אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

דיני מיסיםהחזרי מס לשכירים
עובדים שכירים ששילמו מס הכנסה בסכומים הגבוהים מאלו שהיו אמורים לשלם עבור אותה שנת מס, זכאים לקבל החזר מס. ניתן לבקש החזר עד 6 שנים אחורה, לאחר תום שנת המס שבגינה מבקשים את ההחזר מס.

רילוקיישן חדש
לאחרונה פרסמה החטיבה המקצועית של רשות המיסים, החלטה חדשה בנושא עובדי הרילוקיישן. החלטה זו נועדה להחליף את ההחלטה הקודמת, משנת 2014. ההחלטה מחודש נובמבר 2017, קובעת תנאים לפיהם העובדים יוכלו לעבוד בחו"ל, לשלם מס בחו"ל ולא לשלמו בארץ ולא להיפגע בדרישות מס "מנופחות" במועד חזרתם ארצה.

ישראלים בעלי אזרחות נוספת, יידרשו להצהיר לבנקים כי שולמו מיסים על הכספים
אזרחי ישראל בעלי אזרחות נוספת מכל מדינה אחרת, צפויים להידרש למלא תצהיר ודוחות מס לפי בקשת הבנקים בישראל. בעקבות יישום הסכם ה-CRS בישראל, אשר תוקפו אמור להיכנס באמצע שנת 2018, ייאלצו תושבי ישראל שהינם בעלי אזרחות נוספת זרה, לדווח על חשבונם בעקבות פניית הבנקים בישראל.

גילוי מרצון אמור לשוב לפעולה בשנת 2018 – חשבונות בנק בחו"ל
נוהל הגילוי מרצון אמור לשוב ולפעול ביום ה-1 בינואר 2018, ובכך להעניק הזדמנות נוספת לבעלי "ההון הבלתי מדווח" להצהיר על הונם ולהימנע מהליכים פליליים.

הרצאה באוניברסיטת מוסקבה בפקולטה ליחסים בינלאומיים – מרץ 2013
הרצאה באוניברסיטת מוסקבה בפקולטה ליחסים בינלאומיים – מרץ 2013

ד"ר איתמר כוכבי – עורך דין, רואה חשבון וכלכלן.

מחבר הספר: "רווחה בעולם קפיטליסטי" Welfare in a Capitalist World,

אשר יצא לאור בהוצאת ספריית גלובס.הליכי שומת מס הכנסה
הליכי השומה במס הכנסה הינם הליכים מנהליים אשר נקבעו בסעיפים 160-145 לפקודת מס הכנסה (להלן תיקרא: "הפקודה").

מע"מ הליכי שומת מס ערך מוסף
סעיף 77 לחוק מס ערך מוסף (להלן יקרא: "החוק") קובע כי כאשר חייב במס מגיש דו"ח תקופתי ולדעת המנהל הדו"ח איננו מלא או איננו נכון או שאיננו נתמך במסמכים או בפנקסי חשבונות, רשאי המנהל לשום לפי מיטב שפיטתו את המס של החייב.

הליכי שומת מס הכנסה
הליכי השומה במס הכנסה הינם הליכים מנהליים אשר נקבעו בסעיפים 160-145 לפקודת מס הכנסה (להלן תיקרא: "הפקודה").

מע"מ הליכי שומת מס ערך מוסף-ד"ר איתמר כוכבי עורך דין, רואה חשבון וכלכלן
סעיף 77 לחוק מס ערך מוסף (להלן יקרא: "החוק") קובע כי כאשר חייב במס מגיש דו"ח תקופתי ולדעת המנהל הדו"ח איננו מלא או איננו נכון או שאיננו נתמך במסמכים או בפנקסי חשבונות, רשאי המנהל לשום לפי מיטב שפיטתו את המס של החייב.


מתמודדים עם תיק הוצאה לפועל
לעיתים, במקרים שבהם אדם אחד, או גוף, חייב לאדם אחר, או לחברה אחרת, כספים והוא לא משלם אותם, יכול להיפתח נגדו תיק של הוצאה לפועל.

לימודי הנדסה - בחירה לחיים
אתם בעלי חשיבה מתמטית? אוהבים לחשב חישובי כמויות ונתונים שונים? רוצים למלא תפקיד מרכזי ובכי בפרויקטים הנדסיים מורכבים? אם התשובות חיוביות –מוצע לכם מסלול לימודים מאתגר ואטרקטיבי: לימודי הנדסה במגוון תחומים.

