אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » בריאות ורפואה » הזעת יתר ושאיבת שומן

הזעת יתר ושאיבת שומן

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: בריאות ורפואה
המאמר נקרא 1117 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 3 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי  

עבור אלו הסובלים מתופעה של הזעת יתר או לחלופין מהצטברות בלתי פרופוציונלית של שומן בגוף, מומלץ להתעניין בטיפול הזעת יתר וכן – שאיבת שומן.

שאיבת שומן הפכה לפעולה נפוצה בענף הרפואה האסתטית וניתן לעבור אותה בשני אופנים: על ידי שאיבה של ממש או על ידי המסת השומנים. שיטת שאיבת שומן באמצעות שאיבה היא השיטה המסורתית של שאיבה ונעשית בצורה פולשנית. במהלך הפעולה מוחדרת צינורית מתחת לעור וממיסה באמצעות חומר מיוחד את השומנים באזור הבעייתי. לאחר המסת השומנים הצינורית שואבת את הנוזל שהתקבל.

יש לציין כי  פעולה זו כרוכה בהרדמה מקומית או כללית וזה תלוי בגודל האיזור המטופל.

 

 באיבר אחד או מספר אברים מצומצם ניתן להסתפק בהרדמה מקומית. עם זאת, שאיבת שומן הנעשית על שטח נרחב בגוף או על מספר איברים גדול יש צורך בהרדמה מלאה. האיברים בגוף הנוטים בדרך כלל להצטברות שומן הם המותניים, הישבן והבטן. התופעה אינה אופיינית דווקא לבעלי עודף משקל אלא בהחלט יכולה להופיע בקרב אנשים ממוצעים במשקלם שעקב דיאטות חוזרות או הריונות וחוויות אחרות גופם השתנה ובחלק מסויים בו מופיעים יותר שומנים.

 

בנושא הזעת יתר יש לציין ראשית את שני הסוגים הנפוצים בתופעה: קיימת הזעת יתר כללית הנובעת מגורמים רגשיים כמו פחדים או מתח הנמשכים לאורך זמן או ספציפיים לסיטואציה מסויימת. הרקע להזעה זו הוא נפשי. לעומת זאת קיימת הזעת יתר שהרקע שלה הוא גנטי: כאן מדובר בתהליך גופני במהלכו ניתנת הוראה לקצות העצבים הסימפתטיים – האחראים להגברת הזיעה – להפריש יותר חומר המכונה אצטילכולין . הפרשה גדולה יחסית מחומר זה גורמת לתופעת הזעת יתר.

 

שתי השיטות הנפוצות לטיפול בהזעת יתר הן הזרקת בוטוקס וניתוח. הזרקת בוטוקס ידועה כשיטה מצליחה המשתקת את האיזור שבין העצב לבלוטות הזיעה ועקב כך לא מגיעה הוראת הפרשת הזיעה. היא יעילה לכל האיזורים ומומלץ לחזור עליה כל חצי שנה. כמו כן שיעור הסיבוכים ותופעות הלוואי נמוך ביותר. לעומת שיטה זו קיים ניתוח במהלכו נפגעות בלוטות הזיעה בבית השחי והוא מוגבל לטיפול בהזעה באיזור זה בלבד.  

 


אודות מחבר המאמר:

ask4דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הזעת יתר ושאיבת שומן תגובות למאמר הזעת יתר ושאיבת שומן

2011-05-18 בשעה 17:10, על-ידי nivm
הזעת יתר עלולה להיות תופעה בלתי נעימה ולהפריע לסובלים ממנה מבחינה רגשית וחברתית וכמובן – פיזית. מסיבה זו מוצעות שתי שיטות טיפול עבור הזעת יתר: הזרקת בוטוקס וניתוח.
שיטת הזרקת בוטוקס ידועה כבעלת אחוזי הצלחה גבוהים ונטולת סיבוכים. ההזרקה יעילה לתקופה של חצי שנה כך שניתן לקבל זריקה פעם בתקופה של שישה חודשים. יתרון נוסף של הזרקת הבוטוקס הוא שהיא עשוייה להתאים לכל האיזורים בגוף בהם מופיעה הזעת יתר. עיקרון הפעולה בשיטה זו שברגע שמרדימים את האיזור שבין בלוטות הזיעה לעצב המחובר אליהן, ההוראה המתקבלת מקצות העצבים להפריש את חומר הזיעה לא מגיעה לבלוטות וכך נמנעת הפרשת הזיעה או לפחות מופחתת באופן משמעותי. בראשית הטיפול עם הזעת יתר מסמנים את נקודות האיברים הסובלים מההזעה המוגברת ובעזרת מחט קטנה מזריקים את הבוטוקס מתחת לעור.
טיפול בתופעת הזעת יתר באמצעות ניתוח כרוך בפעולה פולשנית המתבצעת על ידי רופא המומחה בכירורגיה פלסטית.
לגבי שאיבת שומן – פעולה זו נועדה לסייע לאנשים הסובלים המצטברות שומן באיזורים מסויימים בגוף. לאו דווקא מדובר באנשים בעלי עודף משקל אלא פשוט בהצטברות שומן ספציפית באיזורים מסויימים כגון הבטן, הישבן והמותניים. גם כאן ניתן לבצע טיפול בשתי שיטות, כאשר האחת פולשנית והשנייה חיצונית.
שאיבת שומן הנעשית באופן פולשני היא למעשה שאיבת שומן קלאסית בה משתמשים בחומר מיוחד ממיס שומן. את החומר מחדירים לאיבר בו הצטבר שומן בעזרת צינורית המוציאה את החומר ממיס השומנים, ולאחר המסת השומן , שואבת את השומן המומס אל מחוץ לגוף.
שיטה זו מחייבת כמובן הרדמה, אך אין זו חייבת להיות הרדמה מלאה. דרגת ההרדמה תלוייה כמובן בשטח בו מתבצעת שאיבת שומן . אם מדובר בשטח מצומצם ניתן לבצע את השאיבה בהרדמה מקומית בלבד. במידה ופעולת שאיבת שומן נעשית במספר איברים או בשטח גדול יחסית בגוף, יהיה צורך בהרדמה כללית.
שיטת שאיבת שומן שנייה שאינה פולשנית היא המסת שומן בעזרת לייזר או אולטרה סאונד. בסוג טיפול זה לא מספיק טיפול אחד אלא יש צורך בסדרת טיפולים.

