אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » דיני משפחה » מה עושים לפני שמתגרשים?

מה עושים לפני שמתגרשים?

מחבר המאמר: hagit_lev
פורסם בקטגוריה: דיני משפחה
המאמר נקרא 437 פעמים
תאריך פרסום: 07.07.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


גירושין

הליך הגירושין הוא הליך מורכב ולעתים אף כואב מאוד, כיוון והוא מלווה בלא מעט לבטים ויש בו רגשות מעורבים. בעיתות משבר וחוסר ודאות במערכת המשפחתית, זה הזמן לקבוע פגישת ייעוץ אצל עורך דין לדיני משפחה, אפילו במקרה שגירושין הם רק אופציה רחוקה. לעיתים עצה טובה יכולה להוריד את מפלס החרדות ולהרגיע את הפחדים. לכן, עוד בטרם תפנו להליך של גירושין, חשוב מאוד לוודא שאכן עשיתם כמיטב יכולתכם על מנת לשקם את מערכת הנישואין ולשמור על התא המשפחתי, בין אם בדרך של טיפול זוגי ובין אם באמצעות לקיחת פסק זמן על מנת לשקול את הדברים מחדש. אם החלטתם לפנות להליך גירושין, רצוי מאוד לבחון צעדים ואת הנסיבות שבגינן אתם נמצאים בהליך זה, על מנת לבנות את אסטרטגיית הגירושין הטובה והיעילה ביותר.

יש שתי דרכים עיקריות לפנות להליך של גירושין, האגרסיבית והאסרטיבית. אין דרך אחת, יש הדרך המתאימה לכם. כל מקרה לגופו וכל תהליך הוא אינדיבידואלי. אך הדרך השניה היא בדרך כלל הקלה והנכונה יותר.קחו בחשבון שפניה לערכאות משפטיות יקרה, ארוכה ומייגעת. הסדר גירושין הוא פשוט יותר, ומותיר את הנפשות המעורבות פחות פגועות נפשית ופחות פגועות כלכלית.אין מנצחים בגירושין, אך אפשר לצמצמם נזקים.

בכל מקרה חשוב לפנות לעורך דין מומחה בגירושין. עורך הדין יוכל לסייע ולייעץ לכם על הליך גירושין מתאים לכם בהתחשב במכלול הנסיבות שהביאו אתכם לפנות אליו.חשוב לשמוע דעות של עורכי דין שונים, ולהתוודע לחשיבה אסטרטגית שלהם. אל תתביישו להתייעץ עם עורכי דין מספר, עד שתמצאו את המתאים לכם.חוזה גירושין שאינו שומר על איזון בין בני הזוג ומקפח בצורה מפורשת את אחד מבני הזוג, עשוי להתבטל על ידי מערכת המשפט בישראל. לכן, השתדלו לבחור בכורך דין מיומן שיערוך בעבורם חוזה גירושין מאוזן, הוגן ומקצועי שימנע מחלוקות עתידיות.

הסכם גירושין בסיסי כולל בתוכו את התקופה שלפני מתן הגט ואת זו שלאחריו.באשר לתקופה שקדמה למתן הגט, הסכם הגירושין יקבע את חלוקת הרכוש בין בני הזוג, את גובה המזונות שישולמו לאשה ולילדים (וזאת בתנאי שהילדים נשארים במשמורת האם) ואת הסדרי ראיית הילדים בתקופה הקודמת לכניסת הגט לתוקף.באשר לתקופה שאחרי אישור הגט, הסכם הגירושין יכלול מידע אודות שיעור המזונות לילדים, שיעור השתתפות בני הזוג בהוצאות שונות, נושאים הנוגעים לחינוך הילדים, נושאים הקשורים להסדרי הראייה העתידיים של הילדים, חלוקת הכנסות מנכסים מניבים של בני הזוג, וכן הלאה.

מלבד הנושאים המהותיים שקיימים בכל הסכם גירושין, רצוי מאוד לכלול במסגרת הסכם הגירושין נושאים שונים, עליהם עשויה להתעורר מחלוקת עתידית. בסופו של דבר, כל מקרה הוא ייחודי, ולכל זוג הנושאים הבוערים שלו. לכן, רצוי לכלול בהסכם הגירושין כל נושא שאתם סבורים שיכול להוות בעיה בעתיד, גם אם מדובר בנושא שולי לכאורה.אודות מחבר המאמר:

חגית לב, עו"ד גירושיןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מה עושים לפני שמתגרשים? תגובות למאמר מה עושים לפני שמתגרשים?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מה עושים לפני שמתגרשים?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

איך לדעת לבחור עו"ד לגירושין מקצועי?
גירושין ופירוק התא המשפחתי
דיני גירושין ועורכי דין
חשוב להשתמש בשירותי עורך דין גירושין מקצועי
אתם אחרי גירושין? מה עושים עכשיו?
חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין
להיות אב בגירושין
ייעוץ מקצועי לגירושין
גירושין וילדים עד גיל חמש
מה קורה לילדים במהלך גירושין
מהי אלימות במשפחה?
גירושין בישראל – סטטיטיקה למתעניינים
עורך דין לדיני משפחה
מעלותיו החיוניות של עורך דין מגשר
מוסד המשפחה ומוסד הנישואים והחוקים שביניהם

הנך נמצא כאן: מה עושים לפני שמתגרשים?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.