רואה חשבון
רואה חשבון הנו מי שלמד ארבע שנים חשבונאות וכן עבר את בחינות מועצת רואי חשבון והתמחה במשרד רואי חשבון אצל רואה חשבון במשך שנתיים, רואה חשבון המתמחה בעסקים קטנים ובינוניים בדרך כלל עבד בסוגים שונים של משרדים בתחום ראיית החשבון.

עורכי דין הוצאה לפועל - יש מוצא
הוצאה לפועל היא מצב. היא תהליך. כאשר לשכת הוצאה לפועל פותחת תיק – אות וסימן הם להיקלעותו של בעל חוב למצב חדש, קשה, המחייב אותו לפעול באופן נמרץ להסדרת ענייניו.

פנים לכאן ולכאן
בשורה התחתונה מדובר במצב עצוב, שמעיד על היקלעות אנשים למצוקה. לשכת הוצאה לפועל מהווה את קרש ההצלה של מי שמבקשים להציל את כספם מפני ירידה לתהום הנשייה, מצלילתם למצולות האבדון.

גילום מס ושווי למס
גילום מס הינו מצב בו המעביד לוקח על עצמו את תשלום המס של העובד בגין שווי ההטבה שהעובד מקבל, כך שהעובד נהנה משווי ההטבה נטו. כאשר לא מוטל על העובד מס, אין המעביד צריך לגלם את המס, היות והמדינה היא זאת שסופגת את שווי ההטבה כולה - כל תוספת ההטבה מוטלת על המדינה

הצד השני של תיק הוצאה לפועל
כאשר מגיע מכתב ועליו חותמת לשכת הוצאה לפועל הנמען עלול להיחרד. בצדק. עליו לשלם לנושה או לנושים או לעשות דבר מה (רע מבחינתו) אחר. החבל לא רק תלוי על צווארו – הוא מתחיל להיכרך עליו.

הליכי חקירה ומשפט מול רשויות המס
כיצד יש לנהוג כאשר מתנהלת נגדכם חקירה של רשויות המס ? עו"ד אורי קינן נותן מספר דגשים בנושא וכן במידה ומוגש כתב אישום

רונן אורן עו"ד לענייני עבודה | העלמות מס | עסקים למכירה
עורך דין לענייני עבודה רונן אורן בראיון מיוחד. כאחד המובילים בתחום, עורך דין דיני עבודה והעלמת מס הכנסה עו"ד רונן אורן הוא בר סמכא עולמי.

זרוע מבצעת של בית המשפט
יש סוגים של צרות, אשר כאשר נקלעים אליהן הרגש הראשוני – המקדים את המחשבה הצלולה – הוא להישען על כתף של אדם. למצוא אוזון קשבת, יד תומכת. זה טבעי וזה אנושי, אבל כאשר נקלעים למצב שבו חל איום של הוצאה לפועל –האיש החשוב ביותר שאליו יש לפנות לאלתר הוא נציג של עורכי דין הוצאה לפועל.

פשיטות יד ורגל
פושטי רגל הם אנשים העשויים לעורר חמלה או רחמים. הם ודאי זקוקים לחסדי שמים אבל בהעדר קשר עם האחראי על מחלקת החסדים בשמים, מה שמוטל עליהם הוא ליצור קשר עם עורכי דין.

הטיפול המשפטי של עו"ד פלילי בעבירות מס
פסיקת בתי המשפט בעבירות מס מורה להעניש את העבריין באופן שיהלום את חומרת מעשיו. מטרת הענישה היא להרתיע את עברייני המס מהעלמת מיסי מדינה ולא לפטור בעונש קל את אלו שמעלו באמון הרשויות וגרעו כספים מהקופה הציבורית.

קביעת תושבות
עד ליום ה- 1 בינואר 2003 (יום החלת הרפורמה), הבסיס למיסוי תושב ישראל על הכנסותיו היה טריטוריאלי. כלומר די בכך שהכנסתו נצמחה, הופקה או נתקבלה בישראל כדי שתחויב במס.

פשיטת רגל- פסק דין
בחודש אוגוסט 2009 הכריז כבוד השופט המחוזי בפסק דינו, על החייב כפושט רגל.
תקציר מאמר זה, מתאר את הרקע לטיפול בבקשתו של מרשי, להכריז עליו כעל פושט רגל בצירוף תוצאת פסק הדין אשר זכה בה החייב.

