפני עשרות שנים. בעוד העולם המודרני כיום משתדל לקבל את הרפואה המשלימה שהגיע אלינו מהמזרח היו כאלו אנשים רבים שקיבלו על עצמם מתכונים עתיקים שעברו במשך שנים רבות אשר במינון הרצוי מסייעים להתגבר על כאבים נפוצות ותחלואים שונים.

פינוק לאישה בהריון
תקופת ההריון הינה מדהימה, מרגשת וייחודית, אך לעיתים קרובות גם קשה ומתסכלת; עליה במשקל, בחילות, תחושה של אי נוחות, דאגה תמידית לקטנטן המתפתח והפרעה בלתי נמנעת בחיי היום יום הינם רק חלק מהתופעות עימן צריכה להתמודד כל אישה הריונית לאורך כמעט שנה.

כיצד עיסוי שוודי נעשה?
כל קושי שאנחנו מתמודדים עימו בחיי היום - יום נצרב בתוך רצועות הזיכרון שבגוף. הזיכרונות הנעימים וגם אילו שאינם נעימים, ואלו האחרונים יכולים להיות בעלי השפעה שלילית על הגוף ועל הנפש. כך נוצרות עם הזמן חסימות רגשיות, דלקות בגוף, לחץ וחרדות, שרירים תפוסים ועוד.

גיל המעבר והרפואה הסינית
הרפואה המערבית בניגוד ל-רפואה סינית אומרת – מכיוון שאין מספיק אסטרוגן הבה ונשלים אותו, לשם כך היא מציעה הורמונים סינטטים או פיטו-אסטרוגניים (הורמונים צמחיים) כגון קוהש שחור, רימון ועוד..

מה היא התמקדות לאדם שלא מכיר את השיטה?
מה היא גישת ההתמקדות. במאמר יש ניסיון באמצעות סיפור ודימוי לתת תחושה של תהליך ההתמקדות. זוהי גישה לטיפול עצמי הניתן ללמידה.

מומלץ ללכת ללמוד רפואה טבעית – דווקא בתקופה זו!
בין המושגים בעלי הפוטנציאל הכלכלי הרב במידה הרבה ביותר בימינו בתרבות העכשווית ובציבור המודרני הינו הקונקשן בין הגוף והנפש.

טיפולים אלטרנטיביים ומשלימים לחולי סרטן הריאות
אין טיפול שיכול להחליף את הטיפול הקונבנציונאלי עבור חולי סרטן הריאות אך ישנן דרכים רבות על מנת להקל על תסמינים הן של המחלה עצמה והן של תופעות הלוואי עקב הטיפולים ולהשלים את הטיפולים המוכרים.

מנה אחת מהכדורים הקטנים האלו ואני מבריא?
התפיסה המרכזית בטיפול היא שלא התרופה היא זו שמרפאה (ואז אנו תלויים בה) אלא מעוררת את כוחות הריפוי שבגוף, על מנת שיפעלו ויחזירו את האדם למרכז בריאותו תוך בקרה על התוצאות הרצויות, בתפיסה מערכתית שלמה, כלומר לא טיפול בסימפטום בלבד, אלא במקור הבעיה תוך התייחסות לשלם ולא לחלק.

רפואה אלטרנטיבית – דיקור סיני למגוון בעיות וכאבים
דיקור סיני הוא טיפול בעזרת מחטים לריפוי מחלות שהחל בסין כבר לפני אלפי שנים. רק במאה העשרים חדרה שיטת זו אל התרבות המערבית וכיום היא נחשבת בארץ כרפואה משלימה לרפואה הקונבנציונאלית.

דרך לטיפול בגוף והיא ספא
דרך לטיפול בגוף והיא ספא

בשנים האחרונות המודעות לבריאות הגוף הולכת וגוברת, ואנשים רבים מחפשים דרכים שונות על מנת לשמור על בריאות גופם.

המלצות ייחודיות להמשך הקיץ
בחודש יוני הקיץ כבר בהחלט כאן, כבר בהחלט מורגש.הניוזלטר הקודם עסק בהמלצות תזונה לקיץ, הפעם יעסוק הניוזלטר בהמלצות נוספות מכיוון שונה:

בודקים לעומק עייפות כרונית
ישנן הרבה תופעות בריאותיות שאנשים סובלים מהן ואין להן מרפא. אחת מהתופעות האלה היא עייפות כרונית, אשר אנשים רבים מתלוננים עליה.

