אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

דיני משפחהעוד דין ונוטריון צבי מימון
עורך דין המתמחה בדיני משפחה הוא אדם המצויד בידע מקיף ונרחב בתחום המשפטי

רכוש של בני זוג יכול להתבטא בנדל"ן, כסף, זכויות כלכליות ועוד.
וברוב תיקי הגירושין שנתקלתי בהם, חלוקת הרכוש היא המקור לרוב הסכסוכים והמריבות בין בני הזוג בזמן הליך הגירושין, כי שהכסף נכנס לתמונה... העניינים מתחילים להסתבך.

המדריך השלם לגישור גירושין וכיצד הוא יכול לעזור במאבק המשפטי שלך
מהו גישור גירושין? המאמר שלפניכם מפרט את כל המידע שחשוב לדעת בנושא הליך גישור הגירושין

איך אפשר לקבל אזרחות עבור בן זוג שאינו אזרח ישראל?
נסעתם לטייל או הכרתם באינטרנט, התאהבתם והתחתנתם או אפילו עוד לא, אך מעוניינים להקים את מרכז החיים שלכם ובית משותף בישראל? כדאי שתקראו איך אפשר לעשות את ואיך ניתן לקבל אזרחות עבור בן/בת זוג שאינם ישראלים.

איך לדעת לבחור עו"ד לגירושין מקצועי?
החלטתם שאתם רוצים להתגרש מבן/בת זוגכם? אתם לא יודעים איך להתחיל את התהליך? מעוניינים בייעוץ מקצועי? עוד גירושין ייעץ לכם כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה.

גירושין ופירוק התא המשפחתי
קראו על הסיבות הנפוצות לגירושין בישראל, מה אומרת הסטטיסטיקה ומה קורה עם הרכוש ומשמורת על הילדים לאחר הגירושין.

דיני גירושין ועורכי דין
מאיתנו רוצה להצליח בתחום העסקי וביחד עם השילוב של כריזמה וקצת מזל, החלום הגדול של הקמת חברה עצמאית ומצליחה יכול

חשוב להשתמש בשירותי עורך דין גירושין מקצועי
מדוע זה זוגות רבים בוחרים, כל אחד מצידו כמובן, ללכת לייעוץ ולקבל ליווי מעורך דין גירושין מומחה? הנסיון לגשת לתהליך קשה זה בו אתם נפרדים מבן או בת הזוג שלכם איננו קל ואף לעיתים מאתגר עד מאוד. עו"ד מקצועי הוא התמיכה הראשונית והבסיסית, מצרך חובה לכל מי שבוחר להתגרש.

אתם אחרי גירושין? מה עושים עכשיו?
לאחר הדרך הארוכה שעשיתם (או שאולי עוד עומדת לפניכם), תגיחו לעולם כגרושים טריים, עם הרבה מה להבבין ולבנות מחדש בחיים שלכם. קראו מאמר זה בכדי לקבל תמונה כללית על מה מצפה לכם וכיצד מומלץ לפעול.

חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין
בגירושין מתחילה מלחמה לעיתים, כאשר רובה ככולה מתמקדת ברכוש המשותף ובחלוקתו. כיצד מחלקים, למי הולך מה, ולמה? כל אלו שאלות שמתעוררות ומהוות בסיס לוויכוחים רבים בין עורכי הדין שלכם. קראו מאמר זה להבין מעט יותר על התחום.

להיות אב בגירושין
גירושין יכולה להיות מכה רצינית למדי בחיים, או תהליך משחרר ומרגיע - תלוי למי, מתי ובאיזה סיטואציה. כך או כך, אם יש משפחה שלמה - עם ילדים, מדובר בתהליך קשה יותר, גם להורים וגם לילדים. אם אתם אבות העומדים בפני גירושין - קראו מאמר זה.