האישה כבת הזוג בפקודת מס הכנסה בישראל - תקציר תיזה
מחקרים שונים מראים כי שכרן הממוצע של הנשים הינו 80% משכרם הממוצע של גברים. בהתאם לכך, הגברת נטל המס על בני הזוג בעקבות הנישואין, משמעותה הגברת הנטל על העובד המשני, האישה.

מה המשמעות של מיסוי פנסיוני עבורנו
אנחנו לא אוהבים לעסוק בפנסיה, זה נראה דבר רחוק ובדרך כלל אנחנו נעדיף לחשוב על ההווה. הניהול של החיסכון שלנו הכרחי, למדינה אין את המשאבים לדאוג לכול האזרחים שעברו את גיל הפנסיה. זו גם הסיבה לכך שהם מעודדים את חסכון ארוך טווח באמצעות פטור ממס.

גילוי מרצון על נכסים והכנסות מחו"ל-ניסיון מוכח
נוהל גילוי מרצון על נכסים והכנסות מחוץ לישראל לתקופה שבין 15.11.2011 ועד 30.06.2012

הוצאה לפועל - לשונו הארסית של החוק
לפני שיכלו כל הקצים, לפני שהדרך באמת תהיה ללא מוצא (ולא תהיה גם דרך לאחור) עדיין פתוחה בפניכם, החייבים, דרך אחת, אחרונה בהחלט – לשכור עורך דין שיפעל למענכם מול הוצאה לפועל.

עשירים משלמים פחות מס, קבל גם אתה החזר מס
בעוד רובנו משלמים מס גבוה ומתלוננים על כך שבישראל קשה לסיים את החודש, אנו קוראים בעיתונים כי העשירים ביותר משלמים מס נמוך לכאורה על הכנסותיהם.

רואה חשבון - כיצד תדע לבחור רואה חשבון טוב ?
בעבר בכדי לחפש רואה חשבון, היו צריכים לשאול בעלי עסקים אם יש להם רואה חשבון להמליץ עליו.

עבירות מס הנושאות קנס מנהלי
לפי חוק עברה מנהלית משנת 1985, רשויות אכיפת החוק רשאיות להטיל עונש של קנס מנהלי כחלופה עבור כתב אישום אם אין מדובר בביצוע עבירות של פשע.

טסים לחו"ל? שלמו מס הכנסה
אם אתם נוסעים לחו"ל לעיתים קרובות, כדאי לכם לדעת שרשות המסים עוקבת אחריכם ובודקת, בין היתר, את ימי השהייה שלכם מחוץ לישראל. רשות המסים מניחה כי אם אתם נוסעים הרבה לחו"ל, כנראה שיש לכם נכסים בחו"ל וכן הכנסות אשר ייתכן ולא דווחתם עליהם.

מפת דרכים לרפורמה במיסים בבריטניה
בריטניה הודיעה לאחרונה על רפורמה בשיטת מיסוי החברות, לרבות הפחתת שיעור מס החברות. בריטניה מעוניינת להתחרות במשטרי מס אטרקטיביים הקיימים במדינות אחרות ביבשת.

כופר מס – כפרה?
מאז ומתמיד מושג הכופר נתפס ככפרה על מעשה; זהו גם הרעיון הטמון בהמרת האישום בכופר כשמדובר בעבירות מס. הליך הכופר נועד להוות תחליף להליך הפלילי

גידול במספר עבירות בתחום המיסוי הפלילי
עקב, מחנק האשראי במשק שהסתיים לפני חודשים מספר, צפויה גדילה במספר העבירות בתחום המיסוי הפלילי, בגלל עבירות טכניות בעיקר, ולהביא כתוצאה מכך לגידול של כ-30% לערך בכתבי אישום שיוגשו כנגד אישומים.

עילה לפסילות ספרים
בהוראות מס הכנסה ותקנות מע"מ (ניהול פנקסי חשבונות), כתוב שבעל מקצוע חופשי ינהל את ספרי העסק לפי תוספת ה' (המכילה את רשימת המקצועות).

מהי הלבנת הון
אירועי הטרור בספטמבר 2001 הדגישו את חשיבות החוק והצורך בוו: ארגוני הטרור, כמו ברוני הסמים והפשע המאורגן לסוגיו, מנסים לטשטש את פעילותם ולממן אותה גם באמצעות הלבנת הון.


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.