אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » דיני מיסים » מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה

מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: דיני מיסים
המאמר נקרא 788 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי 

בריטניה הודיעה על רפורמה במיסוי החברות, לרבות הפחתת שיעור מס החברות. בריטניה מבקשת להתחרות במשטרי מס אטרקטיביים הקיימים במדינות אחרות ביבשת, ובמיוחד במשטר פטור השתתפות (פטור השתתפות) לחברות החזקה.

ההחלטה להגמיש את חקיקת המס ולהפחית מיסים, באה על רקע התהליך המתמשך שבו חברות רב-לאומיות עזבו את לונדון, כחלק מתכנון מס. ניתן להגדיר "תכנון מס בינלאומי" כשימוש באמצעים חוקיים לארגון פעילות כלכלית בינלאומית במטרה להפחית את חבות המס הכוללת של אותה פעילות. נישומים, אך בעיקר מיזמים רב לאומיים, נוקטים בתכנון מס בינלאומי בעיקר באמצעות העברת פעילות למדינות נוחות מס, שימוש ב"מחירי העברה" וניצול הבדלים בין הוראות מיסוי בין מדינות שונות. באמצעות אסטרטגיות אלו ניתן להפחית את חבות המס של המיזם מרמות מיסוי מקובלות (35%-40%), למס אפקטיבי נמוך מאוד.

החברות הרב-לאומיות יוצאות מבריטניה בעיקר מהסיבות הבאות: (1) שיעור מס החברות -  28% - הינו גבוה יחסית למקובל במדינות אחרות; (2) משטר "חברה נשלטת זרה" (חנ"ז) מקשה על תכנון המס של חברות רב-לאומיות; (3) משטר מיסוי לחברות החזקה נוקשה יחסית למדינות אחרות.

משטר מס ל"חברת החזקות" או "פטור השתתפות" (participation exemption) מקובל במדינות רבות. חברת החזקות היא חברה אשר הוקמה במטרה להחזיק במניות של חברות אחרות. במדינות השונות בהן מקובל השימוש במשטרי מס מיוחדים לחברת החזקות, קיימים תנאים והגבלות ביחס לזכאות להטבות המס הניתנות לחברות הנהנות ממשטר המס המועדף.חברת החזקות צריכה לעמוד בלפחות שישה תנאים כדלקמן: ניכוי במקור נמוך או אפס בחלוקה מחברה מוחזקת לחברת האחזקות, קבלת הדיבידנד בחברת האחזקות צריכה להיות פטורה ממס, פטור ממס רווחי הון במכירת מניות של חברה מוחזקת, פטור או ניכוי במקור נמוך בחלוקה מחברת האחזקות לבעלי המניות, שיעור מס נמוך על רווחי חברות האחזקות (שלא מדיבידנדים ורווחי הון).


אודות מחבר המאמר:

ד"ר אבי נוב, עו"ד, מייעץ בענייני מס מקומיים ובינלאומיים ובכלל זה תכנוני מס ליחידים וחברות, השגת אישורי מס מקדמיים, ייצוג מול רשויות המס, ניתוב הכנסות שמקורן בחו"ל לישראל בצורה היעילה ביותר, וכן מתן חוות דעת מקצועיות. ד"ר נוב מנהל את אתר האינטרנט הישראלי לתכנוני מס בינלאומיים, כולל מאמרים וחדשות מיסוי: http://www.IsraelTaxLaw.comניתן לפנות לכותב במייל: avinov@bezeqint.netדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה תגובות למאמר מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

החזרי מס לשכירים
רילוקיישן חדש
ישראלים בעלי אזרחות נוספת, יידרשו להצהיר לבנקים כי שולמו מיסים על הכספים
גילוי מרצון אמור לשוב לפעולה בשנת 2018 – חשבונות בנק בחו"ל
הרצאה באוניברסיטת מוסקבה בפקולטה ליחסים בינלאומיים – מרץ 2013
הליכי שומת מס הכנסה
מע"מ הליכי שומת מס ערך מוסף
הליכי שומת מס הכנסה
מע"מ הליכי שומת מס ערך מוסף-ד"ר איתמר כוכבי עורך דין, רואה חשבון וכלכלן
מתמודדים עם תיק הוצאה לפועל
לימודי הנדסה - בחירה לחיים
רואה חשבון
עורכי דין הוצאה לפועל - יש מוצא
פנים לכאן ולכאן
גילום מס ושווי למס

הנך נמצא כאן: מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.