ייעוץ מקצועי לגירושין
אם אתם רוצים לדעת מעט יותר על עולם הגירושין - מה זה אומר ואיך ה עובד, הגעתם למאמר הנכון. העמיקו את הידע שלכם בלי להיכנס יותר מדי לעומק, אך מספיק בכדי לקבל פרספקטיבה על העניין.

גירושין וילדים עד גיל חמש
ילדים עלולים להפגע עד מאוד מגירושין של הוריהם, אפילו אם הם נעשים בצורה נעימה יחסית, ועם מינימום התנגשויות בין בני הזוג הנפרדים. קראו מעט בכדי להבין יותר לעומק את העולם הזה של גירושין ומשפחה.

מה קורה לילדים במהלך גירושין
צלילה לתוך עולם הגירושין תוך התמקדות בתחום הקשה ביותר- התמודדותם של ילדים עם פרידת הוריהם. כיצד גירושין משפיעים על מצב הילדים ומה יש להבין בכדי להתמודד עם כך בצורה הטובה ביותר.

מהי אלימות במשפחה?
מהי אלימות במשפחה? אלימות במשפחה יכולה להתבטא, למרבה הצער, במגוון צורות... לפרטים נוספים הכנס/י למאמר.

גירושין בישראל – סטטיטיקה למתעניינים
מאמר מקיף המספק מידע על גירושין בישראל.עורך דין משפחה ירון גרוס הוא מומחה בעל ניסיון עשיר ורב בנושאי גירושין, משמורת, תביעת גירושין, הסכמי ממון, דמי מזונות, חלוקת רכוש ירושות וצוואות ועוד...

עורך דין לדיני משפחה
עורך דין לדיני משפחה דיני משפחה בישראל נבדלים מיתר התחומים במשפט, בכך שחלקם נדונים במסגרת ערכאת שיפוט דתית. כך למשל, במקרים של נישואין וגירושין יבואו הצדדים להתדיין בבית הדין הרבני, אשר תחומים אלו מצויים בסמכותו הייחודית.

מעלותיו החיוניות של עורך דין מגשר
יש לא מעט יתרונות בבחירה של עורך דין מגשר לעומת מגשרים אחרים ועל כך נדון בהרחבה במאמר.
תהליכי הגישור כיום הם תחלופה אלטרנטיבית יעילה ביותר לעבור את תהליך הגירושין בצורה נעימה ויעילה ככל האפשר.

מוסד המשפחה ומוסד הנישואים והחוקים שביניהם
משפחה היא התא החברתי הבסיסי שמרכיב את החברה. קיימת המשפחה הגרעינית שכוללת את ההורים וילדיהם וקיימת המשפחה המורחבת שכוללת את ההורים, אחים, אחיות ובני משפחותיהם.

גירושים בעידן המודרני
בעשרים השנה האחרונות אנו עדים למגמה ברורה באחוזי המתגרשים. כמות הזוגות הבוחרים להיפרד הולך וגדל משנה לשנה, וכדאי לדעת מה לעשות, איך ומדוע אם אתם שואלים את עצמכם כיצד להתגרש.

האם ניתן לחייב אישה בגין חובות בעלה?
האם ניתן לחייב אישה במחצית מחובות בעלה אשר נוצרו במסגרת עסקיו? בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב דן בענין זה בפני כבוד השופט אריאל בן ארי (אטינגר) (תמ"ש 49030-06).

אימוץ ילדים מארצות אחרות
כאשר זוג רוצה לאמץ ילד, אין זה קל בכלל, לכן במקרים רבים זוגות כאלו טסים לחו"ל כדי לאמץ ילד וכך התהליך הרבה יותר קל אך, יותר יקר.
וכאשר מגיעים לארץ צריכים הם אישור נוטריוני כי אכן הינם רואיים לגדל ילד

הסדרי ראייה- נושא בנפשינו
"ילדים זה שמחה", אומרות מילות השיר. אולם השיר, כידוע מדבר על נושא הילודה באופן ציני. ובאמת, במציאות, ילדים אינם רק שמחה, ובייחוד לא כאשר מדובר בתהליך גירושין. אם לדייק, ילדים הם שמחה, אולם הטיפול בנושא הסדרי ראייה אינו מקור לשמחה כה רבה.

