אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » בריאות ורפואה » מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב.

מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב.

מחבר המאמר: samsh
פורסם בקטגוריה: בריאות ורפואה
המאמר נקרא 536 פעמים
תאריך פרסום: 31.05.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים – מדעיים בעולם: השימוש בתאי גזע בהחלמתו של הלב

ניסוי לאומי בודק האם תאי גזע בוגרים יכולים לעזור לתקן את הלבבות של מטופלים אשר זה עתה סבלו מהתקפי לב. אם יוכח כיעיל, טיפול תאי גזע זה עבור מטופלים שחוו התקף לב עשוי להיות מהפכני בקידום חידוש רקמות. הוא יכול גם לעזור להימנע מהיווצרותה של רקמת צלקת.

טיפול תאי גזע מזנכימי יבוא לשימוש באופן אידיאלי מיד לאחר שמטופלים סובלים מהתקפי לב. תאי גזע מזנכימיים נמצאים במח עצם בוגר. הם יכולים לחדש עצם, שומן, סחוס, רקמת חיבור סיבית, ותאים אשר תומכים בהיווצרות הדם.

מרכז הלב ע"ש סרבר בטוסון, אריזונה מחפש אחר משתתפים על מנת לבחון את הטיפול החדש, עם זאת, המשתתפים חייבים להירשם למחקר תוך שבוע לאחר שחוו התקף לב.

חלק מהמשתתפים יקבלו טיפול דמה, אחרים יקבלו עירוי תוך-ורידי של למעלה מ200  מיליון תאי גזע מזנכימיים שנלקחו מתורמי מח עצם בוגרים. הרופאים יבצעו הדמיית תהודה מגנטית לפני ואחרי הטיפול כדי לקבוע את הצלחתו. יהיה מעקב לאחר שנתיים.

לפי מיקי שחם, בנק החיים, הטיפול המדובר בתאי גזע, הוא אחד מעשרות מחלות וטיפולים הנחקרים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

החוקרים מאמינים ש-Prochymal היא רכיב מהותי בטיפול תאי הגזע, מכיוון שהיא יכולה להפחית דלקתיות, אשר תקדם החלמה טובה יותר. Prochymal היא תעורבת של תאי גזע מזנכימיים מתורמים בוגרים. תאי גזע אנושיים שנלקחו ממח עצם טיפול בהצלחה בנזק תאי במחלות אחרות, כולל מחלת קרוהן.

מיקי שחם – "בנק החיים" מוסיף, כי דם טבורי מהווה מקור טוב יותר ממוח עצם, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית וכן, בניגוד לתאי מוח עצם, תאי גזע מדם טבורי הינם בעלי יכולת להפוך לסוגים שונים של תאים בגוף.

בשלבים הראשונים, הטיפול נוסה על 53 מטופלים. הם לא סבלו מתופעות לוואי כלשהן מהעירויים. תוצאות שלב 1 פורסמו בכתב העת האמריקאי לקרדיולוגיה. חוקרים גם מצאו תפקוד לב משופר וכמו כן הפחתה בדופק לא סדיר בקרב המטופלים אשר קיבלו את תאי הגזע בשלב 1 של הניסוי.

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:

·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.

·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.

·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות - בנק החיים, בלבד.אודות מחבר המאמר:

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם פיתח את טכנולוגיית סיטוג'ן (חברה אחות של בנק החיים), היא היחידה באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע טבוריים גבוה שיכול לשרת גם:

·       השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום

·       סדרות השתלות של הרפואה ההתחדשותית, הדורשות מספר תאים גבוה מאוד

·       טיפול במספר מחלות שונות

בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות בנק החיים בלבד.דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב. תגובות למאמר מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב.

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב.. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה

מדוע עושים ביטוח בריאות במגדל
בדיקות קרינה – העולם שלנו
ניתוח לייזר בעיניים - כמה עובדות חשובות
מניעה ריפוי והחלמה מסרטן במזונות על זה לא חלום
מהן צלקות אקנה?
פציעות ברך והדרכים לטיפול בהן
סיליקון בשפתיים במחיר טוב
הסרת נקודות חן ללא כאב
לימודי תזונה לכל אחת
כיצד בוחרים מזרנים לילדים
חשוב לחסוך
הכל על השתלים שלכן
הכל על שיניים בריאות
הכל על טיפול שיניים
מהי מחלת חניכיים?

הנך נמצא כאן: מיקי שחם מביא דיווח מפרסומים רפואיים בעולם: שימוש בתאי גזע לשיקום שריר לב פגוע עקב התקף לב..

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.