2011-05-18 בשעה 17:11, על-ידי nivm
שני טיפולים הנפוצים בתחום הרפואה האסתטית הינם טיפול עבור הזעת יתר וכן – שאיבת שומן.
הזעת יתר עלולה להיות תופעה מפריעה ובלתי נעימה במיוחד כאשר היא צצה במפגשים חברתיים ובסיטואציות מביכות. כך למשל כל לחיצת יד עלולה להוות מצב מביך של אלו הסובלים מתופעת הזעת יתר וכנ"ל לגבי ריחות בלתי נעימים העלולים ללוות את המזיע לאורך כל היום. ההזעה מופיעה בעיקר באיזור בית השחי, כפות הידיים ובאיזור המצח, אלא אם כן מדובר בהזעה ממוקדת הקשורה לגורמים תורשתיים . במקרה זה ההזעה עשוייה להופיע רק באיזור אחד בגוף או במספר איזורים מצומצם.
קיימים שני סוגי הזעת יתר – הזעה כללית והזעה ראשונית. להזעה הכללית יש רקע נפשי או רגשי והיא נובעת ממתח, פחדים או התרגשות. ההזעה הראשונית נובעת מגורם תורשתי האחראי בדרך כלל להזעה באיזור מסויים בגוף, כך שההזעה תופיע ללא קשר למצב רגשי או למזג אויר ולחות.
המעוניינים בטיפול בהזעה יכולים לבחור בין שני סוגי טיפולים – הזרקת בוטוקס המרדימה את האיזור שבין העצב לבלוטות הזיעה וכך הבלוטות לא מקבלות הוראה להפריש זיעה, וצמצום או מניעת הזעת יתר על ידי ניתוח שמטרתו לפגוע בבלוטות ההזעה. הניתוח מתאים רק לסובלים מתופעת הזעת יתר בבית השחי. טיפול חשוב נוסף הוא שאיבת שומן המתאימה דווקא לבעלי המשקל התקין אך סובלים מפיזור בלתי שוויוני של השומן בגוף. כך למשל יכול השומן להתמקד דווקא בירכיים. איזורים בעייתיים נוספים הדורשים שאיבת שומן הם הישבן והבטן. קיימות שתי שיטות שאיבת שומן – השיטה הפושנית במהלכה מחדירים צינורית מתחת לעור באיזור הבעייתי, ממיסים את השומן ושואבים אותו בחזרה החוצה בצורתו המומסת. שיטה זו אינה חייבת להיות כרוכה בהרדמה כללית, אלא אם כן מדובר באיברים רבים בגוף בהם מתבצעת שאיבת שומן. אם שאיבת השומן ממוקדת באיזור בודד או שהאיבר עצמו קטן, בהחלט ניתן להסתפק בהרדמה מקומית. מכל מקום חשוב ביותר שכמות השומן הנשאבת במהלך הפעולה לא תעלה על הכמות המקסימלית המותרת שהיא ארבעה עד חמישה ליטרים של שומן.

2011-05-18 בשעה 17:13, על-ידי nivm
המעוניינים בטיפול בהזעה יכולים לבחור בין שני סוגי טיפולים – הזרקת בוטוקס המרדימה את האיזור שבין העצב לבלוטות הזיעה וכך הבלוטות לא מקבלות הוראה להפריש זיעה, וצמצום או מניעת הזעת יתר על ידי ניתוח שמטרתו לפגוע בבלוטות ההזעה.

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה

טיפול בפטרת ציפורניים באמצעות לייזר
אסטרטגיות טיפול תרופתי בסוכרת סוג 2
מי צריך עדשות מולטיפוקל?
ההשפעות השליליות של סוכרת סוג 2
ניהול סוכרת ללא תרופות: תפקידה של התזונה הקטוגנית
דיקור סיני לפיברומיאלגיה – איך רפואה סינית יכולה לעזור לי?
מה הם מים נטולי מלחים
כל המידע החשוב על בתי מרקחת באזור השרון
שירותי רפואה למבוגרים שצריך להכיר
חידושים בתחום האורטופדיה
דעת מומחה: יואל קסלר - איך עושים מחקר רפואי?
הרצאות על חקר המוח
קונדילומה – מה שלא מספרים לכם..
הילד שלך כבר לא צריך לסבול
נוירופידבק

הנך נמצא כאן: הזעת יתר ושאיבת שומן.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.