עורך דין גירושין - כיצד לבחור?
החלטת להתגרש. יש הרבה ערכי דין היום. איך תדע לבחור עורך דין גירושין הטוב ביותר עבורך? טיפים בבחירת עורך דין גירושין לרשותך במאמר זה. כדאי לקרוא!

גישור גירושין - יתרונות
לא כל הזוגות מתגרשים במלחמות קשות ומסיימים ביחסים עכורים. כיום, הרבה זוגות בישראל בוחרים בדרך של גירושין בהסכמה ע"י הליך גישור גירושיו. המאמר עומד על יתרונות גישור גירושין.

מהי תביעת גירושין
כאשר זוג מחליט להתגרש, ובמיוחד כשאר רק צד אחד מעוניין בהליך גירושין עליו להגיש תביעת גירושין, תביעת גירושין, מוגשת בעיקר כשידוע לבן הזוג שצפויה לו התנגדות

עורך דין לגירושין
עורך דין לגירושין נקרא גם עורך דין לענייני משפחה עבודתו מתרכזת ביצירת סביבת גירושין אופטימאלית והשגת התוצאות ללקוח שלו בכל מה שקשור לתהליך גירושין

מהם הסכמי גירושין
הסכמי גירושין ניתנים לביטול ב2 מקרים. הצדדים יכולים להסכים לבטל ההסכם ואז עליהם להגיש לבית המשפט בקשה לביטול או תיקון, ללא אישור בית המשפט הביטול לא תקף.

הליך גירושין
לא כל הליך גירושין חייב להיות סבוך יש אנשים שמתגרשים בנעימות לאחר שהחליטו כי הם לא מעוניינים בהמשך חיי נישואין והם רוצים לחסוך מכולם הליך גירושין ארוך

גישור זוגי
אם בני זוג חשים שהם רוצים להיפרד בכבוד הדדי הם יכולים לפנות אל גישור זוגי בגירושין. מדובר על הליך שנועד לצמצם עד למינימום את האפשרות שהצדדים יצאו פגועים וכעוסים מהליך הגירושין

דיני גירושין
דיני גירושין עוסקים גם בכל מה שקשור לילדים מדובר במשמורת, מזונות והסדריי הראייה בעניין משמורת ילדים אנו רואים כי גברים פחות נוטים לבקש משמורת בלעדית

גירושין מוזנות
זה לא משנה אם אתם הצד התובע, או הנתבע, שניכם תלחמו בבית הדין על האפשרות להבטיח תשלום מזונות הוגן, גירושין מזונות ומלחמה, הם חלק בלתי נפרד בהליך גירושין

גירושין חלוקת רכוש
מה שרציתם לדעת על גירושין חלוקת רכוש, שלוש מילים שלא ניתן להגיד אותם בנפרד, מה נחשב רכוש משותף? איך מבצעים חלוקת רכוש הוגנת? ומה זה בדיוק הברחת רכוש?

בית הדין הרבני גירושין
בית הדין הרבני גירושין הינו בית דין שבמקום שופט יש דיין. הדיין נבחר על ידי ועדת מינוי בראשותו של שר המשפטים .ולרוב בכל הרכב יושבים עד שלושה שופטים.

גירושין וילדים
ילדים הופכים את עניין הגירושין לרגיש יותר. כאשר מדובר על גירושין וילדים עולות סוגיות רבות עליהן מתפתחות מחלוקות קשות בבית המשפט, ורצוי לפנות לגישור או לגבש הסכם גירושין בכדי להקטין את הפגיעה בילדים.