כל מה שרציתם לדעת על ארומתרפיה
ארומתרפיה זהו תחום בתוך רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית, אשר מתייחס לשיטות של ריפוי בעזרת שימוש בחוש הריח. שיטת הטיפול בארומתרפיה זו שיטת טיפול אשר קיימת כבר שנים רבות

רפואה סינית ובעיית הטחורים
איך רפואה סינית יכולה לטפל בטחורים? התברר שרפואה סינית לא רק תעזור להעלמות הטחורים, אלא גם תעזור למנוע היווצרותם. הכיצד?

סוג'וק- סגולת הריפוי אלטנרטיבית
מלבד משיטות הרפואה הנפוצות והמוכרות לנו בדרך כלל במשך שגרת היומיום, קיימות שיטות מרפא השייכות לתחום הרפואה המשלימה, שהופכת במשך בשנים האחרונות לאופציה יותר ויותר מועדפת עבור רבים מאתנו.

טיפולים אלטרנטביים
בעולם המודרני והמתקדם של היום, הפכה הרפואה האלטרנטיבית למוצאם של רבים, בעיקר בזכות העובדה כי מדובר בטיפולים טבעיים בעלי יעילות מוכחות במשך שנים רבות, המביאים לפתרונן של בעיות גופניות נפוצות באופן טבעי ומוחלט

צמחים- מרכיב משמעותי ברפואה המשלימה
תחום הרפואה המשלימה, שהופך בשנים האחרונות ללגיטימי ולמועדף בידי רבים, מציע בתוכו שורה של טיפולים ושיטות מרפא ייחודיות, המובילות למענה איכותי לשורה של מחלות, כאבים ותופעות שונות המתרחשות בגוף האדם

רפואה סינית
אחת מתורות הרפואה הקדומות והפופולאריות ביותר בעולם כולו, היא ללא ספק הרפואה הסינית. מדובר באחת מתורות הרפואה האמינות והמוכחות ביותר בעולם הרפואה כולו, כששיוכה המקצועי הוא לתחום הרפואה האלטרנטיבית

סוג'וק- סגולת הריפוי אלטנרטיבית
מלבד משיטות הרפואה הנפוצות והמוכרות לנו בדרך כלל במשך שגרת היומיום, קיימות שיטות מרפא השייכות לתחום הרפואה המשלימה, שהופכת במשך בשנים האחרונות לאופציה יותר ויותר מועדפת עבור רבים מאתנו.

טיפולים אלטרנטביים
בעולם המודרני והמתקדם של היום, הפכה הרפואה האלטרנטיבית למוצאם של רבים, בעיקר בזכות העובדה כי מדובר בטיפולים טבעיים בעלי יעילות מוכחות במשך שנים רבות, המביאים לפתרונן של בעיות גופניות נפוצות באופן טבעי ומוחלט

צמחים- מרכיב משמעותי ברפואה המשלימה
תחום הרפואה המשלימה, שהופך בשנים האחרונות ללגיטימי ולמועדף בידי רבים, מציע בתוכו שורה של טיפולים ושיטות מרפא ייחודיות, המובילות למענה איכותי לשורה של מחלות, כאבים ותופעות שונות המתרחשות בגוף האדם

רפואה סינית
אחת מתורות הרפואה הקדומות והפופולאריות ביותר בעולם כולו, היא ללא ספק הרפואה הסינית. מדובר באחת מתורות הרפואה האמינות והמוכחות ביותר בעולם הרפואה כולו, כששיוכה המקצועי הוא לתחום הרפואה האלטרנטיבית

דיקור סיני
אחד מהטיפולים הפופולאריים ביותר בקרב הרפואה האלטרנטיבית בכלל, ובקרב הרפואה הסינית בפרט, הוא דיקור סיני, כשנחשב בידי רבים אף לסמלה המובהק של הרפואה הסינית.

הרכיבה כמהנה.
הרכיבה כמהנה. הרוב המוחלט של האנשים מאמין שהאדם הוא בעל החיים האינטליגנטי ביותר מבין החיות,זה אמנם נתון נכון אך האדם אינו בעל החיים האציל ביותר, וישנם אנשים רבים שגם לקטגוריית האינטליגנציה לא מתאימים,ובקטגורית האצילות הרי שהסוס הינו החיה האצילה ביותר.

NLP ודמיון מודרך – הדרך לחיים טובים יותר!
תקציר: חולמים על חיים מאושרים באמת? רוצים לנהל תקשורת בונה וטובה עם סביבתכם? רוצים להגשים את המטרות שהצבתם לעצמכם בחיים בדרך חוויתית? כל זאת ועוד תוכלו לעשות בעזרת שיטת ה – NLP ודמיון מודרך.

אביב הגיע מיגרנה באה
ב - 21.3.12 התחילה באופן רשמי עונת האביב. עונת האביב מביאה איתה ימים ארוכים וחמים יותר.

NLP , דמיון מודרך – היה אדון לגורלך.
תקציר: מי מאיתנו אינו חולם להיות אדון לגורלו? לחיות חיים מאושרים ושלווים יותר, להגשים את חלומותינו ולהגיע ליעדים שאנו מציבים לעצמנו? בהמשך תוכלו לקרוא איך והיכן אפשר לעשות זאת בעזרת דמיון מודרך ו – NLP.

קשיי קשב וריכוז - פתרון מן הטבע
קשיי קשב וריכוז? יש פתרון אפקטיבי במיוחד, הישר מהטבע - אצה כחולה ירוקה

מאבחנים מעי רגיז
בעיות במערכת העיכול הן בעיות לא נעימות כלל אשר מהן סובלים אנשים רבים בישראל ובעולם כולו. יש הרבה מאוד סוגים של בעיות עיכול, כאשר אחד מהסוגי הבעיות הוא מעי רגיז, אשר גורם להרגשת אי נוחות גדולה ביותר למי שסובל ממחלה זו.

פילאטיס מכשירים וילדים.
היום אנשים רבים,נהיים יותר ויותר מודעים לחשיבות והיתרונות הלא מעטים שנותנת לכולם הפעילות ספורטיבית בחיי היום יום וכמה ההשפעה שלה מעולה לבריאותינו, כבר ידוע שכל מי שמשלב כושר גופנ

כיצד פועלת שיטת הפילאטיס?
אנו פוגשים לא פעם בבני אדם אשר מגלים התמכרות כלשהיא בעניינים כאלה ואחרים, ייתכנו כאלו בני אדם עם התמכרות למחשב, אתם יכולים לראות אותם מבזבזים שעות רבות במשך היום בישיבה אל מול המסך

קורסים למדריכי כושר -למי זה מתאים?
כל אדם באשר הוא מעוניין להשיג גו'ב בנושא הכדאי לכישורים וליכולות שלו, לפי כך הוא למעשה נצרך לעבור הכשרה בעיסוק שהוא נמשך אליו ומעורר בו עניין. בני אדם אשר יש להם גישה לצעירים יבחרו שטח החינוך, אנשים בעלי כישרון בתחום האומנות

פילאטיס מכשירים-מה זה בעצם?
בעולם המודרני בו כולנו חיים אנחנו נתקלים לפעמים בתופעות הגורמות לנזקים בריאותיים כמו למשל משקל יתר, בעיות לב וכו', משום כך יש חשיבות גדולה להקפיד על אורח חיים בריא ולשלב אף פעילות גופנית.

תטא הילינג
החיפוש אחר שיטות וטכניקות שיכולות לתרום רבות להרגשה האישית שלנו מפגיש אותנו לעתים עם עולם מיוחד במינו של תורות ריפוי

דמיון מודרך – לבחור בחיים במקום להתקרבן
תקציר: לרבים מאיתנו קשה לעשות שינוי בחיים. הפחד משינוי מסרס. דמיון מודרך- טכניקה יעילה בעלת תיקוף מדעי המוכיחה שאפשר גם אחרת. להפסיק להתקרבן ולשנות.

ספא לדתיים לכל אירוע
ספא לדתיים ממוקם באזורים אשר יש ריכוז גדול של קהילה דתית אשר אוהבת ורוצה להתפנק על פי מיטב המסורת. ספא לדתיים ממוקמים בירושלים ובמרכז הארץ. הייחודי שבספא לדתיים אפשר למצוא רק קהל דתי ונותני השירותים הם דתיים גם כן

עיסוי טוב מתחיל במיטת עיסוי טובה
הצעד הראשון בקריירה של כל מטפל או מעסה מתחיל הוא רכישת מיטת עיסוי. המאמר יתאר את הקריטריונים החשובים בבחירת מיטת העיסוי המושלמת.

רפואה אלטרנטיבית – פתרון מיוחד למבחר בעיות בריאות
בטקסט זה נבדוק כמה מן התחומים במסגרתם גישת הרפואה המשלימה פולשת לשטח של תורת הרפואה השגרתית.


עמוד 1 מתוך 4
[1]   [2]   [3]   [4]