גירושין בהסכמה
גירושין בהסכמה מתבצעים ע"י חתימה על הסכם גירושין, הסכם זה ידון בנושאים הקשורים לפירוד בין בני זוג. לאחר החתימה, יש לגשת לבית המשפט לקבלת אישור סופי.

חלוקת מוניטין ויכולת השתכרות בין בני זוג במהלך גירושין
השקעת בעצמך – תתכונן להפריש סכומים לבן הזוג השני
מוניטין ויכולת השתכרות כנכס בר איזון בעת פירוד בני הזוג...

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

האם ידועה בציבור זכאית לחלק מהדירה הרשומה על שם בת הזוג הקודמת?
בית המשפט קבע כי לידועה בציבור חלק בדירה הרשומה על אף שם בת הזוג הקודמת. כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

בית המשפט הפחית את תשלום המזונות בחצי בגין סירוב הילדים להיפגש עם האב
אם לא די בכך שנגם נזק נפשי לילדים המוסתים בהליך גירושין, הרי שהדבר אף עלול לעלות ביוקר!

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

כלום בגידה משפיעה על חלוקת רכוש בגירושין?
האם בן הזוג הבוגד מאבד זכויות רכושיות במהלך גירושין?

האם בית הדין הרבני רשאי לחלק את הרכוש בדרך אחרת מאשר בבית המשפט לענייני משפחה, בעת גירושין.

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

מהן עילות הגירושין?
מהם עילות הגירושין?

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

האם ניתן לכרוך בתביעת גירושין תביעת משמורת לגבי טף שטרם נולד?
האב הגיש את תביעת המשמורת בביה”ד הרבני טרם נולד העובר.
ביהמ”ש לענייני משפחה הכריע כי הדבר ניתן.

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז

האם משתלם להתגרש?
האם משתלם להתגרש?

כותב ועורך: עו"ד אברהם זאדה הרפז.

מהן הסיבות שגורמות לגירושין?
מדוע אנו מתגרשים? כיצד הופך אוהב לאויב? כיצד הכל מתחיל?כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

הסבר מפורט לגבי מזונות ילדים – כיצד נקבעים ועל מי חלים? ועוד....
מזונות ילדים – כיצד נקבעים ועל מי חלים? הסבר מפורט לגבי מזונות ילדים

כותב ועורך: עו"ד אברהם זאדה הרפז

מזונות ילדים - שאלות ותשובות
שאלות נפוצות ותשובות בנושא מזונות ילדים.מזונות ילדים נקבעים הן על ידי החוק והן על ידי פסיקת בתי המשפט ובתי הדין הרבניים ולכן העניין אינו פשוט ואף סבוך ומשתנה ממקרה למקרה. להלן קובצו מס' שאלות נפוצותכותב ועורך: עו"ד אברהם זאדה הרפז.

מהי אמנת האג להחזרת ילדים שהוצאו ממדינתם ללא נטילת רשות?
האם ניתן להוציא ילד ממדינה ללא רשות ההורה הנוסף?כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

הידועה בציבור תקבל את קצבת השארים של הבעל, ולא האישה החוקית
כך קבע בית המשפט העליון בתאריך 10.8.10 בהפכו החלטה שניתנה בביהמ”ש המחוזי.

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

lamishpaha- מתי תובעים מזונות אישה
לעתים רצוי להתנהל בתביעות הקשורות לגירושין במשפחה באופן שקול, בניגוד למשיכה הטבעית לחרוץ את הגורל ולחיות כמשפחות נפרדות. זאת משום שמזונות אישה יכולים להיתבע

lamishpaha- מתי תובעים מזונות אישה
לעתים רצוי להתנהל בתביעות הקשורות לגירושין במשפחה באופן שקול, בניגוד למשיכה הטבעית לחרוץ את הגורל ולחיות כמשפחות נפרדות. זאת משום שמזונות אישה יכולים להיתבע


עמוד 1 מתוך 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.